Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves schnauzert sétáltatok...

12 éves schnauzert sétáltatok esténként egy idős nénié aki már nem tud járni. Minden harmadik kutyának izomból nekimegy. Nem hallgat semmilyen parancsszóra ilyenkor. Amúgy jó fej, emberekkel barátságos, intelligens. Valamilyen megoldás?

Figyelt kérdés
2018. szept. 11. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Pórázfegyelem bevezetése, erős letiltás erről a viselkedésről. És az sem gond, ha kellően motiválttá teszed az ételre (pár nap éhezés) és a figyelmét így magadon tudod tartani. De a legbiztosabb az lenne, ha a kimaradt szocializációt pótolnád kutyasuliban.
2018. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Schnauzer eléggé köcsög fajta.

Kutyakozmetikus vagyok, de egy snaci vendégünket sem tudunk letenni a többi kutya közé,mindegyik snaci menne neki a többinek. Akár törpe akár óriás. Nem túl kiegyensúlyozott fajta.


12 évesen egy berögzült viselkedést,már nem igazán fogsz tudni megváltoztatni.Főleg,hogy nem a tiéd a kutya.


Ilyenkor elborul az agyuk, az előtt kéne kizökkenteni a feszült állapotából,mielőtt bepörögne. Pl ha már nagyon fixirozza a másik kutyát,befeszül akkor ránts rajta egyet illetve fordulj meg. Aztán vissza.

Illetve a fojtó nyakörv hatásos.


Most hugom rossz nevelését és antiszoc kutyáját próbálom helyre rakni 4,5 kutyára rátettem simán a retriever pórázt( ha nem tudom milyen googlbe nézz utána)

Elég szép sikereket értem el nála mivel ez fojtja és amikor már fixirozza a kutyát rántok rajta kicsit és észhez tér. Kerítésnél örjöngő kutyára annyira bepörgött,fulladt. Következőnél esze ágában sem volt örjöngeni. Ugatást,örjöngést össze köti a fojtással,ami kellemetlen számára.


Sima nyakörvvel nem értem el 1 hónapig kb semmi. Nem akartam kistestűre fojtót rakni,de úgy gondoltam mivel eléggé nagy egójú kicsit letöröm a szarvát.

Retriever póráznak nézz utána, kis és nagytestűre is tökéletes! Közvetlenül a füle mögött kell,hogy legyen,illetve a zsínorrész felül legyen akkor fojt.


Kutyasuliba úgy sem viszed,mert nyilván a néni nem fog bele menni,te meg nem fizeted ki,mivel nem a te kutyád.

2018. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4,5 kg
2018. szept. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszaitokat! Kipróbálom!
2018. szept. 12. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Azért megvédeném a fajtát, mert az amit írt a kedves kutyakozmetikus, olyan formában nem igaz.


A fajta alapból nem köcsög. Temperamentumosak, de megfelelő neveléssel, szocializációval remekül kezelhetőek.

Nem hozzáértő kezekbe nem valóak, ahogy egy roti, dobi és bull type sem, de attól még egyik fajta sem köcsög.

Világ életemben schnauzerjeim voltak, jelenleg egy közép schnauzerem van. Nagyon nehezen kezelhető, de ok nélküli agressziót SOHA, MÉG KUTYÁRA SEM MUTAT.

Nagyon temperamentumos, de soha nem köcsög. Az, hogy hozzád neveletlen kutyákat visznek, ne írd a fajta rovására.

Rengeteg snacis ismerősöm van, kb. a 80%-uk kutyája egy tünemény, mert rendesen nevelték.

Szóval jó lenne nem lehúzni egy fajtát, amit még soha nem is tartottál.


Kérdező:

12 éves kutya, berögzült rossz szokás, nehéz lesz megoldani, de nem lehetetlen.

Kizökkenteni kellene amikor begurul. Egy flakont megtölthetsz félig kavicsokkal és a kutya mellett megrázod, ha hisztizik. Eközben egy erélyes "Nem" vagy "Elég" vezényszóval tiltod.

Remélem beválik.

2018. szept. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a snacis védőbeszédet! :) Nekem is volt anno, az óriás fajtából. Kölyökkorában rendre, fegyelemre neveltük és ő volt a legnyugodtabb kutya akit valaha ismertem. Úgy ment el az acsarkodó kutyák mellet, hogy a füle botját sem mozgatta. A mostani kérdésemben egy törpe snaciról van szó, azok úgy tudom kicsit izgágábbak. Sajnos a kőrázásos technikát ez esetben nem tudom kipróbálni, mert még egy másik kutyát is sétáltatok mellette ( a sajátot) és nincs annyi kezem :)
2018. szept. 17. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!