Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pumi stabilabb idegrendszerű...

A pumi stabilabb idegrendszerű, mint a mudi?

Figyelt kérdés
A facebook csoportokban a mudikról rengeteg vita megy a rossz idegrendszerről. A pumisoknál fel sem merült a téma...

2018. okt. 9. 14:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az összes tapasztalatod annyi, hogy olvastál valamit a neten, akkor nincs sok értelme a vitának. Vegyél mudit és tapasztald meg. Nekem eddig 3 mudim volt, plusz foglalkozom apáméval és együtt élek anyám mudikeverékével. Egyik sem tűnik ideggyengének. Anyámé fél a vihartól de ez egy világméretű probléma. A többi amit felsoroltál a fajta munkájából adódik. Amit ugye tudnál ha lenne tapasztalatod. Például, ahogy mások is mondták, a mudi azért csípked mert így tereli a jószágot is, és ez benne marad ösztön szinten. Ez egy túlélési stratégia, mert ha felrúgja a tehén, akkor annyi neki. De betörőnek is nehezebb elbánni egy olyan kutyával aki elugrik onnan és nem csak lóg rajta mint egy pióca. A neten arról is sokat beszélnek, hogy mudit nehéz őrző-védőztetni a csípkedés miatt, de gondolom eddig nem jutottál. Persze erre is van kivétel. Amúgy apám kutyája pl úgy tud lógni a rongyon mint egy pitbull. :D A többi része meg csak nevelés. Minden kutya ideggyenge lesz ha elrontják, csak lehet hogy egy rottweilernél ez úgy jön ki hogy széttép valakit mert nem tudja tolerálni. Amúgy pumival találkoztál már? Azon kívül, hogy milyen hangosak, rettentő erőszakosak, perlekedők és akaratosak tudnak lenni a terriervér miatt.
2018. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az pedig mióta negatívum, hogy egy kutya nem barátkozik idegenekkel? Sok ember pont ilyen kutyát akar. A legtöbb kutyaiskolában meg még közelről nem láttak mudit, csak a népszerű fajtákban van tapasztalatuk, ezért nem rájuk kéne alapozni. Sok dologra fajtajellege miatt egy mudi teljesen ellentétesen reagál mint ami a megszokott.
2018. okt. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a pumi stabilabb. A külleme miatt összevissza párosít sok "tenyésztő" is. Én nagyon pórul jártam.
2021. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy le leszek pontozva! De:

Nem ajánlom, hogy mudit tenyésztőnél vegyen bárki is Magyarországon. Azok elfajzottak.


Kimégy vidékre, és találsz. Igaz, azzal jóval többet kell mozpgni, foglalkozni, mint egy tenyésztettel. De most mi a fontosabb? A papír, vagy a kutya? Mivel akarsz villogni? A törzskönVvel, vagy a jólnevwlt kutyáddal?

2021. dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bocs az elírásokért! Pár mondat után villog a szöveg, nem lehet javítani. Nem tudom, mi baja lehet.
2021. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!