Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes kutyusról lehet mégegy...

Vemhes kutyusról lehet mégegy kérdésem?

Figyelt kérdés
Sziasztok korábban már tettem fel egy kérdést, befogadtam egy pocakos kutyust, akit elvittem orvoshoz okt 5-n, és azt mondta max egy hét. Most este mértem a hőjét, 37.1. De nem kapar, nem nyugtalan. Le merjek feküdni aludni, vagy inkább nézzek meg egy filmet? Lehetséges hogy este ezzel a hővel lefial? Teje már van jócskán. Keveset eszeget. Ha este nem történik semmi, érdemes meglátogatni az állatorvost? Babák has alján szépen mozgolódnak.Köszönöm a hasznos tanácsokat!
2018. okt. 11. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Én ezeket találtam, hátha segít:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1977488-a-ku..

[link]

[link]

[link]


Ha jól értelmezem a linkekben leírtakat, akkor hamarosan szülni fog, de hogy ez egy-két óra vagy még egy nap, azt nem tudom.

2018. okt. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Az egyik linkből kiidézem neked ezt a részt:

"Mint tudjuk, a kutya normális hőmérséklete 38-38,5 °C (végbélben mérve!). A vemhesség 57. napjától kezdve ez az érték fokozatosan kisebb, és a várható ellés előtt 18-24 órával 36,8-37,2 °C körüli értékre csökken. Idejében felkészülhetünk tehát a kölykezésre. A hőmérséklet mérése egyébként más okból is ajánlatos, ugyanis ha a szuka hőmérséklete 36,6 °C alá csökken, vagy 39 °C fölé emelkedik:komplikált ellés várható!"

"Kutya ellés előtti viselkedése:

A tulajdonos legelőször egy esetleg nyolc óra hosszat is eltartó, fokozódó nyugtalan időszakot észlel a szukán. A kölykezést közvetlenül megelőzően a szuka leheveredik a vackán, fészkelődik, fel-alá jár, majd megint visszatér a helyére, az ételt visszautasítja, és a séta iránt is közömbös. Az ellési görcsök idején a kutya arckifejezése igen jellegzetes; tekintetét látszólag valami közeli tárgyra szegezi."

2018. okt. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat, alhattam, ahogy a kishölgy is tette :)
2018. okt. 12. 10:15
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
miért nem ivartalanittatad? nagyon sokat vállalsz, ha lesz benne pl 10 kölyök. oltás, chip, és a legfontosabb a normális gazda. na ezekből van a legkevesebb.
2018. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert mikor elvittem orvoshoz..nem sokkal a befogadása után..életképes babák voltak benne. Sajnos ebben nem tudtam ilyen súlyos döntést hozni. Vállalom a felelősséget. Lesz gazdi, ha nem akkor nekem sok kutyám :D egyszer élünk..ahogy ezek a babák is.
2018. okt. 12. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
én nem vagyok ilyen jó fej, én elaltattam az ujszülötteket a talált kutyánál, nem látszott rajta, hogy vemhes. Sajnos a mai társadalom alkalmatlan a kutyatartásra, a törzskönyves többszázezres kutyákat is kidobálják, nem a keverékeket:((( Ha csak egy rossz helyre kerül, már szar az egész.
2018. okt. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Érthető hogy miért gondolod így. De az ember bűne a jelenlegi helyzet. A kutya nagy felelősség...és az emberek többsége sajnos belebukik. De ha már ezek a csöppségek megfogantak az ember felelőtlensége miatt..nem fogom elvenni az életüket. Ha nem találok otthont..vállalom hogy egy életre otthont adok nekik. És igen, ez hatalmas teher mint anyaglilag mint fizikailag. De miért ne tehetném széppé az éleket? :)

Vissza kanyarodva a kérdésre, reggel kutya hője 37.1 volt. Most elkezdett emelkedni 37.5ig. Áttetsző nyálka ürül a pérából. Kissé nyugtalan..sokat mászkál a házban. :)

2018. okt. 12. 20:00
 8/10 A kérdező kommentje:
Széppé az #életüket#
2018. okt. 12. 20:01
 9/10 anonim ***** válasza:
keresi a helyét. Én a testhőre nem szoktam annyira számitani, max ha hirtelen leesik onnantól 24 órán belül várható az ellés. Készen van a helye?
2018. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
legyen az állatorvos készenlétben, talált kutya , nem lehet tudni mekkora kan fedezte. Amig szintelen nyák ürül, nincs baj. baj akkor van, ha a váladék zöldes, vagy feketés, az már oxigénhiányos állapot. Észre fogod venni ha vinni kell, nyugtalan a kutya nyom nyom, de semmi. Kalciumusc legyen, és méz vagy szőlőcukor.
2018. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!