Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis kutyát keresek a házba,...

Kis kutyát keresek a házba, ami nem hiperaktiv és nem hullatja a szőrét. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
olyan kutyát keresek, ami a házban elfér. Okos, nem tépi szét a bútorokat, nem ugat egesz nap és elég neki 1-2 naponta egy-egy séta. Ha valaki tud segíteni az legyen szíves ide leírni.

#kutya #ház #okso kutya
2018. okt. 14. 10:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Plüss :)
2018. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
4%
Yorkim pont ilyen.Soha nem rágott szét semmit,nagyon nyugodt kutya,nem ugat,nem hullik a szőre.Addig alszik ameddig én,teljesen hozzám idomult az évek alatt.Sokat dolgozom mostanság,én nem is sétáltatom pórázon,kiengedem a kertbe hadd futkározzon szabadon,magától jelzi ha be akar jönni.
2018. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy végtelenségig lusta kutyám van, de ha egynél több napig ki van hagyva a hosszú séta akkor borzasztóan nyűgös és hisztis. A szőre hullik, mint minden kutyának (a hajad is hullik amúgy, az nem zavar?) de rendszeres takarítással kordában tartható. A nevelésében soha nem volt nagyobb nehézség, de ha mindent ráhagytunk volna akkor most nem itt tartanánk, nagyon okos kutya, de amit tud azt nem a kisujjából szopta ki.


A te elvárásaidnak megfelelő kutya nincs. Ha nem szánsz rá időt akkor, ugatni fog, rombolni, pörögni végül a fejedre nő és ellened fordul. A nagyon okos kutyák rengeteg foglalkozást igényelnek, viszont a kevésbé értelmeseket is tanítani kell.

2018. okt. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a kutya "tépi szét a bútorokat" és "ugat éjszaka", aki nincsen minden nap legalább egy órát sétáltatva. Az a MINIMUM, annyit MINDEN kutya igényel.


Viszont azokat sem értem, akik szerint a kutyának sétákon kell elvégeznie a dolgát. Persze, akkor is megteheti, de egy háznak van kertje is, ahova napi 4-5-ször kiengedni nem nagy megerőltetés (még mindig séta mellett!)

2018. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
12-es, te pedig nem érdemelsz kutyát, sajnálom szegénykét.
2018. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%
#14 a kérdező nem említett semmilyen udvart.
2018. okt. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Délelőtt óta ezen a kérdésen "röhögök" , és direkt nem írtam eddig választ.

Szóval ez halál komoly kérdés? Hát nem tudom..a plüsskutyámat állítom többet simogatom, mint te tennéd az élő kutyáddal. Nálam NAPI 4 séta van, mert úgy gondolom így a helyes.

Ha udvarunk lenne, akkor napi 1 séta lenne, de az igen terjedelmes.

Szerintem jó tippeket kaptál :D plüss, de néha porold le, és mosd is ki.

Az ilyen embereket nem tudom komolyan venni, pedig sajnos léteznek.

A szoba közepére végezze a kis, és nagy dolgát? Vagy megtanítod az emberi wc használatára? Ha igen, akkor marha ügyes vagy, de mozognia, futnia, szaglásznia, sétálnia akkoris kell, ha egy mini kutyáról van szó, és akkoris, ha egy óriásról.

2018. okt. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hmm... nem tudom milyen úton érdemeltem ki ezeket a válaszokat, de inkább haggyuk. Kertünk van, nem is kicsi, nem azt mondtam, hogy nem foglalkoznék vele, hanem azt, hogy 1 max 2naponta vinném sétálni.

Aztán: nem simogatnám meg a többi ökörség. 34évesen csak tudom, hogy egy kutyát, hogy kell gondozni. Csak tudjátok az ember dolgozni jár és vannak olyan napjaim amikor 6:00-20:00igy dolgozom. Ha tehetném naponta 3-4x vinném sétálni, de sajnos nem tudom, mert valamiből meg kell élni.

Köszönöm az értelmes kommenteket :)

2018. okt. 15. 16:58
 19/20 anonim ***** válasza:
92%

#16 A házaknak van udvaruk. Azért házak.


Kérdező, nem, ezek szerint 34 évesen sem tudod, és most egy kis felvilágosítás: a legtöbb ember élete végéig tévhitben él a kutyákkal kapcsolatban, ennél fogva a legtöbb kutyát nem megfelelő módon tartják, kiváltképp hazánkban. Szóval nem, attól, hogy majdnem másfélszer olyan idős vagy, mint én, még nem mélyülsz bele automatikusan a témába. Amíg nincs időd napi legalább egy órát sétáltatni, és még legalább további egy órát szellemileg is fárasztani (a leglustább kutyák esetében), addig ne legyen kutyád.

2018. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bármekkora kerted, a kutya nem fárasztja le saját magát. Sétáltatni naponta kell minden kutyát.


Sok embernek meló és egyéb elfoglaltság mellett is van elég ideje a kutyájára.


Ha neked nincs, azzal semmi gond, de ne tarts kutyát.

2018. okt. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!