Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának vannak személyisé...

Egy kutyának vannak személyiségi jogai vagy az engedélyem nélkül oszthatnak meg a kutyámról képeket?

Figyelt kérdés
Ha pl egy ismerősöm készített egy kutyaruhát a kutyámnak, én lefotózom benne a kutyám és átküldöm neki személyes üzenetben és ő nyílvánosan megosztja a képet az engedélyem nélkül az legális?

2018. okt. 21. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Megoszthatnak. Nekem is lefotózta az állatorvos az állatom engedély nélkül és kirakta a honlapjára.
2018. okt. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. A kutya ugyanis tárgynak minősül a törvény szerint. De egy tárgynak is van tulajdonosa, nem? Gondoljunk csak a gépkocsikra.

Amúgy az enyémet egy parkban fotózta le egy pasi, utána a neten megtaláltam a képét egy kutyaújság címlapján. Csak lestem.

2018. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
91%
A kutyádnak nincs személyiségi joga, a képednek azonban van szerzői joga, ami a tiéd. Elviekben nem tölthetné fel sehová az engedélyed nélkül. A gyakorlatban viszont a fotók szerzői jogait kis hazánkban nagyon nem védi semmi. Ha a facebookra töltötte fel az ismerősöd, akkor a képet jelentheted a facebooknál, hogy a tiéd és szedjék le.
2018. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!