Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges így a kutyatartás?

Lehetséges így a kutyatartás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdéssel találkozni itt, de kérlek, szánjatok rám egy percet.

Az a nagy harci helyzet, hogy úgy fél éve meg tudnék veszni egy kutyusért. Rengeteget olvastam róluk, neten is, könyveket is és jelenleg ott tartok, hogy menhelyről szeretnék egy kutyát, jelenleg van is egy esélyes jelölt, szoktam hozzá járni sétálni. Egy társas házban élek, de sajnos erről a dologról a döntés sem az én kezemben van, hanem a szüleimében. Felvázolom a helyzetet: Sétálásra naponta 2 órám lenne legfeljebb, de annyi biztosan. Azért csak ennyi, mivel a tanulásra is nagyon szeretnék figyelni, hogy nehogy romoljanak a jegyeim. Azon kívül idefennti foglalkozás, ami intenzív tanulásból, játékból, stb állna, 30 perc. De az is lehet, hogy egy nap csak húsz, viszont akkor a séta lenne hosszabb, vagy épp fordítva. Tehát úgy értem, napi 2 és fél óra :). Persze egy kutya napi 24 órára szól, de ez az időintervallum lenne az értitek, foglalkozás. Nagyon szeretném, hogy jó helye legyen, hiszen ha őt kihozom a menhelyről, két életet is jobbá tehetek: az övét és a kutyusét, aki a helyére kerül majd ♡. Maximumot szeretném nyújtani a számára, hiszen ő lenne a társam, de ugyanakkor úgy is szeretném kezelni/nevelni, mint egy kutyát, mert ő nem ember, hanem egy kutya. Lehető legjobb táp, minden, amire szükség lehet és mindent meg szeretnék neki mutatni az élete során amit csak lehet. Viszont szeretném a saját határaimat/-inkat is látni, csak ez nem olyan egyszerű. Tudnátok nekem ebben segíteni? Előre is köszönöm szépen :)



2018. okt. 23. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Szia, nem tudom milyen kutyáról van szó, és azt se mondtad, hogy bent vagy kint lenne. Menhelyről csak jobb helyre kerülhet, de fontos, hogy legyen arra energiád, hogy meg tudd nevelni. A foglalkoás az nem mindegy, hogy annyi, hogy az öledbe kucorog, amig te simized, vagy intenziv labdázás, vagy futás. Szerintem, ha menhelyi kutya, akkor ideiglenesen fogadd örökbe, és majd rájössz, hogy birod e, vagy sem. Erre magadnak kell rájönnöd, hogy megy e vagy sem, hiszen mi nem tudunk semmit rólad. Ennyi lenne, sok sikert.
2018. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ :))

Hát azt, hogy társas házban élek, úgy értettem, hogy benn lenne. Egy kicsivel a térd alattig érő, decemberben 7 éves kutyusról van szó.

2018. okt. 23. 19:36
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem fogj egy nyakörvet. Naponta 3X sétáltasd meg. Ha ez megvan pár hónapig, akkor térj vissza a kérdésre. Ne csalj! minden egyes nap 3 séta. Ha esik. ha fúj (A nagy meleg most nem aktuális). Szerintem, ha ezt januárig meg tudod csinálni (igen karácsonykor és szilveszterkor is), akkor januárban menj el a kutyáért
2018. okt. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Úr isten de jó ötlet! Köszönöm szépen a tanácsot. :D Így kideríthetném és tudnám előre hogy milyen is ez. Köszönöm. ♡
2018. okt. 23. 19:43
 5/13 anonim ***** válasza:

Maga a foglalkozási idő egy 7 éves, kis-közepestestű menhelyi kutyának elég lenne.

Arra figyelj, hogy a kutyát naponta minimum 3x le kell vinni sétálni, de jobb 4x. Ebből elég, ha egy hosszú séta, a többi csak pár perces pisi-kaki séta.


Gondolom a hétvégéken és szünetekben pedig többet tudnál vele foglalkozni, akár járhatnátok kirándulni, kutyás programokra.


Amennyiben a szüleid is beleegyeznek, szerintem belevághatsz, ha tényleg elkötelezett vagy és komolyan veszed majd, nem csak addig, ameddig újdonság.

Bár a leírásodból nekem úgy tűnik, hogy elég felelősségteljesen gondolkodsz.

2018. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez így jól és felelősségteljesnek hangzik. Egy kérdés merült fel bennem (ha írtad, akkor bocs!): mennyi időt lenne egyedül? Le tudja valaki vinni legalább pisilni, ha sokáig vagy az iskolában? Közép távon is bele fog férni az életedbe egy kutya? Például ha vége a sulinak és továbbtanulsz, dolgozni mész. Ez már két kérdés volt :).

Sok szerencsét!

2018. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Hát, az igazság az, hogy iskolában jelenleg legfeljebb 7 órám van, de amíg suliban vagyok, anya egyszer le tudná vinni pisilni őt. A felelősségteljességről annyit, hogy igyekszem.
2018. okt. 23. 22:22
 8/13 A kérdező kommentje:
Mégegyszer meg szeretném köszönni mindenkinek aki írt a kérdésemre, bocsánat, tényleg, ha már túl sokat írok, csak fontos nekem. Ha esetleg lesznek fejlemények, nem tudom hogy eljut-e hozzátok, de be fogom írni ide. :)
2018. okt. 23. 22:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Az is fontos szerintem, hogy a szüleid is akarják a kutyát. Persze attól még lehetsz te a főgazdi, de nincs annál rosszabb, mikor a család nyögve rábólint, de valójában a hátuk közepére se kívánják az egészet, és majd minden rád marad. Ha vmi rosszat csinál, a te hibád lesz, ha beteg vagy/programod lenne, jön a lelki terror, hogy te akartad a kutyát. Hidd el, lesznek ilyen szituk.


Egyébként nagyon szimpatikus a hozzáállásod, és az is, hogy menhelyi kutyust szeretnél. Szép tőled. Remélem, összejön, és minden jól alakul.

2018. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez teljesen igaz... Habár addig még sok víz folyik le a Dunán. Leghamarabb tavasszal tudom őt vagy egyáltalán kutyát hozni a házhoz. Beszélek majd velük, nem tudom, hogy jelenleg hogy állnak a dologhoz. :) Köszi a választ
2018. okt. 24. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!