Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges így a kutyatartás?

Lehetséges így a kutyatartás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdéssel találkozni itt, de kérlek, szánjatok rám egy percet.

Az a nagy harci helyzet, hogy úgy fél éve meg tudnék veszni egy kutyusért. Rengeteget olvastam róluk, neten is, könyveket is és jelenleg ott tartok, hogy menhelyről szeretnék egy kutyát, jelenleg van is egy esélyes jelölt, szoktam hozzá járni sétálni. Egy társas házban élek, de sajnos erről a dologról a döntés sem az én kezemben van, hanem a szüleimében. Felvázolom a helyzetet: Sétálásra naponta 2 órám lenne legfeljebb, de annyi biztosan. Azért csak ennyi, mivel a tanulásra is nagyon szeretnék figyelni, hogy nehogy romoljanak a jegyeim. Azon kívül idefennti foglalkozás, ami intenzív tanulásból, játékból, stb állna, 30 perc. De az is lehet, hogy egy nap csak húsz, viszont akkor a séta lenne hosszabb, vagy épp fordítva. Tehát úgy értem, napi 2 és fél óra :). Persze egy kutya napi 24 órára szól, de ez az időintervallum lenne az értitek, foglalkozás. Nagyon szeretném, hogy jó helye legyen, hiszen ha őt kihozom a menhelyről, két életet is jobbá tehetek: az övét és a kutyusét, aki a helyére kerül majd ♡. Maximumot szeretném nyújtani a számára, hiszen ő lenne a társam, de ugyanakkor úgy is szeretném kezelni/nevelni, mint egy kutyát, mert ő nem ember, hanem egy kutya. Lehető legjobb táp, minden, amire szükség lehet és mindent meg szeretnék neki mutatni az élete során amit csak lehet. Viszont szeretném a saját határaimat/-inkat is látni, csak ez nem olyan egyszerű. Tudnátok nekem ebben segíteni? Előre is köszönöm szépen :)



2018. okt. 23. 19:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
#6 szegény kutya nem húzza addig, amíg a kérdező továbbtanul/dolgozni megy, ha szabad ilyet mondani
2018. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gondoltam beszámolok a történésekről. A mai nap mentem szerintem utoljára a kis kék nyakörvvel a szokásos napi 60 perc, 2-szer 30 perces sétámra. Igazán hideg lett, és kicsit úgy is érzem, hogy egy kutyát jobban megérné sétáltatnom, mint egy nyakörvet, viszont - most ez nem szeretném hogy ez bunkónak vagy nem tudom milyennek hasson, de - büszke vagyok igazán. A kérdést október 23-án írtam ki, és azóta 5 nap kivételével minden nap lenn voltam sétálni a stopperórával, Két nappal a kérdés után vettem meg a nyakörvet, tehát addig csak magamban sétálgattam. Persze ha lenne kutyus, még azokat a napokat sem hagytam volna ki, de hát ez van :)

Az első pár nap annyira nehéz volt, épphogy letelt az idő, már szaladtam is fel, meg mindig néztem körbe hogy vajon hány ember néz engem hülyének. Most a végére viszont nagyon jól ment! Még labdát is szereztem és mivel osztályozzák a suliban a kislabda hajítást, gyakoroltam, mintha vele labdáznék. Köszönöm a tanácsokat, majd még írok a fejleményekről.

2018. nov. 30. 18:05
 13/13 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, a jó idő megjöttével amikor csak tudtam, jártam a kis kutyushoz. Van róla sok-sok fotóm és felvételem, de képzeljétek, jött a hír, hogy örökbe fogadták. Kicsit szomorú voltam, mivel ő volt az első kutya, akit a menhely keretein belül sétáltattam volna, sokszor vittem neki enni is. De ugyan akkor beláttam azt is, hogy ő most már minden szép napon, amikor felébred, ott van egy szerető otthonban a gazdájával, és boldog. Szóval... ❤

De nem tettem le arról, hogy a továbbiakban még egy jó gazda váljon belőlem.

2019. jún. 19. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!