Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megölték a kutyámat, hogy...

Megölték a kutyámat, hogy lehet ezt feldolgozni azzal a tudattal, hogy az elkövető megússza?

Figyelt kérdés

Már egy hete megölték a szép kis tacsimat :(

Sajnos a rengeteg kóbor kutya, szétszedték hátul a kerítés és a kutyám átment valahova ahonnan úgy jött haza, hogy alig élt. Másnap a kórházban meg is halt :(

Feljelentést tettem a rendőrségen, de ki sem jöttek. Magyarul soha nem derül ki, hogy kitette.

Hogy lehet ezt feldolgozni?

Maradt még 2 kutyánk akik emiatt nyárig (amíg nem lesz teljesen megcsinálva a kerítés ) belesznek zárva napi 8-10 órában amig nem vagyunk itthon egy ilyen aberralt állat miatt.



2018. okt. 24. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem kóborkutyák tették, velük meg mit tud kezdeni a rendőrség? Részvétem, de a kerítést kutyabiztossá tenni a ti felelősségetek.
2018. okt. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Hogy mit tudna tenni a rendőrség? Pl. értesíteni az ilyen esetben szükséges szervezeteket, akik elszállítanák a kóbor kutyákat, melyek nem csak mások kutyáira, de magukra az emberekre is veszélyesek lehetnek.

Persze ehhez dolgozni is kellene, ez meg Magyarországon elég idealista álláspont, tudom...


Kérdező: sajnos nincs más út, meg kell élni a fájdalmat, és tanulni a felelősség rád eső részéből, ha legközelebb kutyád lesz, oldd meg, hogy ne tudjon kijutni / más kutya bejutni.

Jobbulást! Békét a kutyusodnak :(

2018. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem a kóbor kutyák tették. Az állatorvos egyértelműen megmondta, hogy agyonverték. Nem volt rajta egy harapás sem. A bordáit el, a fogait kitörték.
2018. okt. 24. 13:05
 4/10 Metionin ***** válasza:
64%
Idővel. Tudom csúnyán hangzik de felelősségteljes gazdi csak normális kerítés mellé vállaljon kutyát, szóval előbb kellett volna a kerítésről gondoskodni hogy ilyenek ne történhessenek meg. A rendőrségen ugyanezt mondanák. Visszamenőleg már semmit nem tehetsz, gyászold meg szegényt és vigyázz jobban a maradék kettőre.
2018. okt. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
85%
Látom közben írtál. Az a baj, hogy Magyarországon még mindig xarik bele a rendőrség az állatkínzásba. Még ha lenne róla felvétel vagy valami, de bizonyítékok hiányában nem is tudnak elindulni, sajnos tuti nem fognak foglalkozni ezzel. Tanúja voltam már pár állatkínzásos esetnek és azt kell mondanom, hogy még ha biztonsági kamera fel is vette, a rendőrség csak ímmel-ámmal foglalkozik a dologgal.
2018. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nyáron meg lesz csinálva újra a vasbeton kerítés, de sajnos a kóbor kutyák 1-2 év alatt elrendezik.

Addig meg a másik 2 kutya nem lesz kiengedve csak pisi,kakira amikor otthon vagyunk.

2018. okt. 24. 13:09
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is van 3 kutyâm, itt is vannak kóborkutyák, ezenkívül még rókák és özek. És mégsem teszik tönkre évente a kerítést. De ha ez nállatok ekkora gond akkor telepíts villanypásztort belülre, a meglévő kerítésoszlopra fellehet rakni a hozzávaló szigetelőket, elég kihúzni 2 sorosan. És a kutyák nemfognak kimenni. Az esetleges lukakat meg betonba való 8-as ráccsal biztonságosan belehet foltozni.
2018. okt. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom elindult a "nyomozás" az orvosi szakvélemény alapján ismeretlen tettes ellen és lezárják 30 nap múlva.


Nem akarlak bántani, de nagyfokú felelőtlenség volt úgy kint hagyni a kutyát, hogy nem jó a kerítés.


Egyébként ha ennyi kóbor kutya van és így tönkreteszik rendszeresen a kerítést, akkor miért nem falazzátok fel kb derékmagasságig? Azt nem tudná senki és semmi szétszedni...

2018. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy vicc, hogy a rendőrség kóbor kutyákat fog hajkurászni. De a falugondnoknak vagy a lelkésznek lehetne szólni.
2018. okt. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Ezèrt nem hagyunk a kertben felügyelet nèllül kutyàt. Màr nem azt a kort èljük, amikor bàrkiben meg lehet bízbi. Elmebetegekkel vagyunk körülvève. Nàlunk, bp-n a napokban kezdtek mèrgezgetni. 14., 16. kerület stb. Randon felvàgottak leszótva, benne a mèreg. Lassan komolyan vitrinben kell a kutyàkat az idiota emberek miatt.
2018. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!