Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelosok! Nálatok, hogy...

Panelosok! Nálatok, hogy működik a folyosó takarítása?

Figyelt kérdés

Nálunk az emeleten csak nekünk van kutyánk. Kettő is. Napi 4x visszük le őket sétálni.

A folyosó takarítást az első perctől vállaltam. Napi szinten felsöprök, és fel is mosok. 15 perc nem a világ vége.

A kutyák megrázzák magukat, és máris szőrős a folyosó. Vállaltam. Az emeleten csak idős nyugdíjasok laknak. Napi rutin nálam a folyosó elintézése, nagyjából ugyanabban az időben.

Sosem szóltak érte, tényleg becsületesen csinálom.

A héten egy napot hagytam ki, mert nem éreztem jól magam. Aznap 2 órával később össze volt söpörve, és oda volt készítve az ajtónk elé egy lapátban. Amikor észre vettem betegen is, de kimentem, és megcsináltam még aznap este. (Szóval végülis nem maradt el) Ez igazán rosszul esett. Mert, mi kutyások tudjuk, hogy 1 nap alatt főleg a folyosón nem keletkezik annyi szőr, hogy ezt jelezni kéne.

Két kistestű nem ugatós, barátságos kutyánk van. Akiket a szomszédok is szeretnek, és ha úgy adódik simogatják is.

Hangzavarra illetve koszra sosem panaszkodtak. Bent a lakásban is takarítok mindennap. Nem vagyunk igénytelenek.


Mégis miért kellett a csúszásomat ilyen feltűnően jelezni? A lapátban szinte alig volt valami amúgy.


Nálatok, hogy működik?


2018. okt. 25. 14:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a helyedben biztos nem csinálnám meg, két kistestű kutya baromira nem csinál akkora koszt, hogy ezt indokolja.

Egyébként nálunk is a közös képviselő intézi.

2018. okt. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%

Mi is 4.-en lakunk.


Mi ezt a részt takarítjuk ahol lakunk,lenti kövi emeletig.

Hát kb havonta 1x, van hogy a szomszéd van hogy mi. Sosem volt sosem gond. Két kistestűm volt nekem is augusztusig( sajnos a legidősebbet elkellett altatni nyáron)


Nem szóltak sosem. Még saras időben sem igazán hoztak be koszt. Ám bakanccsal,meg koszos edző cipővel inkább hoznak be mások és mi is dzsuvát a lépcsőházba.

2018. okt. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Megszokták, hogy te takarítasz és bunkón közölték, hogy most "elfelejtetted" .


Mi is ilyesmi társasházban éltünk egy ideig, mint Ti.

Mindenki felváltva takarított. Emellett, ha valaki behozott nagyon sok koszt, az összetakarította annak ellenére is, hogy épp nem ő volt a soros.


Szerintem nem kellett volna teljesen magadra vállalnod a takarítást. Ők is ott élnek, gondolom ők is kimennek a házból, ezáltal be is hoznak koszt. Ilyen alapon te meg az összesepert sarat, hajszálakat, morzsát rakhatnád a lábtörlőjükre.

2018. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy emeleten 3 lakás van. Hetente jön takarító, aki sajnos csak "felmaszatol". Szóval mi naponta felsöprünk és kb. kétnaponta felmosunk. Mindig más, nem vezetjük, nincs beosztás, de a 3 lakásból valaki megcsinálja. Nekem tavaly sajnos meghalt a kutyusom, de előtte is így volt. Soha koszt nem csinált, nem idokolta volna, hogy csak én takarítsak az emeleten.


Tudom nem kérdezted, de szerintem is elkapattad őket. Nem a te feladatod lenne a takarítás, de ha jobban érzed magad tőle, hogy átvállalod, főleg, hogy idősek, akkor szíved joga (amúgy rendes tőled)

DE....azt ne hagyd, hogy kihasználjanak és pofátlanok legyenek. Én biztos közölném, hogy egy dolog hogy megcsinálom, de ne játszák már azt, hogy a beosztottjuk vagyok. És ha ennyire nem tisztelnek, akkor innentől kezdve csak a sajátomat csinálom meg...kenjék a hajukra a lapátot.

2018. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!