Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasznos megtanítanom a kutyáma...

Hasznos megtanítanom a kutyámak a "tettesd magad halottnak" trükköt? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Az emberek azért tanítják, hogy tanuljon valami újat a kutya és felesleges megtanítanom vagy van valami ami miatt fontos, hogy ez parancs szóra menjen?

Tudunk Ülni, feküdni, helyben maradni, lábhoz jönni, ételt megtagadni az utcán, pacsit adni és most pitizni tanulunk. A listában láttam a tetszhalottat is, szóval annak is van jelentősége?



2018. okt. 26. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem létszükséglet. Ez csak extra, ha már minden fontos parancsot füttyszóra teljesít.
2018. okt. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván nem. Pacsit adni sem hasznos. Elég nagy vagy már, te is fel tudod mérni, minek van gyakorlati haszna és minek nincs, nem?
2018. okt. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon hasznos, például ha megállítanak az utcán és rádparancsolnak "Most azonnal megmutatod hogy a kutyád tudja-e a tettesd magad halottnak trükköt, ha nem akkor megverünk" akkor meg tudod mutatni nekik. Élet-halál kérdése hogy a kutya tudja ezt.
2018. okt. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Egyrészt egy "aranyos" trükk. A másik pedig, hogy sok kutya szinte "követeli", hogy tanulj vele új trükköket (egyébként az új trükk tanulása jót tesz a kutya-gazdi kapcsolatnak is). És egy idő után már elfogy az ember "ötlete" és akkor jönnek az ilyenek, hogy "tolatás", "tettesd magad halottnak", "láb között szlalomozás", "forgás", "hempergés", stb. stb. mert egy idő után már a gazdi is megunja ugyanazokat a trükköket. És ha már nincs ötlet akkor a net feltúrása, hogy van-e valakinek olyan trükkje amelyiket még nem gyakoroltunk és valamilyen szinten tetszik nekünk. Mi most a "meghajol" trükköt gyakoroljuk (két mellső láb előre kinyújtva, majd szépen meghajol nyújtott mellső lábakkal) tök jól néz ki (amúgy is csinálja a kutya amikor nyújtózkodik). Egy bemutatón olyat láttam, hogy leült a gazdi egy padra, ölébe ült a kutya és levette a gazdi napszemüvegét. De ezek már extrém feladatok. Ha "standard" trükköket keres az ember ott vannak az obedience feladatok is.
2018. okt. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Egy olyan szituáció jutott eszembe, amikor ez a trükk hasznos lehet: ha pl. a hegyekben kirándulva összefuttok egy medvével.
2018. okt. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöldkéz!
2018. okt. 27. 07:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Én megtanítottam az enyémnek, de csak azért, hogy tanuljunk valamit, sok hasznát venni szerintem nem fogjuk, de ő eléggé igényli a tanulást, úgyhogy mindenből is trükköt csinálunk.
2021. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!