Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság gondok?

Szobatisztaság gondok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár napig én vigyázok az egyik ismerősöm kistestű kutyájára. Otthon állítólag szobatiszta, sosem piszkít be. Volt már nálam többször is, nem szobatiszta. Legalábbis nálam nem az. Hiába viszem ki a kertbe, pisil párszor, akkor megdicsérem. De aztán valami elkattan nála és vagy csak a teraszra hajlandó pisilni vagy bejön a házba és ott. Most kint voltam vele 1 órát és nem csinált semmit. Erre behozom és idekakilt a nappali közepére. Az egy dolog, hogy mondtam, hogy ha nem életbevágó, akkor legyen szíves többet ne hozza, de még pár napig össze leszek vele zárva.


Most beraktam az egyik szobába, hogy legalább ne az egész házat pisilje és kakilja össze.


Nekem is van kutyám (német juhász) aki kinti, de ő ha bent van akkor jelez ha ki kell mennie. Nyaralni is viszem, soha nem piszkít be, mindig szól ha mennie kell.


Ez a kiskutya nem. Ivartalan kan 3 éves, nem jelölget, egyszerűen csak bentre pisil...nem értem.


Van valakinek tippje, hogy miért csinálja? Le tudom erről szoktatni vagy x idő elteltével törlődik az infó (eddig úgy tűnik ez volt) és ugyanúgy bepiszkít?


Van a házban 2 macska, velük is jóban van, a kutyámmal is jóban van, volt itt sokszor, tényleg nem tudom már mit csináljak vele. Az ismerősöm meg nem érti, mert "szobatiszta" a kutya...


2018. okt. 30. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor látod, hogy bent előkészül, hogy végezze a dolgát, gyorsan fogd meg és vidd ki! Egy idő után meg fogja érteni, csak türelem kell hozzá.
2018. okt. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Próbáltam... tényleg próbáltam. Semmi. Ha meg is jegyzi egy darabig, másnap megint eljátsza ugyanezt. Olyan, mintha tudathasadásos lenne...

Volt, amikor 1-2 napig jól ment a dolog, de mire legközelebb jött, megint összepisilt mindent.

2018. okt. 30. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!