Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van otthon kutyálja,...

Akinek van otthon kutyálja, ti el szoktatok jarni szórakozni? Nincs bűntudatotok, hogy a kutyád meg otthon vár?

Figyelt kérdés

Én annyira bele bolondultam a kutyámba, hogy nem szeretek eljárni nélküle sehova.

Hétvégente este nagyon ritkán járok el haverokka szórakozni mert bűntudatom van, hogy a kutyám meg itthon vár.

Családi házban lakok szüleimmel, szóval nincs egyedül!

De még is mindig eszembejut ha nem vagyok itthon, hogy vár a kutyám és honvágyam lesz.

Sokat foglalkozok vele, minden nap 1-2 ora séta, itthon játék, gyakorlás..


2018. okt. 31. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ez már kissé beteges!
2018. okt. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát, ja.. én is valahogy erre eszméltem. :(
2018. okt. 31. 20:10
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Van életem
2018. okt. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Ne izgulj, a kutyád nem vár. Nálunk a kutya apumat fogadta el gazdinak, de ha ő nincs itthon, egyáltalán nem keresi, vígan elvan azzal, akit épp itthon talál. Szóval ne úgy képzeld, hogy amíg te a dizsiben táncolsz, a kutyád magába zuhanva lesi a bejáratot. :)
2018. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Én egyedül idén nem mertem elmenni a 16 éves kutyám miatt, aki teljesen kikészült ha este nem voltam itthon.

Mivel alig látott,halott. Napközben nem vagyok hanem meloztam azt megszokta,de éjszaka itthon kellett lennem.


Egyszer volt hogy nem voltam és végig vonyította az éjszakát,anyumék alig bírták lenyugtatni,pizsamámat berakták a kosarába,hogy a szagomat érezhesse.


Nyár elején elkezdett leépülni,alig volt rajta szőr, kezdett lefogyni, nem úgy evett,dőlt borult. Nyilván valóan nyáron sehol nem voltam nyaralni sem bulizni,mert éreztem hogy lassan vége és minden szabad percemet vele akartam tölteni.. Augusztusban olyan rossz bőrben volt,hogy elkellett altatni :(


De előtte sosem volt gond a bulizással,nyaralással. Család itthon volt,nem volt egyedül.


Húgom kutyáját meg megörököltem,mert nem tud vele húgom foglalkozni ő 7 éves.


Bűntudat nélkül itthon merem hagyni ha bulizni mennék,mert nincs egyedül.

Mielőtt elmegyek leviszem.

Anyuval meg megvan beszélve ha túl sokáig aludnék akkor szaladjon le vele egy pisire legalább. De ha hajnal 4 -re is érek haza általában 9-10 körül így is felkelek :D reggeli kávé és viszem is le.

2018. okt. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Ne aggódj. A sok foglalkozás után gondolom a kutyák is szeretnek egy picit egyedül lenni.

Én ha nem vagyok itthon, akkor a kutyám átlagban mindig alszik. Szó szerint, a kutyának sem hiányzok. :D


Meg amint írtad, nincs egyedül. Meg tényleg, ha normálisan, sokat foglalkozik velük az ember, akkor szerintem a "szabadidejükben" jól el vannak.

2018. okt. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Hetente 3-4 alkalommal eltűnök két órára. Edzésre járok. Illetve van, hogy olyan programot csinálok, amit kutya nélkül végzek. Nem szenved semmiben hiányt, miért legyen bűntudatom, mert otthonhagyom?
2018. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Nekem olyan haláli nyugalommal, békességben szundikák a kutyám, amikor itthon hagyom, hogy nincs bűntudatom. Alszik egy jót, amikor hazaérek meg megy tovább minden a rendes kerégvágásban.


Amikor meg esetleg egy több napos programra megyek, akkor anyáékkal van. Mindig beszélünk telefonon, ők meg mindig megnyugtatnak, hogy nem esett depresszióba a kutyám, akármennyire is össze vagyunk nőve.

Persze azért egy pici nyugtalanság szokott bennem lenni, de ez abszolút nem bűntudat, sőt, én inkább az introvertáltságom számlájára írnám.

2018. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

De igen, van.

Elég erős szeparációs szorongása van, meg nincs itt más családtag se, tehát ha én nem vagyok itthon, akkor egyedül kell lennie.

Kibírja, nem csinál semmi bajt, de én akkor sem szeretem sok időre magára hagyni.

Barátaim meg amúgy se nagyon vannak, szóval nem őmiatta nincs életem vagy ilyesmi.


AMikor otthon vagyunk a családnál, akkor is rosszul viseli ha elmegyek, hiába maradnak ott a többiek. Velük nem foglalkozik abszolút, csak lefekszik a bejárati ajtóval szembe, és bámulja, egészen addig míg be nem lépek rajta legközelebb.

2018. nov. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sokáig így voltam én is. De alaposan lefárasztom őket és utána járok el. Így se gyakori a nemkutyás program. A lényeg, hogy jól érezd magad. Ha le van fárasztva, akkor nyugodtan hagyd otthon. Én a kutyázással "megfertőztem" a baráti köröm is :) Szoktunk együtt sétáltatni csapatosan, meg ott vannak a kutyák sütögetős-bandázós összejöveteleken is.
2018. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!