Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek ivaros kan kutyája...

Akinek ivaros kan kutyája van, mivel rosszabb neki, mint ha ivartalanítva lenne?

Figyelt kérdés
2018. okt. 31. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Semmivel nem rosszabb. Sokkal jobb:

Nincs szaporulat

Hererák megelőzése

Állandó izgulás megelőzése

Szökés megelőzése

2018. okt. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Nekem ivaros kankutyám van, és az égvilágon semmi jelét nem mutatja, hogy hiányozna neki a kamatyolás. Pedig nem jut ki a kerítésen nélkülünk, itthon meg rajta kívül csak macskák vannak.
2018. okt. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem volt még ivartalanított kutyám, így nem nagyon van összehasonlítási alapom, csak annyi amit látok és hallok.


Azt vettem észre, hogy azok a kutyák, akik egész kicsi korukban lettek ivartalanítva azonos nemű kutyákkal jobban kijönnek.

Az én kan kutyám például egyáltalán nem tűri a többi kan kutya társaságát.

Így messze el kell kerülni minden szembe jövő kutyát.

Egyszer, mikor még kertesházban laktunk valahogy kiszökött (a mai napig rejtély) és két napig kerestem, mire a hasa haza húzta, mert a környéken több szuka kutya is tüzelt.


Ha tüzelési időszak van, akkor megbolondul és kb. mindent megto.zna. Fedezni pedig nem igazán lehet, mivel keverék, nem nagyon van jelentkező, max csak pár kóbor kutya jöhetne szóba, az meg nincs a környéken. Úgyhogy ez neki is szenvedés és nekem is.


A kora miatt már félek ivartalanítani, ráadásul a kan kutyákkal való kapcsolata nem biztos, hogy változna (anyámék kutyájánál nem változott). Viszont, ha visszamehetnék az időben ivartalanítanám még kölyökként.

2018. okt. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

4 évesen ivartalaníttattam. Most 9 éves, tehát van előtte utána tapasztalat.

Nem jelöl annyit. Előtte megőrültünk, annyit jelölt.

Biztosan nem lesz több kiskutya (egydzet átszökött hozzánk a tüzelő szuka...)

Biztosan nem lesz a heréjével probléma öreg korára.

Kevésbé domináns, kicsivel nyugodtabb. Tehát könnyebb bánni vele.

2018. okt. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Az én kutyám szinten kezelhetetlen volt, míg ivaros volt, a fülén folytak ki a hormonjai. Feladat, játék, tarsaság közben is elment jelölni. Ugyan ivarosan is kijött mindenkivel, de a képzését nagyon befolyásolta ez a fajta túlfűtöttsége. Mivel nem egy tenyészértékű állatról van szó, és az állandó izgalmi állapotát nem tudta levezetni, jobbnak láttam ivartalanítani. Nem beszélve a prosztatagyulladás/rák és egyéb finomságok megelőzéséről.
2018. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
66%
Jelölget és kanokkal nem jön ki jól. Ha muszáj pl. oltáskor szépen elül közöttük de látszik, hogy ha nem lennék ott, akkor beléjük kötne. Én szívesen ivartalaníttattam volna de onnan 45 km-re van olyan orvos aki műtétet vállal, kocsink meg nincs hogy a 25 kilós kutyát kidőlve hazahozzuk. Így aztán jó a kerítés és tüzelős időszakban figyelünk rá hogy ne sétáljon póráz nélkül. Egyébként nincs baj vele, 8 éves. Ő a szüleimnél lakik, ha eljutok odáig hogy lesz saját kutyám itt a városban és nincs ivartalanítva (egy menhelyit és egy fajtatisztát szeretnék) akkor mindenképpen fogom.
2018. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyes, tudtommal pont, hogy az ivaros kutyák tudnak szaporodni, kaphatnak hererákot, lesznek kanosak és szökdösnek a szukák miatt.
2018. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Enyém 7 évesen lett ivartalanítva. 2 éve. Előtte nem tűrt meg más kanokat, balhézott, verekedett volna velük. Pillanatok alatt változott meg a viselkedése. Egyszer még ment a csóválás, aztán a következőben már egymást tépték. Nem lehetett pórázról elengedni. Ha kiszagolt egy tüzelő szukát, nem lehetett behívni. De a többi szag is nagy vonzerővel bírt számára. Ha tüzelő szukával találkoztunk kaparta a betont, úgy húzott, nyüszögött, szép kis műsort rendezett. Nem tudtam normálisan kutyák közé vinni, mindig volt valami. Ezt hamar meguntam, így ivartalanítva lett. Életem egyik legjobb döntése volt. Mostmár végre a fejével gondolkodik, nem a golyóival. Teljesen behívható, engedelmes, minden kutyával jól kijön, nem balhézik senkivel, nem kell tartonom, hogy a szuka utána ered. 20 kutya közé is bevihetem minden probléma nélkül. Ezt ivarosan elképzelni sem tudtam.
2018. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%
Sose volt ivartalanítot kutyám. Tüzelési időben veszem észre hogy másképp viselkedik. Többet jelöl, tovább szaglászik és ha akcióra kész szukát lát hirtelen megsüketül. Szökni nem próbált 2év alatt, kezes kutya. Más nagy testű dominás kannal való összeengedéskor pedig nagyobb figyelmet és több fegyelmezést igényel a dolog mindkét gazdi részéről de szerencsére az enyém 10perc utan meg se próbál kötekedni és szépen el van más kanokkal is.
2018. nov. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5 évesen lett ivartalanítva a kan kutyám, előtte nem tudtam teljes mértékben szabadjára engedni más kanok társaságában, a tüzelés őt nem zavarta, viszont iszonyú sokat jelölt.

Ivartalanítás után pár évvel meglepődve vettem tudomásul, hogy a kutyámat nyugodt szívvel elengedhetem más kutyák társaságába, mert nem érzik rajta annyira a kan szagot, nem akarnak vele rivalizálni és ő sem áll már bele a verekedésekbe. A jelölés még mindig kicsit sok, de jóval kevesebb, mint előtte volt. Viszont a kutyám szőrhossza felére csökkent és már több emberrel is beszéltem, akik szerint ez az ivartalanításnak tudható be.

2018. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!