Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak enni a kiskutyámnak?

Mit adjak enni a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés

Eddig ezt az N&D prémium tápot ette, sütőtökös-áfonyás kölyök változatban, de valamiért már nem szereti. Nem is értem, pedig nincs kint előtte egész nap, csak úgy eszi meg, ha teszek hozzá neki halat, vagy halolajat. Vettem kimérős kutyaeledel boltban más kutyakajákat, de egyik se ízlik igazán neki. Nem igazán szeretném napokra elvonni tőle az ételt, még kicsi, 5 hónapos, szerintem még korai lenne így "kényszeríteni" a tápra. Arra gondoltam, hogy főzök neki kutyakaját, főtt csirkét és ilyesmit, természetesen fűszerek nélkül, vagy elkezdhetnénk barfozni, de a barfozásról semmit se tudok és nem szeretném ha a kutyam hiányt szenvedne.

Ezen az oldalon írnak recepteket :


[link]


Szerintetek mennyire egészségesek, és táplálóak ezek a receptek?


Időm, energiám van főzni neki, szívesen teszem ha ezzel jót teszek neki.

Tudom hogy a kutyák nem élvezetből esznek, de valamiért mégse tetszik neki egyetlen táp se igazán. Ha nem tennék hozzá halolajat, akkor biztos hogy nem enne belőle. Most se eszik, pedig a reggelit pont emiatt kihanyta, jutit se kapott ma, és most a vacsinál se hajlandó beleeni. Lehet én rontottam el hogy halat tettem pluszba hozzá, de valamit akkor is ennie kell, kicsi még, fejlődésben lévő szervezet.


Nagyon köszönöm a válaszokat! :)



2018. nov. 4. 19:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Válogat. Az enyém is válogatott kölyökként egy időben, volt, hogy vért izzadva ledaráltam darálón a tápját,és májkrémmel kevertem, könyörögve hozzá, hogy megegye. El volt telve a napi többszöri étkezéstől, és unta a tápot. Már felnőtt, most már a végterméket is megenné, pedig rendesen táplálom.


A lényeg, nem korai leszoktatni a válogatásról, jó tápot adsz neki, a helyedben nem főzőcskéznék neki. A jó minőségű tápokban meg van minden ami ahhoz kell, hogy kifejlett egészséges kutya legyen felnőttként, kotyvasztásnál oda kell figyelni miből mennyit adsz. És ez egy növendéknél áll a BARF étrendre is.

Szóval - tapasztalatból - nem kell sajnálni ha egy napig nem eszi meg a tápját, másnap behabzsolja. Ha éhes nem válogat..

2018. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon jó tápok pl. platinum vagy fressnapfban kapható real nature vagy kicsit olcsóbb kategória,de egész jó a premiere.


A barfozás remek dolog, mi is így etetünk, de abba nem szabad egyik napról a másikra beleugrani,mert rosszul alkalmazva pláne egy fejlődő szervezetnél, káros is lehet.

Ha a kesőbbiekben ez érdekel facebookon keresd meg a barfshop nyersetetés fórum,illetve a farkanyhonyka barf nevű csoportot. Kezd a fájlok elolvasásával ,aztán tudsz kérdezni ha valami nem világos.

Nemtudom mekkora a kutya, ha kicsi akkor anyagilag talán beleférhet pl. farkaskonyha natures fagyasztott vagy fagyasztva szarított menüje.


Ezek a főtt kaják, amik a linken vannak... hát azért nem a legjobbak, de 1-2 hetig amíg pl. kitanulod a barfot jó lehet. Vann benne hús, a túró a calcium miatt kell, a belsőségek is jók, a zöldséges is még a rizs is, de pl. májkrémet, kenyeret, tésztát nem adnék a kutyának. Ezek a kajában a szénhidrát források, amire a kutyának nincs igazán szüksége (hacsak pl. nem sportkutya) ,de ha adunk neki az inkább rizs legyen.


Arról győződjetek meg,hogy nem e egészségügyi gond áll a háttérben pl. fájós fog.


Azt próbáltad esetleg, hogy a tápot beáztatod egy kis vízbe, hogy puhább legyen? Sok kölyökkutya, így könnyebben elfogadja.

2018. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 tothp ***** válasza:
53%
A kutya nem hülye. Ha éhes, eszik. Ha válogat, nem éhes. A túletetéssel csak rosszat teszel.
2018. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Barfozást, főzést fejlődésben lévő kölyöknél nem javaslom. különösen úgy, hogy nincs benne tapasztalatod. Keverj a száraztáphoz, jóminőségű konzerv tápot pl. Rinti, Animonda Grancarno. Aztán 1 éves kora után térj át Barfra ha gondolod. Főzést ekkor sem javaslom, kivéve ha valamilyen egészségi okból más lehetőség nemmarad.
2018. nov. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja a másik, ne hagyd kint előtte az ételt egész nap! Ez fontos!

Ha napi kétszer eteted, akkor napi kétszer megkínálod az adagjával, ha nem eszi, 10 perc múlva elveszed előle a tápot! Ha éhes lesz, a legközelebbi tálalásnál megeszi. A lehető legrosszabb ha mindig van előtte étel.

2018. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért hányt? Nem baj hogy halat tettél hozzá, mi is kevertük konzervvel a tápját kicsiként. ha nem beteg napi kétszer/háromszor megkínálod, utána elveszed előle az ételt ha finnyázik. ne legyen előtte, hidd el előbb-utóbb megeszi az adagját, nem fog napokig éhezni. csak válogat a kölyök.
2018. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1.es válaszoló :

Igen, sokan mondták azt, hogy ne adjak akkor neki enni egy pár napig, és utána biztos hogy enni fogja. De az állatorvos azt mondta, hogy még túlságosan fiatal ilyesmihez, 1-éves kora előtt ezt nem ajánlja.


2.es válaszoló :

A platinum, real nature tápokat nem szereti. A minap vettem neki platinum csirke-hal konzervet, hátha azt megeszi a táppal, hát nem. Ha a saját tápja is benne van, hozzá sem nyúl.

Azt fogom csinálni most, hogy kiszedem belőle azt a kis mennyiséget, amit még nem válogatott külön... :S


Amúgy a pénz nem gond, csak jó legyen és egészséges. Ez a lényeg, megnézem azt amit javasoltál. :)

A tápot áztatva se eszi, de viszont már nincsenek nagyon fogai, épp fogváltásba van, bár nem hiszem hogy fájna neki, mert úgy veszem észre bármit megenne a tápján kívül..


Most nem tudom mit fogok csinálni 4kg táppal. :D


4.es válaszoló


Hiába keverem, nem eszi meg. Sajnos. Simán a konzervet szerintem megenné, kipróbáljuk.

A Barf etetéssel kapcsolatban azért vannak félelmeim, esetleg tudnál ajánlani oldalt ahol vannak barf receptek?


Köszönöm mindenkinek! :)

2018. nov. 4. 21:24
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
Elkényezteted. Anyám ugyanilyen. Táp, maradék, fonott kalács, főtt hús van kitéve évek óta a kutya elé, persze válogat a "svédasztalból", csipegett, nem eszik napokig. 5 éves, most vastagbélgyulladást diagnosztizáltak nála, állandó hasmenés, étvágytalanság... Hiába mondtuk, hogy egyféle jó minőségű táppal etesse, naponta max kétszer felkínálva, nem, minden katyvasz a kutya előtt van, és kínálgatva, mert különben éhen halna szerencsétlen eb. A bélbetegsége meg nem gyógyul... :(
2018. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szia!


Azért én maradékot, kenyérféléket nem adnék neki. Semmi fűszereset, csak hal, és a tápja. Meg most kivételesen a konzerv, de ezt se eszi meg. Nem tud válogatni sokféle dolog között, de úgy látszik csak a halas tápot akarja megenni. És mivel kicsi még, nem akartam hogy ne egyen ennyi ideig. De sajnos ez lesz a megoldás, mert hiába teszek bármit, ő akkor se eszi meg simán a száraztápot.

Kérlek ne hasonlíts senkihez, én jót akarok, azt akarom hogy egészséges maradjon/legyen.

2018. nov. 4. 21:40
 10/18 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam, hogy reggel a megszokott időben kiteszem neki az ennivalót, azt megeszi úgy 5percen belül. Aztan megyünk sétálni stb, telik a nap, napközben nem kap enni. Jutalomfalat van, ha tanulunk, de nem akkora mennyiségben hogy teljesen elteljen vele. Aztán este is kap enni. És utána már nem megyünk sétálni. Napi 4x-5x megyünk sétálni, aktív életet élünk, futunk együtt, ő egy Sheltie, szóval rettentően aktív. :) az ajánlott adagot adom neki, hát nem tudom. Most eltelt 10 perc, felveszem a kaját akkor. Reggel megkapja, remélem megeszi. Szép estét nektek! :)
2018. nov. 4. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!