Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak enni a kiskutyámnak?

Mit adjak enni a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés

Eddig ezt az N&D prémium tápot ette, sütőtökös-áfonyás kölyök változatban, de valamiért már nem szereti. Nem is értem, pedig nincs kint előtte egész nap, csak úgy eszi meg, ha teszek hozzá neki halat, vagy halolajat. Vettem kimérős kutyaeledel boltban más kutyakajákat, de egyik se ízlik igazán neki. Nem igazán szeretném napokra elvonni tőle az ételt, még kicsi, 5 hónapos, szerintem még korai lenne így "kényszeríteni" a tápra. Arra gondoltam, hogy főzök neki kutyakaját, főtt csirkét és ilyesmit, természetesen fűszerek nélkül, vagy elkezdhetnénk barfozni, de a barfozásról semmit se tudok és nem szeretném ha a kutyam hiányt szenvedne.

Ezen az oldalon írnak recepteket :


[link]


Szerintetek mennyire egészségesek, és táplálóak ezek a receptek?


Időm, energiám van főzni neki, szívesen teszem ha ezzel jót teszek neki.

Tudom hogy a kutyák nem élvezetből esznek, de valamiért mégse tetszik neki egyetlen táp se igazán. Ha nem tennék hozzá halolajat, akkor biztos hogy nem enne belőle. Most se eszik, pedig a reggelit pont emiatt kihanyta, jutit se kapott ma, és most a vacsinál se hajlandó beleeni. Lehet én rontottam el hogy halat tettem pluszba hozzá, de valamit akkor is ennie kell, kicsi még, fejlődésben lévő szervezet.


Nagyon köszönöm a válaszokat! :)



2018. nov. 4. 19:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
++Próbálj mást is tenni a tápra, nemcsak halat lehet, pl natur joghurt, kefir, főtt husi apróra vagdosva, húsleves levével leöntve, főtt répa, sütőtök, cékla, brokkoli, főtt tészta, főtt rizs, májkrém, tojás bármilyen formában.
2018. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 tothp ***** válasza:
34%

Emberek! A kutya nem négylábú ember, hanem kutya. Neki az evés nem kulináris élvezet, hanem létfenntartás. Semmi baja nem kesz ha egy jól megválasztott tápot kap évekig. Mindenféle fincsi falatok feleslegesek.

Az enyéimnél táp váltás csak a korosztályváltáskor volt. A rendes étkezés mellé elmajszolnak néhány hullott körtét, bírsalmát, amikor van. Ennyi. Élnek, virulnak, erősek, egészségesek.

2018. nov. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Séta után kapja a reggelit mindenképpen! Kaja után nem ajánlott mozgatni.
2018. nov. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves új válaszolók:


Igen, ma bevásároltam neki csupa egészséges és finom dolgokat, zöldségeket, husokat elosztottam, és lefagyasztottam.

Szerintem nem lesz más megoldás, reggel még kísérleteztem azzal hogy "na, másfél napja nem evett pedig aránylag jóétkű, most biztos megeszi a tápot. Nem ette meg, aztan azon gondolkodtam hogy biztos kemény neki, nagyon hiányos a fogsora... Beáztattam, úgy meg aztán főleg nem ette meg. Felvettem előle, nem evett. Ma este adtam neki főtt rízst főtt csirkemellel, főtt brokkolival és karfiollal, és egy pici reszelt almával. Mondanom sem kell, elpusztította, még a zöldséget és a gyümölcsöt is, pedig ezeket egyáltalán nem szokta enni. Úgy látszik ha mindent egybe főzök akkor megeszi. (az almát nem főztem, azt csak ráreszeltem)


Szerintem nem egészségtelen amit összeállítottam neki. Bár azt gondolom hogy nyílván jobb lenne ha nyersen adnék mindent neki, de tanulgatom a barfot, aközben szerintem jobb ha így adok neki enni, mintha tápról állnék át.


Az egyik válaszoló említette, hogy nem élvezetből esznek a kutyák. Nyilván ez így van, de ettől függetlenül ő nem ette meg a tápját, és egy alig 5 hónapos kis kölyök kutyát nem fogok napokig éheztetni, ha egyébként körültekintéssel összetudok állítani neki olyan ételt, amit szívesebben eszik és közben jól is fejlődik.


Amúgy etetés után nem egyből sétálni megyünk egy picit mindig várunk. Előtte már reggel egyszer lemegy sétálni valakivel a családból, utána eszik, egy picit alszik, és sétálunk de akkor már nagyot sétálunk, nem egészségügyi sétát teszünk. :)


Azért köszönöm a válaszokat mindenkinek! További szép estét!

2018. nov. 5. 22:39
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ha te úgy gondolod :)


Amúgy fogváltásnál pont rágnak a kutyák ! :)) És miért hiányos a fogsorra? Ahogy kiesik egy tejfog, normál esetben már aznap kibújik a maradandó rágófog. Nem hetekig fog nélkül vannak :DDD

2018. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kálcium nincs a csirkemellben, arra pedig egy fejlődő kutyának szüksége van a csontozatához. Jó, hogy kotyvasztasz neki, de olvass jobban után ha már nem kész táppal etetsz, hogy milyen vitaminok, ásványi anyagok kellenek egy kölyöknek. Ezek nem a brokkoliban és az almában merülnek ki :((
2018. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Pláne a főtt zöldségekben nincs is semmi vitamin.

Akkor már inkább párold rövid ideig, hogy ne csak ballaszt legyen!

2018. nov. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Értem, akkor esetleg tudnátok nekem ajánlani recepteket, ahol normálisan leirják, vagy alapanyagokat?


Vettem neki túrót, kefirt, sajtot. Nem szeretném ha nem tudna megfelelően fejlődni, viszont a tápot úgy se eszi meg, ha ehhez a katyvaszhoz keverem. Már nem tudom mit tehetnék az éheztetesen kívül természetesen.

2018. nov. 6. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!