Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy ír szetter...

Cantye kérdése:

Mennyibe kerül egy ír szetter kölyök családi kutyának?

Figyelt kérdés
A családi kutyát úgy értem, hogy nem ilyen versenykutyát szeretnék csak “hobbi” célra vagy hogy mondjam.

2018. nov. 6. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fajtatisztát 150.000 ft alatt biztos nem találsz, de szerintem 200.00 fölötti. Ha nem fontos hogy tenyésztőtől legyen (gondolom nincs túl sok jelentősége, mivel írtad hogy csak hobbi célra), hanem jó a fajta jellegű keverék is, akkor körbenézhetsz fajtamentőknél, bár nem egy gyakori fajta, szerintem elég ritka hogy menhelyre kerüljön. Szerencsére nem nagyon nyúltak rá a szaporítók, szóval ha tenyésztőtől nem akarsz venni akkor sajnos lehet hogy évek múlva sem találsz. Kölykökről meg nem is beszélve, nem hinném hogy bárki örökbeadna fajtatiszta ír szetter kölyköket. Maximum szomszéd Juli néninek vannak keverékei a besikerült alomból, de valószínű idegrendszerhibás, beteges kutyák lesznek, akire az egészséges fajtatiszta tripláját költöd el az orvosnál. Szóval kérlek, szaporítót ne támogass (tehát ne jófogásról hozz el szapis kölyköt tízezerért). Szerintem megéri összegyűjteni azt a pénzt és tenyésztőtől venni, de nem csak ír szetternél, bármilyen kutyánál. Csak annyi a különbség hogy pl goldenből egy csomó van fajtamentésnél, mert nagyon nagy igény van rá és rányúltak a szaporítók, szóval könnyeb dolga van annak aki hobbi célra akar goldent, mert a menhelyek tele vannak fajta jellegű keverékekkel. Egyébként hihetetlen gyönyörű állatok, apukám is ír szetterrel nőtt fel, azóta is családkedvenc a fajta. :)
2018. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
150-200 ezerTŐL felfele
2018. nov. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

120 ezerért láttam legolcsóbban kennelből itthon, de inkább 150-200 között szoktak menni. Pontos választ tenyésztőktől kaphatsz, párosításoktól is függhet az ár, illetve tenyésztőtől is.

Az Irishtown kennelben most vannak kicsik, bár szerintem már mind gazdisak, de egy kérdést megér.

2018. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Igen mindenképpen tenyésztőtől szeretnék venni, már egy csomót olvastam a fajtáról és nagyon megtetszett. Akkor mostmár tudom, hogy nagyjából mennyi pénzt kell összegyűjtenem :)
2018. nov. 15. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!