Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyanyálnak az emberre is...

A kutyanyálnak az emberre is van gyógyító hatása, vagy csak az állatnak?

Figyelt kérdés
2018. nov. 9. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állatra sincs gyógyító hatással, ez csak egy tévhit.
2018. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, az állatok sebeit is csak elfertőzi a kutyanyál.
2018. nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gyógyító hatása, de ha akarsz egy kis tetqnuszt, próbáld ki.
2018. nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Lehet pozitív hatása a nyálnak (bár ez valóban nem gyógyít). Található benne egy lizozim nevű fehérje, ami a (gram-negatív) baktériumok sejtfalának roncsolását okozza, ezzel elpusztítja a kórokozókat (fertőtlenít). Továbbá van benne IgA (Immunoglobulin A), ami egyes kórokozókat "kicsap" és megjelöli őket a védekező sejtek számára. Ezek az immunrendszer első védelmi vonala közé tartoznak. Kevésbé jelentős (de nem elhanyagolható hatása), hogy a nyál pH-ja enyhén lúgos, ami a bőrre kerülő savak semlegesítését segítheti (pl. egy csípés). Ezek a tulajdonságok az emberi nyálra is vonatkoznak, de egyik nyál sem gyógyító hatású!
2018. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó kérlek szépen ne irj le egy fórumon olyat még zárójelben sem, hogy a kutyanyál fertőtlenít. Láttam már jópár elgennyesedett sebet, mert a gazdi szerint a kutya a nyálával majd meggyógyítja a sebet.
2018. nov. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Én pedig arra kérlek, hogy ne adj olyat a számba, amit nem mondtam. Azt írtam, hogy a nyálban lévő LIZOZIM fertőtlenítő hatású. Ezt pedig nem vélemény kérdés, hanem tény. De ha így jobban tetszik: antibakteriális. A fertőtlenítő hatás egyébként sem gyógyítást jelent, hanem a kórokozók számának csökkentése, legjobb esetben a kórokozók mindegyikének elpusztítása, azaz a fertőzés elkerülése. Egy nagy, nyílt seb esetén az utóbbira gyakorlatilag nincs esély, mivel a fertőző ágensek szinte azonnal bejutnak a véráramba. Arról nem is beszélve, hogy a kutya nyálában azért nem hypo van, hanem egy fehérje (ráadásul nem túl nagy koncentrációban). Nem is az az eredeti célja, hogy a sebbe kerüljön, hanem hogy a falatot valamennyire "fertőtlenítse", az orálisan bejutó kórokozókat elpusztítsa. A bekövetkezett betegség esetén a nyál annyit ér kb. mintha egy kalapáccsal próbálnál írni. Ezt (ha bakteriális) antibiotikummal lehet kezelni.

De ha valakit mégis megtévesztett volna az előző hozzászólásom: Kedves gazdi! Ha a kutyádon egy nyílt seb van, akkor kérlek vidd el állatorvoshoz, és ne várd meg, míg lehorad a lába. Köszönöm!

2018. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom és értem, hogy mit írtál és teljesen igazad van. De sajnos van aki tenyleg csak ennyit szűrne le az egészből.
2018. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Annyira gyógyít mint a saját nyálad kérdező! Semennyire!

Fertőtlenítőnek sem fertőtlenít, még a kutyát sem, tele van bacilussal. Mint ahogy az emberi száj. Az sem fertőtlenít, sem gyógyít, gondolom egy sebed sem gyógyult meg még a nyáladtól. Milyen egyszerű is lenne.

2018. nov. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!