Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha beteg a kutyám...

Mit tegyek ha beteg a kutyám a fülére de nincs egy forintom se? Nagyon féltem

Figyelt kérdés
Már nagyon szomorú vagyok mert egy hete vagy több is hogy rázza a fülét a füle gennyes koszos, tisztítani a külső hallojaratot sem engedi. Az utolsó forintom fül tisztító cseppekre költöttem de nem engedi ki tisztítani. Jövőhét vége felé fogok kapni pénzt egyből hívom az orvost de 52000 forint a jövedelmem. Kölcsön kérni nem tudok mert nem tudnám vissza adni. Már a szőr ki van hullva neki mert ki vakarta. Kedélye jó, étvágya van. Csak én vagyok bele betegedve. Az orvosnak se fogja hagyni magát, mert öntörvényű tacskó. Nagyon féltem őt, kérlek ne mondjátok hogy akinek nincs pénze ne tartson kutyát, nekem ő van csak.

2018. nov. 10. 13:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Most komolyan, ha valaki szegény, de imádja a kutyát macskát stb..., akkor inkább ne legyen neki?"


Pontosan. Elhiszem, hogy szereti de a kutya akkor is szenved

2018. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

Szereti csak már 2-3 hete fájdalomtól szenved a kutya, ez nagy állatszeretet. Ha szereti a kutyáját nem hagyná szenvedni.


Ha elüti egy autó és nyílt törése van a kutyának,de nincs pénze csak locsolja be betadine-nal? Végülis szereti,nem kell orvoshoz vinnie... Az nem számít,hogy a kutyának fájdalma van????



Valóban senki nem tervezhet előre 10-15 évre.

De kutyát akkor is úgy kell vállalni,hogy bármi van orvoshoz ellehessen vinni.


Nekünk műteni kellett a kutyánkat,hó végén. Nem volt pénzünk azt mondtuk az orvosnak,hogy törlesztünk majd 30 ezer ft volt a műtét. Kértünk kölcsön is,illetve részletbe fizettünk. Inkább tartozok,de a kutyám egy napot se szenvedjen!!


Kövezzetek meg,de nekem az hogy valaki síránkozik,de nem tesz semmit.


Egy tacskóval sem bír el,pedig nem egy 20-40 kg os kutyáról beszélünk.


Ahelyett,hogy fültisztító cseppeket vásárolt volna, már rég orvoshoz kellett volna vinni.


Gennyes gyulladt fület speckó tisztító folyadékkal kitiszítja az orvos és után lehet cseppegtetni, gennyes fülbe nem öntünk semmit sem.

2018. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom kullancs ellen sem védekezik, mert az sem olcsó. Akkor ha babéziás lesz, elpusztul??? Mert az ugye azonnali ellátást igényel. Ott nincs idő várni az aktuális fizetésre...

SZóval lehet, hogy szereti, de gondoskodni nem tud róla.

2018. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kutyatartás drága buli ám.


Vannak dolgok amivel nem lehet várni fizetésig pl,mert addigra a kutya meghal.


Nyilván a fülgyulladásba nem fog, de ha annyira össze szűkül a járat és csak műtéti uton lehet megnyítni ami nem 10 ezer ft lesz hanem 20-30 ezer akkor azt miből fogja kifizetni?


Szép dolog ha valaki szereti a kedvencét,oké,értem nincs pénz.

De akkor is minden követ megkell mozgatni,hogy mielőbb ellássák, jól írta az egyik válaszadó, ha kullancs csípi és nincs pénz kezelése babézia 3 nap alatt elviszi a kutyát! Nincs idő fizetésre várni!

2018. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Minek vettél kutyát ha nem tudod kifizetni az orvosi kezelését?! Feleólőtlen állattartó!
2018. nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nincs segítséged aki lefogja a kutyát, amíg kitisztítod a fülét? Ha kell, erővel sajnos. Az én kutyám hajlamos a fülgyulladásra, emlékszek amikor legelőször fordult elő nem akarta hagyni ő se. Tacskó méretű keverék, egyik rokonom szépen megfogta, amíg én kitisztítottam a fültisztítóval amit a doki adott, majd ezután kellett csepegtetni bele a fülcseppet. Igaz ő kapott antibiotikum szurit is, de hamar helyre jött ettől.


Neked azt tudom tanácsolni, hogy ha nincs fültisztító folyadékod, főzd a kamillateát, amit ajánlottak már, azzal mosd ki és tisztítsd ki a fülét, ha nagyjából tiszta mehet a fülcsepp. Ha kell valaki le kell fogja, akár szájkosarat rárakni, ha odakapna. Az ilyeneket sajnos meg kell oldani a kutyus érdekében.

2018. nov. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A kutya tartása nem olcsó mulatság. Ezzel számolni kellene!

Mi az, hogy nem lehet kezelni? Miért nem nevelted? Az otthoni normális nevelés ingyenes!

2018. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de egy kb 5 kilos kutyáról besgélünk. Mi az hogy két felnőtt ember nem tudja lefogni? Mi anyámmal nő létünkre lefogtuk a rotit itthon mikor sebet kellett tisztitani neki aztán az 50kilo olyan harapással hogy az ember kezét eltörhetné, nem ám csipked. Két sebtisztitás után már szépen hagyta magát mer tudta hogy előbb szabadul. Itt nem csak arról van szó hogy ha nincs pénz minek van kutya hiszen bárki kerülhet olyan helyzetbe hogy anyagilag megszorul aztán attól még nem kell kutyát, macskát, gyereket kidobni. Itt arról van szó hogy itt kérsz segítséget a neten és sírsz hogy nem tudod kipucolni neki sőt sehogy nem tudsz rajta segíteni mer csipked meg elszalad. Akkor kikötöd, ha lecsúszik a szajkosár rárakod megint, ha megsértődik majd kiheveri a gennyes fülgyulladást így nem biztos. Az enyém is berág ha pl orvoshoz viszem. Akkor nem szabad oltatni meg ha beteg dokihoz vinni mer a kutya megsértődik? Itt hiába kérsz így segítséget senki nem fog kocsiba ülni aztán akár 200kmet autózni egy idegen és a kutyája miatt. Azt meg ezen az oldalon baromi nehezen hiszem el hogy ide akárki akármikor kiír egy olyan dolgot amihez orvos kell.akkor tuti biztos hogy az orvos az ország másik felébe lakik, óránként 20ezret kér vagy a Karibi szigeteken nyaral. Könyörgöm állj a sarkadra aztán lásd el azt a szerencsétlen kutyát.
2018. nov. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Utolsó én is nehezen hiszem el,hogy bármikor mikor orvos kell akkor 50-100 km belül 1 db van és az is szabadságon :D


Mikor faluban is szoktak lenni állatorvosok. Unokatesómék is Pécs mellett faluban laktak és volt állatorvos és állatorvosi patika is! Pedig kb 300 lakos volt abban a faluban. De Pécs központjába is busszal 40 perc alatt be lehetett érni,ahol meg több állatorvos is volt és ügyelet is hétvégén.


Egyszerűen annyi,hogy lusták kocsiba pattanni vagy buszra és elmenni orvoshoz vagy nincs pénz.


Csak kérdem én ha valaki jár egy orvoshoz több éve, nem alakult ki annyi bizalom sem,hogy megbízzon xy gazdiban?


Érdekes..


Mi nem tudunk segíteni a kutyádon kérdező old meg felnőtt ember vagy.

2018. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kisváros mellett lakok. A faluban nincs orvos a városba (10km) ha nincs 3 rendelő és minimum 5 orvos akkor egyse. A szomszéd faluba (5km) szintén doki és doki fia és még ,,sznob,, is vagyok mer 25kmre hordom az 5. faluba a kutyám mer az az orvos szimpi. Ha Sos helyzet van akkor 30kmre van még egy város 2 rendelővel + egy falusi orvos.
2018. nov. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!