Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eutanázia vagy sem, mit tegyek?

Eutanázia vagy sem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Öreg 15 éves kutya, már másfél hete, nem bír mozogni, ha feláll tud egy két lépést tenni ha jobb napja van . MAga alá pisil és kakál nem tud felállni hozzá hiába próbál. Enni csak úgy eszik hogy kézből adunk neki és egy pár falatot bír csak..inni ugyanígy. Nem tudom hogy fájhat e neki valami. Német juhász kutyus. Ha oda megyünk hozzá sokszor elfordítja a fejét. Engedjem el ?
2018. nov. 12. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
2018. nov. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Bármilyen nehéz is, engedd méltósággal elmenni. Az orvos úgysem fogja engedni, ha gyógyítható.
2018. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudunk helyetted dönteni. A kutya jelezni fogja ha itt az idő. Ha látod a szemében hogy menni akar engedd el. Ha élni akar ápold ameddig kell. Egy életen át mellette voltál, ne hagyd cserben a végére. Szavakkal nem lehet leírni de tudni fogjátok mind a ketten ha ott az utolsó nap. :(
2018. nov. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Te látod van-e még életkedve szegénynek. Nekem 16 éves bobtailom volt, maga alá pisilt, kakilt, nehezen állt fel, de még fél évig megoldottuk, kézben hordtam le sétálni a második emeletről. Úgy voltam vele, amíg étvágy van - a feje elé tettük a tálját, úgy evett - és amíg tisztán tudom tartani, addig nem altatjuk el. Elvolt nyugisan hónapokig, aludt szinte egész nap. Végül lett rajta egy seb, beköpte a légy, már nem akartam kitenni az újabb maceráknak, így kihívtuk az orvost elaltatni. De még az utolsó előtti percekben is megette a kis vacsoráját, úgy hogy fogtam a fejét - mert már nagyon gyenge volt - és már nagyon gyorsan hatott az altató a legyengült kis szervezetének. Egy szívós angyal volt :)


Szóval, neked kell látni, mikor már csak szenvedés - és semmi öröm - az élete. Sajnálom, 15 év egy németjuhásznál gyönyörű kor!

2018. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyire rossz állapotban van, akármilyen fájdalmas is, engedd el. Tudom hogy nehéz, de gondolj arra hogy hány szép éve volt veled. Szép kort megélt, sok kutya sajnos gazdi nélkül éli le az életét. Gondolj arra, hogy neki volt gazdija, milyen sok szép emléket okozhattál neki, és ne arra, hogy mennyi ideje van még hátra. Élvezd ki azt a kis időt amíg lehet. Voltam én is hasonló helyzetben, az utolsó napokban mást sem csináltam csak ültem mellette és simogattam, beszéltem hozzá. Nehéz meghozni ezt a döntést, de jobb lesz neki, nem fog többet szenvedni. Ilyenkor mindig azt kivánom, bárcsak tudnának beszélni, hogy ők döntsenek erről.
2018. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Gyönyörű kor - bizony az. S azért is nehéz elengedni (azon túl, hogy aggastyán embertársainktól is nehezen búcsúzunk), mert emberi léptékkel nagyon kevésnek tűnik.

Az eszünk tudja, hogy bizony ez magas kor, a szívünk-lelkünk szerint még alig élt.

2018. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem derül ki a kérdésedből hogy a másfél hét alatt elvitted-e orvoshoz? Mert azért így, ha nem vitted el, és ez a helyzet az elég nagy gáz, nem te kéne ítélkezz, hanem az állatorvos megvizsgálja és javaslatot tegyen rá, ha inkább jobb a számára, hogy elaltassák.
2018. nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Konzultálj állatorvossal, lehet-e még javítani az állapotán, hogy fel tudjon állni, járni tudjon. Ha nem lehet, akkor azt javaslom, engedd el.
2018. nov. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!