Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rossz a kutyának a beton?

Tényleg rossz a kutyának a beton?

Figyelt kérdés
Le akarom betonoztatni a kenel alját, de azt tanácsolták ne tegyem mert a kutyának jobb lesz a földes talaj. Az biztos hogy kevésbé hideg télen és kevésbé meleg nyáron a föld de ezen kívül van még bármi jelentősége?
2018. nov. 13. 07:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem elég indok? Csak neked kényelmes, a kutyának szenvedés lesz. Télen megfagy a tappancsa, nyáron meg megég, vagy kénytelen szegény folyton a házában meghúzódni. Főleg a nyár ami neccesebb, fokozottan tolja neki a meleget a beton.
2018. nov. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Miért van kennelbe zárva szerencsétlen??
2018. nov. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy jönnek a fotelharcosok. Nem lesz örökké kenelben, nem kell rögtön agyvérzést kapni. Amúgy meg nem elég indok mert szerintem az se jó ha bever az eső és nyakig áll a sárban.
2018. nov. 13. 07:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Na nem írsz bővebb infót, ne csodálkozz hogy jönnek a háborgások. Ha nem ott van örökké, akkor semmi gond. Gondolom nyáron 40 fokban nem hagyod ott pusztulni. Takarítás szempontjából egyébként könnyebb, és higiénikusabb is a beton, mert azt kitudod veretni slaggal. Egyszer volt egy munkahelyem ami családi háznál volt, és volt ott egy szerencsétlen kutya egész nap kennelben. Ott föld volt alatta, de bűzlött az egész, mert nem volt már egy négyzetcenti föld sem, ami ne vette volna át a szarszagot.
2018. nov. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam bővebb infót mert a kérdés szempontjából lényegtelen. Éjszakára illetve addig lenne kenelben még dolgozom. Mondjuk a nyári legmelegebb órákban pont otthon vagyok, olyankor velem lesz a házban. A hideggel meg nem lesz gondja a fajtájából adódóan. Én is pont ezt akarom elkerülni hogy a saját sz*rában dagonyázzon, főleg ha esik az eső és térdig lehet gázolni a sárban.
2018. nov. 13. 08:06
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A beton nem jó! A hőt nagyon jól vezeti, emellett tönkre teszi a kutya ízületeit ha ott ugrál vagy rajta fekszik pl télen. Téglával, vagy még inkább fával burkold le.
2018. nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tegyél be plusz egy nagy fatrepnit. Azon feküdhet,nem a kőkemény betonon. Amíg kertesben éltem, így volt megoldva. Minden kutyám azon heverészett.
2018. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Az én kutyám is kenneles éjjel, meg ha jön valaki idegen, amúgy kinti-benti kutya. (A mocsok szomszédok szeretnek mérgezni 😡, úgyhogy így mindenki nyugodtabban alszik, ha valami szokatlant észlel úgyis ugat, a nap nagy részében pedig velünk van.)


A kennel nagy része föld, néhol pedig van lerakva 1-2 sima cserép. Soha nem büdös, egy helyre végzi a dolgát és én rendszeresen takarítom.

Amikor nyáron nagyon meleg van, éjjelre be sem megy a kutyaházába aludni, hanem kapar magának egy kis mélyedést, amibe belegömbölyödve éppen belefér és ott alszik. Szerintem megbolondulna ha beton lenne alatta, és egy pillanatig sem akarom hogy plusz szenvedjen mert megégeti a mancsát nyáron vagy mert nem tudja elásni a jutalomfalatját későbbre ha túl sokat evett... Könnyebb takarítani, de nekem annyit nem ér.

2018. nov. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyobb testű kutya, akkor betonon könnyebben lesz felfekvése és a szőre is jobban kikopik. Ezen mondjuk lehet úgy segíteni, hogy a kedvenc fekvőhelyét valami puhábbal borítod le (fa, gumi, rongy... amit nem tesz nagyon hamar tönkre).
2018. nov. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A beton jól takarítható, higiénikusabb, mint a föld, a föld felszívja a vizet, a kutya folyton sáros lesz, az sem ideális. Ezen kívül ha valamilyen férgességet kap el, a földre került bélsárból a férgek a talajban tovább húzzák, nem lehet takarítani, ahogy más egyéb betegségek is tovább megmaradnak a talajban. A beton fertőtleníthető. Viszont a beton kikezdi a kutya könyökét, és az ízületeknek sem ideális. Ahogy többen is írták meleg és hideg az időjárástól függően. Erre van egy nagyon jó megoldás. A kennel egy részét, Fedd le fával, lécekkel, vagy pallóval, és legyen bent olyan fekvőhely ami "puha". Láda is lehet rongyokkal, vagy szalmával, és persze egy teljesen fedett fekvőhely, vagyis kutyaház is, ha több időt tölt a kennelben.
2018. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!