Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatáp vagy főtt hús a jobb...

Kutyatáp vagy főtt hús a jobb egy kutyának?

Figyelt kérdés
Közép vagy nagytestű kutyák számára az a jobb ha tápot kap, vagy ha főtt húst? (pl csirke vagy disznó hús, megfőzve) Melyiktől fejlődik jobban, melyik az egészségesebb, stb. Értelmes válaszokat ha lehet!
2018. nov. 13. 19:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De azért gratulálok, hogy sikerült nem a kérdésre válaszolni, és hülyeséget beszélni. Nem tudom honnan veszed hogy szaporítótól van.
2018. nov. 13. 23:01
 12/15 anonim ***** válasza:
26%
Szaporító nem ad el 8 hetesnél fiatalabb kutyát. Te pedig azt írtad, hogy egy hónaposak. Ki is mond butaságot? Egyébként ha már felhoztad, törzskönyvesek?
2018. nov. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A táp jobb is, olcsóbb is és kevésbé macerás mint a főtt hús. A hús mellé mindenképp kellenek zöldségek, gyümölcsök is. Fiatal kutyánál valami vitaminkészítmény is javasolt, mert problémás úgy összeállítani a menüjét, hogy minden vitamin, nyomelem megfelelő mennyiségben belekerüljön. Kuvaszoknak porcképződést segítő zöldkagylópor is erősen javasolt nemszeretnéd, hogy 8-10 éves korára lesántul a kutya.
2018. nov. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az ismerősöm is négy hetes hozott el egy kölyköt de ha a kicsi tovább ott marad éhen is döglik, ez volt a fő oka hogy azonnal elhozta mikor megemlítették neki.


A kérdésedre a válasz. Ha csak húst adsz neki akár főve akár nyersen bizonyos vitaminokat illetve a növényekből származó tápanyagot pótolni kell. Ha minőségi tápot adsz elvileg fedezi a kutya szükségletét. Kölyöktáp válsztásakor a felnőtt kori méretet kell.figyelembe venni. Ha nagy testű nagy testűnek való kölyöktáp kell. Netről rendelve szerintem a legolcsóbb de azért borsos áruk van.

Én eukanubával etetem a nagytestű kutyám de mellette hetente párszor főzök neki húst hogy kicsit változatosabb legyen.

Ha csak húst akarsz nekik adni ott is kikell számolni a szükségleteit és úgy hozzá keverni a kiegészítőket (barfosok jobban tudják). A tápnál meg van adva mennyit kell ennie egy nap súlytól függően.

Az hogy melyik az olcsóbb attól függ milyen áron tudod beszerezni. Én csak házi húst adok neki mer vágásoknál neki is csomagolok el tehát lehet olcsóban jönnék ki (a kiegészítők árát nem tudom) de nem.tudom pontosan hogyan kell.kimérni és így egyszerűbb is szamomra.

2018. nov. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb a minőségi táp, de sok-sok kutyageneráció nőt fel főtt koszton, egészségesen, hosszú életet megélve.

Főzésnél érdemes a hús mellé rizst adni, hogy a kifőtt tápanyagokat felszívja. Zöldséget, gyógynövényeket és belsőséget is lehet bele főzni.

2018. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!