Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közös parkoló/udvar esetén...

Közös parkoló/udvar esetén kutyáknál szabály?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott az eset, hogy egy olyan társasházban lakunk, ahol van egy zárt udvari beálló, ahol nekünk is van parkolóhelyünk, ha ez számít.

A következő történt: nekünk a kutyusunk este már fél kint az utcán sétálni, ezért csak a parkolóba szoktuk levinni pisilni/kakilni (amit természetesen össze is szedek)

A minap rám szólt az egyik ottlakó idős hölgy, hogy ne az udvaron legyek a kutyával, hanem vigyem el sétálni.

Nekem ezzel nem is lenne gondom, ha jönne a kutya. De ilyenkor csak állunk a ház előtt és nem mozdul csak húz vissza fele.

A kérdésem az lenne, hogy kötelességem a figyelmembe venni amiért rám szólt vagy lehetek kicsit “önző”, s maradhatunk a kutyussal bent?


Öm... ha ez lényeges, mindig sétálunk csak mostmár a korai sötétedés miatt este ez nem működik + eddig senki nem szólt semmiért és furcsálom.


A segítségeket előre is köszönöm!


2018. nov. 15. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem szólhat bele, akár egész éjjel lent lehetsz vele.. Csak egy unatkozó, kötekedő vénasszony, gondolom.. :D
2018. nov. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Szia! A társasház belső parkolója közös tulajdon részét képezi (akkor is ha van megvásárolt parkolóhelyed), ezért fontos, hogy az szmsz, hàzirend stb szerint azt, rendeltetésszerűen használd. Magam részéről csak akkor lennék toleráns, ha a kutya a dolgàt füves területen tudja végezni, az pedig kimondottan dícséretes, hogy összeszeded utána. Jelezd a közös képviselődnek, ilyen gondod van és megoldást keresel.
2018. nov. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

jó kutyát neveltél...

Egyébként ezt a házi rend/alapító okirat kell tartalmazza.

2018. nov. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen a házirend nekem is eszembe jutott, direkt át is olvastam mert a múltkor kaptunk belőle pont egy példányt és erről sajnos nem volt benne szó. De majd lakógyűlésen megkérdezem.


Köszönöm a válaszokat :)


#3, miért?!

Erről nem tehetek, hogy fél... majd nagykorára remélhetőleg kinövi.

2018. nov. 15. 09:40
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

A pisit is összeszeded? :D

Ha nem túl nagy a belső udvar, akkor lehet, hogy ez a baja, hogy össze van pisilve.

2018. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A pisit azt nem 😆

Olyan a kő, hogy közte “lyukak” vannak, szóval ott a föld magába szívja úgymond 😄 de én pisi szagot se érzem az udvaron, hogy erre fogja.

2018. nov. 15. 10:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszel magaddal le egy kis vizet pl. műanyag palackban, és leöntöd a helyet, ahova pisilt, akkor biztos nem lesz pisiszag. Japánban pl. így csinálják. :)

Én a te helyedben barátságosan megpróbálnám először megmagyarázni a néninek, hogy máskor mindig kiviszed sétálni, de a sötétben sajnos fél, és emiatt odakint - gondolom - nem igazán hajlandó elvégezni a dolgát. Felhívnám rá a figyelmét, hogy összeszeded magatok után, amit kell, és hogy próbálkozol a félelemről való leszokatással, amit tényleg tégy meg. Talán azzal nem lesz baja, ha megérti az indokaidat, és egy átmeneti időről van szó. Gondolom, pórázon viszed le a kutyát, mert közös használatú területen hivatalosan úgy kell, tehát akkor abba sem köthetnek bele.

2018. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Újra itt 😄

Szerintem az első válaszolónak lesz igaza.

Ma reggel elmentünk sétálni, s a hölggyel újra találkoztunk a ház előtti kis füves területnél. Pont pisilt a drágám mikor megint elkezdett velem kötekedni, hogy minek ide hozom a kutyám.. vigyem el máshova 😂

Csak nálunk már bevált szokás, hogy ahogy leérünk ő szalad oda pisilni :)

Csak gondoltam leírom, hogy nálunk meglett “oldva” a probléma. Szimplán nem kedvel minket 😄

2018. nov. 26. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!