Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szól most az "új" törvény...

Hogy szól most az "új" törvény, lakott terület vagy egyéb ilyen környéken meglehet az autóval állni a füvön?

Figyelt kérdés

Olyan helyekre gondoltam, ahol mindig tényleg sok autó van és az emberek nem tudnak máshova állni.

És pl. múltkor is láttam hogy kijöttek a közterületesek és a füvön parkoló autósokkal nem is foglalkoztak.

Nem büntették meg őket.

Vagy csak akkor tudnak büntetni hogyha a tulajdonos is ott van éppen és akkor helyszíni bírságot kap? mert ilyen sztorit is hallottam.



2017. aug. 4. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha tábla nem tiltja, akkor igen! Volt egy időben, hogy Balatonalmádiban a Wesselényi strand előtt a fás területen álltak meg az autók, ami természetvédelmi terület volt, viszont a tábla csak ez egyik irányból érkezőket tájékoztatta. Ment mindnekinek a 150.000 Ft-os csekk, aztán a végén visszavonták... volt is belőle jó kis média riport :)


A lakóházak előtt, bárkinek a portékáján megállhatsz még akkor is, ha ő azt nagy ködabarokkal elbarikádozza. A terület közterület, amit a ház tulajdonosának kell rendben tartania (füvet nyírni ...stb.), de attól függetlenül az nem az övé. Épp múltkor volt egy ilyen eset nálunk: jött egy furgon és tolatni kezdett, majd nekitolatott ez előbb említett kőbarikádba az egyik ház előtt. Becsengetett a ház tulajdonosának, hogy kár lett az autójába, mire ő rendőrt hívott. A rendőr pedig kinek adott igazat: a furgonosnak, így a kárt meg kellett térítenie a háztulajnak és a rendőr felszólította a kövek azonnali eltávolítására!

Mentem tavaly én is egy fesztiválra és egy kis utcában tudtam csak megállni... Már csak egy hely volt a füves területen egy ház előtt. Kiderült, hogy senki nem mert odállni, mert kijöttek egyből a házból. Én odaálltam, majd kijött a srác, hogy legyek szíves elmenni innen, mert ez magánterület. Mondom neki: igen? Van erről papírod, azt mondja van és bement a házba. Kiabáltam még neki a házba, na hozod a papírt vagy sem? Aztán csend lett és lekapcsolta a villanyokat a házban: a srác annyira berezelt, hogy mondtam neki, haz autónak valamilyen baja lesz a ház előtt, akkor az ő lelkén szárad! Figyelt is az autóra ;) Erről ennyit!

2017. aug. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Első hozzászóló, te egy igazi tajparaszt tahó vagy b+.


Arra nem is gondolsz, hogy azért kért meg az illető máshova parkolásra, mert a saját portája előtti területet esetleg ő vagy valamely éppen úton lévő családtagja szeretné igénybe venni?


A furgonos sztorid szánalmas, adja vissza a jelvényét az a rendőr, aki a tulajdonost (vagy a követ?) bünteti meg. Volt a kövön amúgy kötelező? A házam elé azt teszek ki amit akarok. Ha oda parkolok, és valaki nekem tolat, én vagyok a hibás? Ha lomtalanításra kipakolok, és valaki nekimegy a cuccnak, én vagyok a hibás? Ne nevettess...


Barátom, te egy olyan világban élsz, ahol mindent szabad ami nincs leírva.


Elmondok neked valamit.


Az, hogy valami nem törvénybe ütköző, az lehet illetlen és etikátlan. Illem, etika, empátia. Mond neked bármelyik valamit? Gondolom nem.


Előttem is megparkolhatsz, de kamerázd körbe jól az autódat, különben nem lesz bizonyítékod rá, hogy ki törte össze a lökhárítódat. Biztos valami kósza autós volt, szokott erre járni. Én mondtam, hogy ne állj ide.. ;)

2017. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 2. p...araszt!


Rosszul tudod, ami a házad előtt van, az nem a Te területed, csak te rakod rendben! Oda parkolok, ahova akarok, ha kell a te frissen nyírt füvedre is rá fogok állni, aztán ha megszólalsz, egyáltalán felmerülne benned hogy kérdőre vond miért álltam oda: máris tárcsázom a rendőrséget!!!


Kisbarátom, jobb ha tisztában vagy, hogy a házad előtt akkor és az áll oda, aki akar!


Lehet lepontozni, ha ez neked fájó! Kicsit mélyedj el jobban a témában és ne a rendőröket fikázd ha nem ismered a jogszabályokat!

2017. aug. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben tábla nem tiltja, az úttesttel párhuzamosan a jobb oldalon parkolhatsz. Zöldterületen nem (értsd: füvön).

Szerencséd volt, hogy nem kaptál kerékbilincset/bírságot.

2017. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

#1-es egy igazi panelproli.

Tudod, ha a ház előtti fűre parkolnak a hozzád hasonló sutyerákok, akkor a fű szépen ki fog pusztul és ocsmány lesz a házam előtti terület. Érted?


Gondolom te vagy az is aki a wc kefét se használja a nyilvános wc-kben, mert "minek azt, nem kötelező".

2017. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Közterület a házad előtti rész, ahzt hogy hogyan gondozod, rád van bízva. Viszont azt TE NEM TILTHATOD MEG sem táblával önkényesen, se kövekkel, hogy ne parkoljon oda senki.

A közterületesek a köztéri parkokba nem engednek parkolni, de füves területre szabad, amennyiben tábla nem tiltja. Ez a közterületes dolog is csak nagyobb városokban van, felénk nem is hallani ilyenről.

2017. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugye te az a fajta vagy, aki (bár ezek szerint tévesen) tisztában van a jogaival, de ha valaki az ő háza előtt merne ugyanígy parkolni, akkor habzó szájjal és anyázva rohanna ki a kis fehér sporttrikójában, klottgatyában?
2017. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
3-as, neked megártott a meleg, hűtsd le magad valahol az árnyékban. :-)
2017. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem ártott meg semmi, csak amikor tudatlan, jogait nem ismerő egyéneknek kell bármit megmagyarázni, akkor kiakadok.
2017. aug. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Parkolni (nem úttestre, mert ott mindenhol szabad, ahol tábla nem tiltja) kizárólag ott lehet, ahol ezt külön tábla engedélyezi. Fél kerékkel járdára, teljesen járdára, útpadkára, stb.

Zöld területre tilos Bárhol és bármikor, kivéve ha valami rendezvénynek a zöldterületen jelölnek ki ideiglenes parkolót.


A KRESZ 40 és 41 egyértelműen rendelkezik a várakozás szabályairól, a zöldterületen parkolást az önkormányzatok helyi rendeletei tiltják, és a helyi közterületfelügyelők kerékbilincselnek. Zöldterület az is, ami csak papíron lenne az, de a valóságban már egy saras-gödrös mocsár...


[link]


[link]


1-es és 3-as hozzászólást író idióta barom majd kapm a kocsijára egy kis akkusavat, kromofágot, vagy egy kis tejet a szélvédő előtti rácsba. Az életben ki nem tisztítja belőle az erjedt tejszagot. De elegendő a kilincs belső oldalát bekenni kutyaszarral, kitámasztani a kerekeit hosszú lemezcsavarokkal. Csak addig nagy hangú az ilyen papírkutya, ameddig nem kap a pofájára egy nagyot.

2017. aug. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!