Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám hisztizik, ha egyedül...

Kutyám hisztizik, ha egyedül marad otthon? Semmi sem segít.

Figyelt kérdés
Szóval adott egy kistestű kutya, aki alapjából véve egy tündér. Sétánál teljesen behívható, póráz nélkül sétál, hallgat rám stb. Viszont amint munkába kell mennem, mint aki megőrült. Szobakennelbe kell zárnom, mert előző gazdájánál rombolt. Nem akarom, hogy széttépjen valamit. Amint bekerül a kennelbe elkezd hangosan lihegni, remeg, nyáladzik, mint aki teljesen kattos. Ehhez jönnek a hangok is, vinnyogás, néha ugatás, de azt hamar abba hagyja. Inkább vinnyog. Próbáltam már mindent, amit neten olvastam. Nem működnek. Amint a kennelbe kerül semmi sem hat rá, semmi sem érdekli. Naponta 2 órát sétálok vele, rengeteg időt fektetek bele, nem csak egy pisire megyünk le sétálni. Ma megpróbáltam azt, hogy bent hagyom a szobában 10 percre. Úgy csinálok mintha elmennék dolgozni. Egy hangja nem volt, mikor ajtót nyitottam a fekhelyéről futott hozzám. Viszont félek, hogy 8 órán keresztül neki áll rombolni, szétszedi a lakást. Ezt ugyebár nem akarom. Valami javaslat, ötlet?
2018. nov. 15. 13:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én ahogy a kérdésedet olvastam, már akkor az előző gazdára gyanakodtam.

Ott nála lett elrontva a dolog, ez biztos.

Ő nem szoktatta hozzá a kennelhez, vagy valami egyéb rossz emlék is érhette annak kapcsolatban.

Azt én sem értem, hogy először miért nem adsz neki egy esélyt, kipróbálnád, hogy mit csinál ha nem vagy otthon? Lehet nem tenne kárt semmiben. Nem kell rögtön 8 órára egyedül hagyni, először 2-3 órát próbálj ki.

Én úgy érzem hogy nem szeparacios szorongás, hanem kizárólag a bezárás stresszeli.

2018. nov. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ezt csinálta. Nem segített az sem, hogy szabadon volt a lakásban. Sőt, rekedtre ugatta magát. Vissza kellett vele költöznöm a lakásból anyukámhoz... 2,5 évig hisztizett, majd beletörődtem, hogy nem tudok vele soha elköltözni. Mindig felvettem az ugatást amíg dolgoztam (otthon hagytam a régi telómat). Ahogy egyre inkább tojtam a helyzetre, egyre nyugodtabb lett. Minden reggel jól lefárasztottam labdázással. utána már jóval munkába indulás előtt becsuktam a helyére és beraktam mellé a csábító kajával töltött kong játékot (a harang alakút). Nem sajnáltam már,nem is néztem rá. Ha hazaértem, nem ugrottam egyből a nyakába. Lepakoltam a holmim, átvettem a kutyázós ruhám és utána nyugodtan viselkedve kiengedtem és elvittem sétálni.

Nem tudom ezt lakásban hogy lehet megoldani, miközben a szomszédok a pokolba kívánnak... de ha nyugodt tudsz maradni, akkor ez a módszer talán segíthet. Fárasztás, rágcsa, nyugodt viselkedés távozáskor-érkezéskor.

2018. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!