Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaterápiához meg van adva,...

Kutyaterápiához meg van adva, hogy milyen kutya alkalmas?

Figyelt kérdés
Vagy egészen mindegy, csak barátságos legyen?
2018. nov. 18. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég,hogy barátságos legyen, elég sok kritériumnak kell megfelelnie egy ilyen kutyának, de szoktak ilyen jellegű tanfolyamok lenni. Érdemes lenne felhívni egyet és megérdeklődni.


Bírna kell a hirtelen zajokat,hirtelen mozgásokat,nem szabad ugrálnia,vagy túlzott izgatottságot mutatnia,nyilván hogy mindenkivel barátságos az a minimum, meg van még egy két dolog ami fontos.

2018. nov. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem mindegy, terriereket, túl pörgős kutyákat én biztosan nem ajánlanék.


De láttam már terápiás hovawartot, dogot, spánielt, berni pásztort, leonbergit stb.


De nem fajtafüggő. Az egyednek kell megfelelnie

2018. nov. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem olyan egyszerű. A jogszabály szerint kell egy kiképző szervezet amelyik intézi a tanfolyamot és a vizsgát. A vizsgafeladatok fent vannak a matesze.hu honlapon (az a szervezet koordinálja Magyarországon a terápiás kutyázást). Utána le kell tenni egy két körös vizsgát és utána lehet terápiás egy kutya. A szabályzatban benne van pontosan, hogy mlyen egészségügyi követelményeknek kell megfelelnie a kutyának. A többi (temperamentum) pedig a vizsgaszabályzat szerint.
2018. nov. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

Vannak tenyésztők,akik firek ilyen célra tenyésztenek kutyát. Ezek nagyin nyugodt,stabil idegrendszerű állatok.

Ha akarsz egy terápiás kutyát az úgy működik,hogy felveszed a kapcsolatot egy szervezettel, ahol kiképeznek. Ők keresbek neked egy kölyköt 350-500 rzer ft az ára. Utána a kutya a kiképzőhöz kerül kb 1,5-2 éves koráig. Ezalatt az összes költsrget neked kell állnod pl. etetés,állatorvos...stb. Ha közbrn kiderül,hogy a kutya mégsem alkalmas (sajnos előfordul az esetek kb 20%-ban) , akkor nincs semmilyen kártérítés. Ha a kutya beválik, az oktató elviszi vizsgázni. Ha sikeres a vizsga, akkor a kutya kap papírt,hogy milyrn segítőkutya és innentől lehet bárhova magaddal vinni pl. bank,bolt,mozi...stb. Ha nincs mrg ez a vizsga úgy brm viheted mindenhova magaddal. Ha sikeres a vizsga a következő pár hétben a leendő gazda és az oktató együtt dolgoznak a kutyával. Ezután megtörténik az átadás és a gazdi megkapja a segítő/terápiás kutyáját.

2018. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
4: Azért tudod, hogy amit írtál teljes mértékig nem igaz. Eleve már a vizsgát együtt teszik le, mert a közös munkát vizgsálják. Nem kerül ennyibe egy kutya. És a kérdező terápiá kutyát kérdezett és nem a többi segítőkutyát.
2018. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

5 ös.

Azért tudom,hogy ez igaz mert tavaly tervben volt,hogy unokaöcsémnek szeretnénk egy terápiás kutyát. Átrágtuk keresztbe kasul a témát, beszéltünk szervezetekkel is, akik ezzel foglalkoznak. Szóval pontosan tudom,higy.miről beszélek :)

2018. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

6.: akkor olvasd el a hivatalos vizsgaszabályzatot. Szerintem valamit nagyon félre értettetek. A vizsga lényege, hogy együtt vizsgázik a személy és a kutyája. Nincs olyan, hogy az oktató elviszi vizsgázni. Közös vizsga van. Ez a lényege. A terápiás vizsgán is a felvezetővel vizsgázik a kutya. sőt ha egy kutya több felvezetővel is akar dolgozni annyi vizsgát kell tenniük ahány flvezetővel fog dolgozni.

Az ár szintén irreális amit írtál.

A legtöbb szervezetnél van háznál képzés, azaz nem kell oda adjad a kutyát senkinek. Melyik szervezettel beszéltetek?

Egyébként itt ül mellettem egy nemrég vizsgázott terápiás kutya.

2018. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!


Én a gyógypedagógián belül “használt” terápiás kutyusokra gondolok. Bocsánat, nem volt egyértelmű.


Nyilván a válaszadó inkább a segítő (vakvezető?) kutyákra gondolt, az nyilván borsosabb árkategóriába tartozik.

2018. nov. 30. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!