Kezdőoldal » Utazás » Európa » A párommal azon gondolkodunk,...

Runtheworld777 kérdése:

A párommal azon gondolkodunk, hogy Hollandiában próbálkozunk a közeljövőben, kutya-cica tartás mennyire elfogadott illetve lehetséges, hogy magunkkal vigyük őket? Semmiképp sem válnánk meg tőlük Illetve hol tudnék erre alkalmas házat lakást találni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 27. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb mindenkinek van kutyája vagy macskája, pláne kisvarosokban. Allatutlevellel jöhetnek ki, amiben benne vannak a kötelező oltások. A kutya után adót kell fizetni, ennek összege gemeente-tol függőben változó. Az állatorvosi drága, arra készüljetek fel.

A lakasberles nehéz lesz, de nem az állatok miatt, hanem mert a szociális jellegű albérletre éveket kell várni, a szabad szektor pedig nagyon drága. Törvényi előírás, hogy a jövedelmed a lakbér haromszorosa legyen

2017. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek, semmi gond az állatokkal, de alapból drága dolog lakást találni. Kauciót kell fizetni, és szerintem eleve munkaszerződés kell, hogy egy piaci alapon működő ingatlaniroda egyáltalán szóba álljon veled.
2017. szept. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na igen, munkaszerzodes kell, ahhoz meg BSN szám, ahhoz meg újabban bejelentett lakcim
2017. szept. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
56%
Én ugyan így érkeztem fél éve hollandiába,2 kutya,2 macsek lakókocsi mögöttem. Engem aki tudott lebeszélt róla,hogy majd vadkempingezhetek amíg ki nem toloncolnak minket. Aztán érkezésemkor közöltek a kempingben hogy sajnos csak 2 házikedvenc tartható naluk,nem tudják meddig maradok stb stb. Na mondom kifizetek egy évet.. beköltöztünk 5 percen belül.Másnap reggel bátran kinyilva fel is kerestem a tulajdonos feleségét hogy állandó lakcímre is szükségem lenne a munkavállalás miatt. Ez nehezebb dio volt utolag nezve,így sofi számmal dolgoztam kezdetben. De 3 honap utan bejelentkezhettem a kempingbe egy kis festésért,lakatos munkáért cserébe. Nem álom történet az enyém,nem követendő pelda,de a hollandia magyaroktól csak gúnyos megjegyzéseket kaptam hogy 2 nap mulva kitoloncolnak es tarsai. Pedig a vilag ott is ugyanugy mukodik mint barhol mashol-csak kicsitt szebb itt! :)
2017. okt. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!