Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik, ha valaki betanít...

Mi történik, ha valaki betanítja a kutyáját, hogy csak tőle fogadjon el ételt és el kell utaznia hosszabb időre?

Figyelt kérdés
2018. nov. 19. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ne utazzon el vagy vigye magával a kutyáját. Sosem értettem miért jó hülyeségekre tanítani a kutyát...
2018. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a környékünkön többször előfordult, hogy megmérgeztek kutyákat. Rá pár napra meg betörtek.
2018. nov. 19. 19:58
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Kedves első ez nem hülyeség. Ha valaki beakar torni a hazba a kutyat nem tudja lekenyerezni es nem fog osszeszedni semmit se a kutya a foldrol igy nem mérgezhetik meg a kutyát. Nem hülyeség.
2018. nov. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Én kitartok a véleményem mellett, de lényegtelen. Te mit tanácsolnál a kérdezőnek? Mert én konkrétan leírtam, hogy mit tehet (és ezek miatt tartom hülyeségnek ilyenre tanítani a kutyát: nem tudja más etetni), a te válaszodban semmi nincs ami hozzátesz a kérdéshez.
2018. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenkor meg lehet tanítani a másik személyt is a kutyának, de ha elég éhes lesz a kutya el fogja fogadni. Most nem keresném meg a relaváns hivatkozásokat, de sok külföldi cikket olvastam erről, hogy ennek a tanításában soha sem lehetünk 100%-osan biztosak, ha a gazdi nem látja, vagy nagyon távol van és a kutya kellően éhes elfogadhat bárkitől kaját, és felesz bármit a földről. Tudom a kérdező kutyája tökéletes. És a kérdező tökéletesen megtanítja. De a tapasztalat azt mutatja, hogy csak néhány kutya az amelyik ezt 100%-osan csinálja a gazdi távollétében is, éhesen. Nyilván vizsgán, teszt körülményk között soha sem fog hibázni (vizsgán a kutya tudja, hogyha nincs is ott a közelben a gazdi, de mégis ott van valahol). Ha egyáltalán nincs ott és éhes a kutya akkor behibázhat (sajnos). Nem állítom (ne értse félre senki) hogy a kutya 100-ból 100-ból be fog hibázni (Azaz el fog fogadni kaját idegentől), de lehet, hogy 500 esetből 1x megteszi (másik feltétel, hogy éhes legyen). És köszi a lepontozást. Ami ebben a kategóriában egyértelműen a dislike funkció, de olvassátok el a szabályzatot.
2018. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nincs a kutyám betanítva, a jövőre vonatkozóan kérdeztem.
2018. nov. 20. 04:21
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell megoldani, hogy a közvetlen családtagoktól fogadja el, akik lehetőleg egy házban élnek. Remélhetőleg etetésnél lesz otthon valaki. Ha nem, akkor bizony vinni kell a kutyát.
2018. nov. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy tanítottam a kutyámat, hogy csak tőlem fogadjon el ételt, vagy a tányérjából egyen. Földről, idegenek kezéből nem fogad el semmit. Ha kézből eszik, csak tőlem veheti el az ételt, mástól nem. Ezt volt a legnehezebb megtanítani neki, de máig jól csinálja akkor is, ha kettesben van otthon a párommal órákig.

A tányérja viszont szabad terep. A konyhában szokott enni, ezért idegenek így nem mérgezhetik meg. Így a párom, vagy bárki más is meg tudja etetni.

Rajtunk múlik, mit tanítunk meg a kutyának. Lehet akár egy egész család, akiktől elfogadja az ételt, nemcsak egyetlen ember.

2018. nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is úgy, ahogy az előző írja. A saját táljából adjanak neki a családtagok is, de kézből csak tőled fogadjon el.

De amúgy tényleg soha nem lehetsz 100%-ig biztos ebben, mivel ez egy életösztön, hogy eszik, ha élelmet talál.

2018. nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenre nehéz betanitani a kutyát. Vagyis arra h idegentol ne vegyen el kaját arra ok. Am ha vedobjak neki es nem vagy ott ugyan úgy megeszi.
2018. nov. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!