Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj ha nem ivartalanítta...

Miért baj ha nem ivartalaníttatom a kutyám? Nem a pénzt sajnálom rá, csak féltem hogy baja lesz, vagy megváltozik a személyisége. Tudományos tény, hogy minimum elhíznak, de lehet más baj is tőle.

Figyelt kérdés
2018. nov. 24. 05:15
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
35%
Akkor már ne álljatok meg ennyinél, kiálltsatok állatkínzónak azért, mert ivaros kutyáim vannak! Vicc... Nekem egyik kutyám sem ilyen okból pusztult el, annyira azért ez se gyakori, vagy csak nekem volt mákom, nem tudom. De igazatok van, aki az ivaros kutyáit rendszeresen hordja állatorvoshoz, és meg tudja akadályozni a párzást, az már felelőtlen állattartó, csak azért, mert ivarosak...
2018. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagy állatkínzó csak felelőtlen állattartó. Igen, csak azért mert ivarosak a kutyáid. Nem értem mit nem lehet ezen felfogni. Ha súlyos betegségeket lehet 100%ban megelőzni de te ezt nem akarod, akkor nem a kutyáid érdekeit nézed és igenis felelőtlen vagy.
2018. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
53%

Akiknek nem jut eszükbe jobb érv az ivartalanítás mellett az ivarszervi ráknál, azok remélem, magukat is kipakoltatják:(

Miért nem lehet mindkét oldalon egy kicsit NYITOTTNAK lenni, és elfogadni, ha a másik esetleg máshogy oldja meg ugyanazt a problémát???

2018. nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
41%
De az egyik oldal nem old meg semmiféle problemát sem. És ne antropomorfizálj. Vagy esteleg kutyának hiszed magad?
2018. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
55%
Hagyd. Itt már minden állatkínzás, ami nem a kanapén fekvő 30 kilós csivava
2018. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
50%

Te vagy a kutya gazdája, a te döntesz, nem mások. Az elhízás nem jó példa, mert ha egy kutya többet kap enni, mint amennyit igényel, ivarosságtól függetlenül elhízik. Legfeljebb az ivartalannak kevesebbre van szüksége. A nem kívánt szaporulatot viszont biztos meg tudod vele előzni, ahogy hererákja sem lesz egy herélt kutyának.

Sokszor jó megoldásnak tűnik az ivartalanítás, de egyrészt senki nem lát a jövőbe, hogy az ő állatának ez most jó lesz-e vagy sem (megelőz mondjuk egy méhgyulladást vagy a kutyának vizelettartási problémái lesznek tőle), másrészt a tájékoztatás igen egyoldalú. Saját példa: a helyi rendelőben viszonylag új doki van, hozzánk pedig nem olyan régen került egy fiatal kutya. A doki szinte egyből élezni kezdte (verbálisan) a szikét, hogy akkor ivartalanítás mihamarabb, mert ilyen, olyan előnyei vannak. Mondtam neki, hogy akadnak hátrányai is, ezért az első tüzelés előtt nem. Próbált győzködni, nem kötöttem az orrára, hogy ugyanazokat a padokat koptattuk egyetemen, csak én más szakra jártam. A kutya 7 hónapos korában mondta, hogy biztos tüzelt már a kutyám, csak nem vettem észre. Lehet, csak azt nem értem, hogy miért viselkedik kölyökként, miért olyan az alkata és miért kezeli a többi kutya is úgy, mint egy kölyköt, ja és rendszeresen ellenőrzöm, hogy mi odalent az újság (duzzadt-e a péra). A munkám miatt több állatorvossal is napi kapcsolatban vagyok, érdekes módon ők már meg szokták említeni a témában a hátrányokat is. Ettől még ők is, én is inkább a támogatók körét erősítjük.

Aki szerint hülye, aki mást állít és nincsenek hátrányai az ivartalanításnak, legyen szíves és hivatkozzon már egy olyan cikkre, ahol ezt megbízható adatokkal alá is támasztják! Tényleg érdekelne.

2018. nov. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó. Pedig az új dokinak abban igaza van, hogy szuka kutyákat az első ivarzás előtt kellene ivartalanítani, így kb 0%lesz az emlődaganat kialakulásának esélye. Utána "csak" 80%-kal csökken a kialakulás esélye. Az inkontinenciát pedig jól lehet kezelni gyógyszeresen.
2018. nov. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
58%
#27: Az emlődaganat egy szempont a sok közül. Az egyes típusú diabéteszt is tök jól lehet diétával és inzulinnal kezelni, ettől még szívás. Szándékosan szélsőséges a példa. Ha lehet választani, akkor én elkerülném, hogy a kutyámnak élete végéig hormon tartalmú gyógyszert kelljen szednie, különben maga alá piszkít. Emellett nagy testű, nagy bundájú fajta, szóval nagyon nem mindegy, hogy milyen állapotban lesz a vázrendszere és a szőrzete. Erről a dokink valahogy hallgatott. Nem véletlen, hogy próbálnék minél több infót összegyűjteni a témában. Szerencsére a kollégák közt is van gyakorló állatorvos, aki elmondta a véleményét (ő lehetőleg az első tüzelés után pakol), de van benne annyi szakmai alázat, hogy tudja, nem tudhatunk mindent. Ezt az alázatot hiányolom sokakból. Emberként szinte mindenhol belepiszkálunk a természetbe azzal a meggyőződéssel, hogy jó lesz, aztán néha a tudatlanságunk miatt nem nyer. Benne van a pakliban, csak legyünk ezzel tisztában.
2018. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
28%
A példa nem szélsőséges, hanem rossz.
2018. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
42%

Miért rossz a példa?

Ivartalanítás: szuka kutya hormontermelő szervét kiveszik, ha peches, hormonhiány miatt nem tudja rendesen szabályozni a vizelést, bevizel. Ha kap hormon tartalmú gyógyszert, csökken vagy megszűnik a tünet.

I-es típusú diabétesz: a hasnyálmirigy inzulintermelő sejtjei elpusztulnak, hormonhiány miatt nem tudja rendesen szabályozni a vércukorszintjét. Ha a vérébe mindig a szükséges mennyiségű inzulint juttatnak, csökken vagy megszűnik a tünetek egy része (ami már károsodott, az értelemszerűen nem javul meg).

2018. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!