Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj ha nem ivartalanítta...

Miért baj ha nem ivartalaníttatom a kutyám? Nem a pénzt sajnálom rá, csak féltem hogy baja lesz, vagy megváltozik a személyisége. Tudományos tény, hogy minimum elhíznak, de lehet más baj is tőle.

Figyelt kérdés
2018. nov. 24. 05:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek (egy kan, egy szuka) nem ismerik a tudományos tényeket, mert egyik sincs elhízva, pedig ivartalan mindkettő. Kölyökként volt mindkettő műtétje. A riogatások ellenére mindkettő tökéletesen fejlődött. A kan teljesen kan jellegű, mély hangú "férfias" kiállású. A környezetemben nagyon sok kutyának volt méhgyulladása, vagy emlődaganata. Rengeteg kínlódással jár egy ilyen betegség. Egy rokonom két kan kutyája meg teljesen meg van őrülve, ha tüzelő szukák vannak a közelben. Több szökés is volt már. Én egyik kutyámnál sem szerettem volna az előbbieket átélni. Sajnáltam őket a műtét miatt, de nem bántam meg egyiket sem.

Valóban csökken valamennyit az energiaigényük, így picit csökkenteni kell a kajaadagjukat a műtét után, de egy jól tartott kutya, akit nem tömnek vackokkal, meg jutifalival és rendesen le van mozgatva, nem fog elhízni.

2018. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%

Ivartalanításkor csökken az energiaigényük, az elhízás ennek a következménye, de az igaz, hogy durva általánosítás, hogy az ivartalanításnak csak előnyei vannak. Nem is értem, hogy a 8-as válaszoló miért lett lepontozva... illetve értem, de ha igazam van, az gáz.

Jó összefoglaló cikket sajnos most nem találtam, de perverzeknek itt van egy angol nyelvű a német juhászokról, amiből azért lejön, hogy úgy néz ki, egyes bajok az ivarosaknál, mások az ivartalanoknál gyakoribbak: [link]

A kérdésre válaszolva: amíg nem lesz nálad felesleges szaporulat, addig kizárólag a te dolgod, hogy ivartalanítod-e a kutyádat.

2018. nov. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Semmi változás nem lesz. Tapasztalatból mondom. Az én kutyám személyisége ugyanolyan maradt, nem hízott meg. Sok betegségtől megvédheted a jövőben, én ivartalanítatnám a helyedben. De a te döntésed.
2018. nov. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
53%
Én se értem azokat, akik szerint ha nem ivartalanítja az ember a kutyáit, már nem is felelős állattartó. Nekem se voltak soha, és semmi baj nem származott belőle. Úgyhogy le lehetne már állni azzal, hogy mindenkinek a torkán leakarják nyomni, hogy ivartalanítson!
2018. nov. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó nekem meg abból van elegem, hogy olyanok hívják magulat felelős állattartóknak, akik nem fogják fel, hogy az ivartalanítással súlyos betegségeket lehet 100%-osan megelőzni.
2018. nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
37%

15-ös: és lehet, hogy elhullik a kutyád - a műtétnek MINDIG van kockázata, de erről persze soha sem beszélnek. Nekem volt ismerősöm, akinek elhullott, volt egy ismeretlen betegsége, ami miatt műtét után elvérzett a hasüregébe:(

Egyszer találtam egy külföldi statisztikát (Anglia), ahol 3 év alatt 100 ezer kutyát vettek figyelembe, az elvileg egészséges kutyák körében kb. 1800 ivartalanításra jutott egy elhullás. Mindenki maga döntse el, az az 1:1800-hoz számára mekkora kockázat.

Egyébként jobban bíznék az állatorvosokban, ha őszintén beszélnének a kockázatokról és nem ködösítenének. Mert a nem kívánt jellemváltozást pl. minden állatorvos tagadta eddig, akivel beszéltem, gazdik viszont időről-időre beszámolnak róla. Ha egy szakember elmondaná, hogy mi lehet az oka ezeknek, és mekkora a kockázat, akkor lehetne felelős döntést hozni.

Úgy mondom ezeket, hogy több állatunkat ivartalanítottuk eddig, mint amelyiket nem, és szerencsére semmi szövődményünk nem volt - de minden állatnál egyedileg gondoltuk át a tartási módot, a jellemet, a kockázatokat stb.

2018. nov. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
De utolsó, az ivartalanítással egyébként megelőzhető betegségek kockázata az ivaros kutyáknál nem egy az 1800-hoz.
2018. nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Azzal sokkal-sokkal többet kockáztatsz.
2018. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
15ös vagyok. Ha a gazda nem sajnálja a pénzt és csináltat a műtét előtt véralvadási vizsgálatot (ez kellett volna az ismerősödnél is, ennek hiányában pusztult el az állat) és nézet egy vérképet és azon minden jó akkor akkor nagyon minimalis a kockázata az altatásnak. Főleg ha rendes helyre viszik a kutyát, ahol megfelelő szereket használnak és nem akar 10ezret spórolni,amivel az éri el, hogy elavult altatási protokollt kap a kutya. Nem veletlenűl kerül ennyibe egy színvonalas állatgyógyászati szolgáltatás, aki ezen akar spórolni annak csak gartulálni tudok. A kutya luxuscikk, az életében 1x kell ivartalanítattni, akkor nehogy már 10-20 ezer forinton múljon a dolog.
2018. nov. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Most nem tudom sírjak vagy nevessek ezen a tudományos tényen.

Ivartalan kanom van. SEMMIBEN nem változott ivartalanítás után, csak abban, hogy magasról letojja a tüzelő szukákat.

1 dkg felesleg nincs rajta, szép, izmos, aktív. Olyannyira, hogy le sem lehetne lőni. Úgy fut, ugrál, játszik, hogy az valami hihetetlen. És megjegyzem, hogy spotrtkutya. Aktívan engedelmességizik, agilityzik és dog-dancingel, mindben kiemelkedő sikerrel, ezek pedig nem kis aktívitást igénylő sportok, de akkor megmodnom az ebemnek, hogy illene lustábbnak és dagadtabbnak lennie, ha már voltam olyan szörnyű állatkínzó, hogy ivartalaníttattam. Köszönöm a tudományos tájékoztatást.


(Remélem érzed az iróniát ;) )


Hülyeségeket ne terjesszünk már légyszíves.

2018. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!