Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj ha nem ivartalanítta...

Miért baj ha nem ivartalaníttatom a kutyám? Nem a pénzt sajnálom rá, csak féltem hogy baja lesz, vagy megváltozik a személyisége. Tudományos tény, hogy minimum elhíznak, de lehet más baj is tőle.

Figyelt kérdés
2018. nov. 24. 05:15
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Ezt te se gondolod komolyan. Biológia szakon végeztél, gondolkodj picit.
2018. nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
42%

Nagy tudású kedves 31-es válaszoló!

Tudod, gyarló emberként szellemi képességeim erősen korlátozottak, úgyhogy nagyon szépen kérlek, világosíts fel! Miért rossz analógia, ha arra az esetre, amikor egy hormontermelő szervet eltávolítanak egy olyan - viszonylag közismert - példát hozok fel, amikor a szerv ugyan megmarad, de a hormont termelő sejtek elpusztulnak? Mindkettő a hormonrendszer zavarával jár, de természetesen nem ugyanúgy. Az inzulin az anyagcserére hat, a nemi hormonok pedig szinte mindenre.

Tudod, amikor a tudásunk ott tart, hogy még arra is csak elméletek vannak, hogy miért alakult ki a menopauza az embernél (nagymama-hipotézis pl), akkor én elhamarkodottnak és nagyképűnek tartom azt a kijelentést, hogy az ivartalanításnak nincsenek hátrányai. Már csak azért is, mert a szakcikkek és a tapasztalat is arra mutat, hogy nagy eséllyel vannak. Támogasd nyugodtan az ivartalanítást, többnyire én is azt teszem. De elvárni a felelős állattartást az emberektől úgy, hogy a felelős döntéssel kapcsolatos információknak csak az egyik felét hirdetik, na ez szerintem inkorrekt. Jó esetben egy gazda nem gyerek, akinek úgy kell érvelni, hogy hülye, aki nem ivartalanít, ezért műttesse meg az állatát, hanem el kell mondani az előnyöket és a hátrányokat is! A kérdező is erre volt kíváncsi, erre egyrészt megkapta, hogy hülye, aki nem hülyézte le, azt meg lepontozták.

2018. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!