Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes a kutyát kutyaoviba...

Érdemes a kutyát kutyaoviba vinni, amikor még nem járhat suliba? Mennyi idős kölykök vannak az oviban?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Meg van szabva hogy mennyi iőd kortól viheted oviba. Olvasd el a kutyaiksola honlapján.
2010. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*idős
2010. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem NEM BIZTOS 3 hónaposan mehet oviba és 7 hónaposan suliba
2010. jún. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kérdésem többi részére is írjatok valamit, ha eszetekbe jut! :)

2010. jún. 27. 21:19
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Általában 3-4 hónapos kortól 7-10 hónapos korig szoktak oviba járni. Ovinként változik. Szerintem érdemes járni (én jártam a kutyámmal), mert találkozik idegen kutyukkal, akikkel jókat játszik és alap engedelmességi dolgokat megtanul közben. Én csak javasolni tudom :-) Viszont ha mentek vigyél neki saját edényt vízzel és ne engedd, hogy más is használja a kutyádon kívül, mert nem ritka, hogy kennelköhögést kapnak a kölykök az oviban és ezzel csökkentheted a fertőzés veszélyét. És ne felejts el jutalomfalatokat sem vinni (virslikarika, sajtkocka stb. - amit a kutyád szeret).

2010. jún. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is jártam a yorkimmal:) Mindenki kiröhögött miatta:D de én látom, hogy milyen sokat jelentett a későbbi "kapcsolatunkban" és az ő szocializóciójában is.
2010. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy érdemes! Gyerekkorban tudod a leghatékonyabban nevelni. Én pl nem vittem annó, és most sokkal nehezebb dolgunk van a kutyasulival, mert jópár olyan dolog van, aminél a homlokomra csaptam: Jé, ezt így kellett volna? De kár, hogy nem tudtam.


PEdig nem az első kutyám, volt már jónéhány korábban, tökre azt hittem, hogy én értek a kutyákhoz, de frászt.


Szóval az oviban megtanítják, hogy mit hogy csinálj, sokkal magabiztosabb leszel, és kevesebbet fogsz hibázni. emellett megalapozod a későbbi jó kapcsolatot a kutyával.


Ja és a suliban is láttam, hogy akik ovival kezdtek, azok mennyivel jobban teljesítenek alapfokon.


Ráadásul a kutyaovi borzasztóan cuki dolog! A sok kölyök, ahogy hancúrozik minden kutyásnak szívmelengető szerintem.

2010. jún. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát... azt hiszem meggyőztetek! :)
2010. jún. 28. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes a kiskutyát oviba vinni, a szocializácio szempontjából: hogy viszonyuljon a későbbi életében nem csak a saját fajtájához, hanem az idegen fajtába tartozó kutyákhoz is. A kutyák testbeszéde fajtánként eltérő lehet. az agarak pl. alapjában véve a farkukat a lábuk közé huzzák, más fajtánál, ez a félelem jele. kiskutyának meg kell tanulnia ezt az u.n. "kutyanyelvet" Nem mindegy azonban, hogy milyen az oviscsoport öszetétele. Ha a kiskutyánk visszahuzodó, nehezebben oldódik, nemszabad rögtön a nagyobbtestü, erősebben játszó kutyák közé tenni, mert igy könnyen érheik negativ élmények. Kistestü kutyát először csak hasonló termetü kutyikkal engedjünk játszani,később lehet nagyobb testü, de nyugodtabb játszótársa is. Ilyenkor egy jó kiképző folyamatosan jelen van az oviban, és kezdi a gazdikat is felkésziteni,hogy a kiskutya egy-egy mozdulatára ,hogyan kell majd reagálni. Ennek a későbbieknek nagy jelentősége van, már a kiképzés szempontjából. Sok sikert.:)
2010. jún. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm! :)

el fogom vinni!

2010. jún. 29. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!