Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etetitek a kutyátokat?...

Mivel etetitek a kutyátokat? Csak kutyatáp, vagy kutyatáp egyáltalán nem, vagy vegyesen kutyatáp és más is? Különböző életszakaszukban, életkorukban mit lehet nekik adni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 26. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Kiskorában tápot kellett vízbe áztatni és azt kapta, meg főtt csirkét. Most táp, főtt rizs főtt májjal(ha van húsleves akkor kicsit megy rá az is).
2018. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

piciként royalt és főtt pulykamellet kapott a tenyésztő tanácsára, aztán csak szárazat. egyáltalán nem válogatós vagy érzékeny gyomrú, mindig olyan tápot veszek neki, amiben 60-70% a hústartalom(the taste of the wild, platinum, purizon). régebben pár hetente főztünk neki farhátat/mellcsontot/nyakat is, de azon túl, hogy imádta, folyamatosan pukizott tőle és híg lett a kaki is, szóval erről inkább lemondtam. a konzerv meg fogkövesít és drága, előbb vennék színhúst, mint azt a kutyáimnak.


Szerintem ha mindig az adott életkornak megfelelő tápot adod neki, abból nagy baj nem lehet.

2018. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én a vegyes étkeztetésen gondolkodom, tehát táp mellé valami más is. Halakon kívül az összes eddigi állatom kapott mást is a "dobozos/zacskós" állateledel mellé, de kutyákkal még kezdő vagyok, próbálok mások tapasztalataira támaszkodni. Eddig bevált. :-)
2018. nov. 26. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Nincs egyféle recept a kutya etetésére. Minden gazdinak és kutyának más igénye van. Ismerek olyat akinek a kutya egészségügyi okokból nem állhat át 100%ban se tápra, se nyersre. Ő mindig ad a kutyának rizset, főtt, nyers húst. Ezt így keveri, és a kutya szép, egészséges. (nagyon kicsi kölyök korában súlyos betegsége volt, mely az emésztőrendszert is érintette.)

Van olyan ismerősöm ahol a táp abszolút nem vált be, van, akinél a nyers etetéssel állt fenn ilyen helyzet.


Akik táppal etetnek, azoknak könnyebb, csak megveszik a jó minőségű, életkornak megfelelő tápot a boltból vagy megrendelik neten


A nyers etetés komoly körültekintést igényel, figyelni kell az adagokra, de én több szebb, egészséges nyerses kutyát látok, mint elhízottat, (egész konkrétan csak azt)


Vagy etethetsz keverve is. Én így etetek. Sok helyről hallottam hogy úristen kínzom a kutyát, biztos baja van tőle stb stb. Hát nem. több mint 25 éve etetek így. Egyik kutyámnak se volt baja.

Fogkő, túlsúly nincs, nem sovány, nincs egészségügyi problémája. Ellenben egészséges, boldog tele energiával, szép szőre van a széklete is megfelelő. Nyilván ha baja lett volna már rég tettem volna ellene.

Egy ilyen fajta etetés egyébként még több számolást igényel, mert ki kell számolnom mitől mennyit kapjon, milyen fajta tápot.


Szóval nem létezik olyan hogy csak ez meg ez jó, a többi nem.

Az tény, hogy a maradékkal való etetés nem jó-

2018. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A maradék az maradék, nem disznót akarok hizlalni vágásra. :-)
2018. nov. 26. 16:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Táp+zöldség, gyümölcs, főtt hús nasi.
2018. nov. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

Platinum száraztápot kap. "Ünnepnapokon" (évente 2x-3x) ugyan ennek a márkának a nedves tápját mert odavan érte. Ezen kívül csak jutalomfalatot a tanuláshoz. Ritkán valami nasit pl. gyümölcsöt vagy husit vagy amit nagyon szeret és nem egészségtelen számára.


Amúgy én is úgy gondolom, hogy nem csak 1 féle etetés számít jónak. Nekünk ez vált be. Szép a szőre, jó kondiban van, energiskus és a végtermék mennyisége és állaga is jó. Nekem pedig egyszerű a beszerzése és könnyű az adagolása.

2018. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!