Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy csinálják egy kutya...

Hogy csinálják egy kutya fülvágását?

Figyelt kérdés

Mennyi idős korban csinálják, és mennyi ideig kell kötözni, és mennyi idős korra fog szépen állni?

Láttam pár kérdést, sértegetés, és anyázás ment egész végig... Lehetőleg normális válaszokat írjatok, ne olyanokat, hogy "szegény kutya, meg minek bántani a kutyát..."


2010. jún. 26. 18:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
állatkínzás!!!
2010. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%
minek akarod szegényt ezzel kínozni?
2010. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

12 hetes korig érdemes megcsináltatni, akkor még nem porcosodik úgy be a fül.

A kötözéshez nem tudok hozzászólni, mert annál a fajtánál ami nekem van, elviekben nem kell kötözni a fülét.

2010. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
62%

Nekünk volt dobermannunk és annak ugye "szokás" levágni a fülét.És meg is csinálták neki,nem nagyon viselte meg.Bár ez 10 éve volt már és én kislány voltam,az az igazság,hogy én nem vágattam volna le neki,ha rajtam múlt volna,de nem rajtam múlt.

És,ha jól tudom már nem is lehet legálisan fület vágatni!

Lehet rosszul tudom,de ezt hallottam!

2010. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%

a te füledet kéne levágni. egy kutya úgy szép ahogy van. innen látszik hogy az ember azt is tönkre akarja tenni. a te füledet is le kellett volna vágni kisbabakorodban! minek akarod elcsúfítani? vagy akkor mértnem olyan kutyát vettél ami *önmagában* is szép és nem kell semmiét levágni? ÁLLATKÍNZÁS. remélem illegális, és jólmegbüntetnek, szívemből kívánom.

és még azt írtad normális választ írjunk, nem olyan hogy szegény kutya?

ez a normális válasz, hogy állatkínzás!

szegény kutya. sajnálom hogy te vagy a gazdája. neked nem is való kutya

2010. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%

NAH FIGYUSZKA


a fülvágás illegális, és nem a semmiért, hanem mert csonkításnak, állatkínzásnak számít. esküszöm ha tudnám ki vagy, feljelentenélek!! már bocsi, de ha neked van szíved egy kutya fülét levágni, akkor nem szereted. ennyi. nincs rá magyarázat, és nincs rá semmi okod, hogy miért vágasd le. mert tetszik? az én kutyámnak meg folyton kint van 2 foga a szájából, mégse húzatom ki. vagy ha gyereked lesz és az egyik ujja kicsit hosszabb lesz mint a másik kezén akkor levágod, mert neked úgy tetszik? ha boldog úgy az a kutya akkor örülj neki, minek foglalkozol a *divattal*? mit ártott ő neked? ez állatkínzásnak számít, csak a sok kiállítási kutyának van vágva a füle, azt is idegenek csinálták, nem a gazdájuk. inkább ajándékozd el, és vegyél egy olyan kutyát amelyiknek hegyes a füle. -.-' szerintem sürgősen felejtsd el ezt a fülvágást. az a kutya nem egy játékmaci

2010. jún. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Helyi érzéstelenítéssel vagy altatással csinálják. Egy sablon mentén vágja le az állatorvos. Állítólag nem viseli meg úgy a kutyákat, mint ahogy mi gondoljuk. Általában javasolt 6 hetes korukban kurtítani, de max néhány héttel később. Persze ha felnőtt, akkor is meg lehet próbálni, de nagyobb az esélye, hogy szép lesz és sikeres a beavatkozás (például álva is marad és nem konyul le), ha minél hamarabb túlesik rajta a kutya. Legtöbbször egyébként nem csak esztétikai oka van a fülvágásnak, hanem például egészségügyi, ha vágva van a kutya füle jobban szellőzik, ezáltal elkerülhető, hogy begyulladjon.
2010. jún. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Ja és nem illegális. Utolsó voltam megint.
2010. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mi ez, hogy "a sok kiállítási kutyának van vágva a füle, azt is idegenek csinálták, nem a gazdájuk."?

Ezt nem értem:)

2010. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ez hogy lehet? 10 ember azt mondja illegális, 10 meg azt hogy teljesen legális...
2010. jún. 26. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!