Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb spot-on?

Melyik a legjobb spot-on?

Figyelt kérdés
Borzasztóan elszaporodtak a bolhák. 4 hete kapott a dokinál mindkét kutya spot-ont (mopsz és boxer-amstaff). 3 hétre rá már rengeteg volt mindkettön. Elvittem fürdetni őket. Bolhairtó sampon, gyógynövényes bemasszírozás. Itthon kaptak spot-ont megint. A helyüket ez alatt az idő alatt lefújtam bolha elleni szerrel. 4 nap telt el, már megint tele van a szőrük bolhakakával. Engem is csípnek a bolhák. Úgy érzem nincs kiút ebből.
2018. nov. 28. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Mindjárt jön 5-8 ember és leír mindenféle márkákat.


Én meg simán leírom az igazat: A SPOT-ON SEMMIT NEM ÉR!!!


Profi bolhaöv és bolhairtó sampon. És a fekhely fertőtlenítése kell!

2018. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A bolhairtó nyakörvet lerágják egymásról. Korábban próbáltam már.
2018. nov. 28. 11:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bravecto tabletta nálunk bevált.
2018. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bravecto vagy Nexgard

Ha mindenképp spot-on, akkor Advantix

2018. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

De van jó Spot-on!

A spot on csak akkor hatásos ha csepegtetés után legalább 3 napig nem fürdeted a kutyát, és a hatékonysága minden fürdéssel csökken, (itt most nem az úszást, hanem a samponos dörzsöléses bőrrel érintkezős fürdésről beszélek)

Ma a legjobb spot-on amit a piacon kapni lehet és bolha/kullancs/légy/szúnyog, sőt egyes atka fajtákat is lefed az a 3D Vectra, vagy az Adventix.

Ezek egy hónapos védelmet biztosítanak, és tényleg jók. Aki azt mondj, hogy a Spot-onok rosszak az még ezeket nem próbálta. Ennek ellenére minden esetben akadnak kivételek, de max kullancsban, de hogy a bolhát elintézi az tuti. A teljes hatóanyag felszívódás 2-3 nap. Mivel erős a fertőzöttség 4-6 nap kell ameddig mindet kiírtja.

2018. nov. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én az Advocate nevűt használom, eddig még semmi bajom nem volt vele, pedig van 8 kutyám, ebből 3 hosszú szőrű.

A helyüket neostomosannal szoktam lefújni.

Semmi bolhairtó sampon, semmi nyakörv.Nekem ez bevált.

Márciusban már rájuk teszem, utána 2 havonta, szeptember végén utoljára.

Télen nem is kell, már most nincs bennük bolha.

2018. nov. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A tabletták ölik is a bolhát, vagy csak megelőzik? Szimpatikus ez a megoldás, mert nem lehet elrontani.

Emberre van valami, amit használhatnék?

2018. nov. 28. 13:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A tabletta minden esetben, az élősködő táplálkozása után fejti ki a hatását. Jó megelőzésre és kezelésre is. Hosszú távon megterhelő lehet a májnak. Tabletta használata esetén érdemes évente 3x máriatövis kúrát tartani a kutyának.

Embernek pedig bemész a patikába és adnak jót.

2018. nov. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Emberre nincs bolha távoltartó. Lakásban vannak a kutyák?

Mert akkor nem elég a helyüket befújni. Ha már rajtad is akadnak, az egész lakás fertőzött.

Az összes szövetes bútort befújni Neostomosannal, vagy Insecticiddel. Padlót felmosni Neostomozannal, Fal mellett mehet Piretrin porozás. Mindezt akár hetente-kéthetente megismételni legalább 3 alkalommal.

2018. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A kutyák fekhelye az alagsorban van, a lakásba nem járnak be. De ugye érintkezünk velük, lejárunk hozzájuk (pláne, hogy a kazán is ott van). A családból senki máson nincsenek csípések, csak rajtam. Eddig 3 bolhát nyomtam szét. Minden nap pórszívózok, forró vízzel felmosok. Kipróbálom majd ezeket a szereket is. Már vegyszeres bolhairtásra is gondoltam, de nem ígérnek teljes sikert.
2018. nov. 28. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!