Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb spot-on?

Melyik a legjobb spot-on?

Figyelt kérdés
Borzasztóan elszaporodtak a bolhák. 4 hete kapott a dokinál mindkét kutya spot-ont (mopsz és boxer-amstaff). 3 hétre rá már rengeteg volt mindkettön. Elvittem fürdetni őket. Bolhairtó sampon, gyógynövényes bemasszírozás. Itthon kaptak spot-ont megint. A helyüket ez alatt az idő alatt lefújtam bolha elleni szerrel. 4 nap telt el, már megint tele van a szőrük bolhakakával. Engem is csípnek a bolhák. Úgy érzem nincs kiút ebből.
2018. nov. 28. 11:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

A gond az, hogy a sport-onok hatóanyaga több tíz éves, és vannak olyan bolha/kullancs populációk, amik már adaptálódtak hozzá. Nektek úgy látszik, pont egy ilyenhez van szerencsétlenségetek.

A rágótabletták a legújabbak, a NexGard 1 hónapig, a Bravecto 3 hónapig hat. Mindkettő pár óra alatt kiirtja a bolhákat a kutyákról. A fekhelyüket, rongyaikat én kibobnám (de egy Domestosos fertőtlenítő mosás is elég lehet, ha kibírja az anyag), és amit csak lehet át kell fújni Neostomosannal 2 hetente egy jó darabig.

2018. nov. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!