Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb őrző-védő kutya?

Legjobb őrző-védő kutya?

Figyelt kérdés
Van egy telkünk amelyen található egy pince is. Ezen a telken meg a pincében is értékes dolgokat tárolunk. (tök mindegy hogy mit az a lényeg hogy nem örülnénk ha elhordanák) Nem túl biztonságos környéken van, sokat járnak erre lopkodni, vannak olyan házak, tárolók a közelbe amit sétálás közbe láttam hogy fel van feszgetve, ablak betörve stb.. Pedig van kerítés mindenhol. Emiatt úgy döntöttem hogy beszerzek egy kutyát a telekre. Minimum napi 2x meg tudom látogatni, hétköznap is! Ebben benne lenne reggeli, esti etetés, sétáltatás, nevelgetés, játszás stb.. Egy probléma van hogy a telek nem túl nagy. Ezért naponta lenne sétáltatva, de amíg magára van hagyva nem sokat tud szaladgálni. Szóval ezekhez a körülményekhez keresek kutyát, néztem már sokfélét de nem tudom megfelelne e nekik ez az életkörülmény. Értelmes válaszokat várok, lehetőleg tapasztalattal! Volt már korábban nagytestű kutyám, szóval nem okozna gondot.
2018. nov. 1. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Rottwiler+ pitbull az egész jó kombó.

Tapasztalatról annyit, hogy másnál láttam, nem én tartottam így.

2018. nov. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp egyet tartanék csak. Inkább kan kutyára gondoltam.
2018. nov. 1. 01:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutya manapság már teljesen alkalmatlan arra amire használni akarod. Csak feleslegesen felhívod vele a figyelmet magadra, miközben a fagyálló még egy hajléktalannak sem tétel.


Vagyonvédelemre riasztó és kamera. A kutya maximum az

alkalmi- és besurrandótovajoktól védi a házad, de nem egy lakatlan ingatlant.

2018. nov. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fagyállós kenyérrel egy pillanat alatt megmérgezik
2018. nov. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

A kutya nagyon könnyen kiiktatható (értsd: megölhető), viszont 15 éven keresztül etetni kell, orvoshoz hordani, télre fagymentes helyet biztosítani, ami egy nagytestű kutyánál egy közepes autó ára. Emellett naponta járnod kell hozzá hóban, fagyban, infulenzásan, gondoskodni róla ha elutazol, és ha rendes őrző-védő kutyát akarsz képezni, még kutyaiskolába is hordhatod legalább hetente egyszer. Tehát hatalmas költség, rengeteg idő, és valószínűleg a kutya így is rosszul érezné magát a nap nagy részében egyedül bezárva. Rosszabb esetben jönnek a viselkedési problémák: szökik, egyfolytában ugat, stb. Ráadásul az értékes holmit nem védi meg, mert aki el akarja lopni, azt nem egy kutya fogja megállítani.


Ezzel szemben egy riasztó+kamerarendszer egyszeri költség. Néhány százezerből már nagyon jó minőségűt kapsz, de ennél olcsóbban is találsz. A beszerelése legfeljebb egy nap, karbantartani alig kell, és több éves garanciával árulják. Ellenőrizgetned nem kell. Ha van egy egyszerűbb okostelefonod, az ágyadból is élőben nézheted, mi történik a telken. Tényleg csak akkor riaszt, ha betörést észlel, így nagyobb az esélye, hogy a szomszédok ránéznek, és nem gondolják azt, hogy már megint csak vaklárma egy sün miatt. A kamerafelvétel egyértelmű bizonyíték lehet az elkövető ellen, míg a döglött kutya legfeljebb egy gyanús jel. Én a helyedben nagyon meggondolnám, hogy melyiket válasszam.

2018. nov. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Kérdés, van-e a telken villany? Mert ha nincs akkor kicsit bonyolultabb/drágább a riasztó, de az is megoldható.
2018. nov. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Németjuhász!
2018. nov. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy egy kutyából profi őrző-védőt csinálj az évek, és milliók. Miután ez megtörtént egy pillanat kiiktatni egy kutyát, ahogy már írták is neked.


Úgyhogy inkább a riasztóknál érdeklődj, vagy a pincében tárolt érték tárgyakat vigyétek máshova. Kutyát venni erre értelmetlen.

2018. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Gondoltam én is a riasztóra de sajnos nincs áram arra fele. Ezért gondoltam a kutyára, de nem egy profira, csak egy egyszerűre. Még átgondolom ezt a dolgot, de szeretem a kutyákat, emiatt is gondoltam rájuk.
2018. nov. 1. 22:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Riasztó+kamera.


Ha mindenképp kutya, bár így nem javasolom, akkor nem őrző-védő fajta kell neked, hanem területvédő, azaz pásztorkutya.

2018. nov. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!