Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki melyik fajtát választaná?...

Ki melyik fajtát választaná? És miért?

Figyelt kérdés

Esetleg személyes tapasztalatok is érdekelnènek.


Argentin dog, Amstaff, Rotwailer, Orias Snauzer.


Kis udvar van, kinti benti (de inkább benti) lenne.

4 éves lányom van (bar minden nevelésen mullik). Ès van egy Palota Pincsim jelenleg.


2018. nov. 28. 13:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A Pincsim (javítom: jellegű keverékem) mentett kutya. 10eve van velem.

Fajta tisztát szeretnék! De azért köszi a tippet.

Inkább hobbi kutya lenne de lehet hogy járni fogok vele örzövedözni.

Igenyeikkel tisztában vagyok és foglalkoznék vele eleget.

Iskolába nem szándékozom vele járni...neveléssel nem hinném hogy gond lenne.

KAJ-om volt. Anyáméknak meg mindig Kaukazusik voltak, mellettük nőttem fel.

N27

2018. nov. 28. 16:40
 12/18 A kérdező kommentje:

A korom/nemem nem tudom mer írtam oda...bocsi.

Még annyi hogy a Snauzernek elég sok "munka" van a szőrèvel. Argentin doggal meg az az egy a "bajom" hogy.nem tul hosszú az élettartalma sajnos.

Nálunk a Rotwailernèl meg eléggé büntetnek a szajkosàr miatt (tudo h minden nagytestűre kéne).

Lányom apjának (már nem vele vagyok) Amstaffja van és nagyon megkedveltem azt a fajtát.

De még nem tudom melyiket válasszam.

Ha nagy udvarom lenne akkor KAJt vennék. De igy hogy inkább bentit szeretnék nem alkalmas tartás nekik.

Természetesen tenyésztőtől vennèk:)

2018. nov. 28. 16:45
 13/18 anonim ***** válasza:
Én ez alapján még mindig az óriás snauzert valasztanám. Van nálunk egy a suliban. Határozott neveléssel nagyon jó kutyák. És persze jó kennelből kell venni, ahol nagy figyelmet fordítanak a szocializációra.
2018. nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hol laksz, hogy büntetnek a szájkosár miatt?

Magyarországon csak tömegközlekedési járművön kötelező a szájkosár, vagy veszélyessé nyilvánított egyedeken.

A palota pincsid kutyákhoz szokott, jól nevelt, barátságosan viselkedik kutyákkal?

Ez is fontos, mert a leendő kiskutya, ha megnő, veszélyes lehet rá. Persze még fontosabb a kölyök nevelése, de egy már jól nevelt kutya mellett ez könnyebb.

Azt írod, őv-re járnál vele, de suliba nem. A kettő egy, legalábbis Mo.-n.

2018. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ausztriában lakom.
2018. nov. 28. 18:49
 16/18 anonim ***** válasza:

Én csak rotit. Rotik mellett nőttem fel, jelenleg is tartok egyet. Imádni való család kutya, a gyerekért oda van, szép nyugodtan el van itthon de a futatón vagy játék esetén nagyon aktív. Nyilván a nevelés nagyban befolyásolja hogy milyen családi kutya lesz egy állatból. Imádom a fajtát, szerintem gyönyörű állatok, a temperamentumuk is megfelelő számomra.

Amúgy bármelyik fajtát választod ne felejsd el hogy a leírás róluk egy általános dolog mer ez mellé párosul az egyed személyisége és a nevelés nagyon fontos a kutya mentális fejlődése terén hogy családi kutyát faragj belőle akivel bárhova bármikor nyugodtan eltud menni.

2018. nov. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjatok mar azt a menhelyet!

Igen is vegye penzert! Sok allatbarat kihozza menhelyrol utana ugyanott vegzi az utcan!

Aldozza ra a penzet valaki, ha kutyat akar!

Rotit ajanlok, nekem is az van. Tenyesztotol.

2018. nov. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Atgondoltuk,nézegettem tenyésztőket. Cane corsot veszünk majd. 😊 Rajta a napokban gondolkodtam el.

2018. dec. 4. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!