Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti a kutyáitokat teljes...

Ti a kutyáitokat teljes mértékben családtagként kezelitek?

Figyelt kérdés
Van olyan, amiben elsőbbséget élvez a kutyád a pároddal és/vagy gyerekeddel szemben? Ha a gyereked allergiás lenne a kutyádra, mit tennél?
2018. nov. 30. 17:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
8%
Annak, aki az allergiás gyereke miatt képes lenne elajándékozni a kutyáját, az egyiküket sem érdemli meg.
2018. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%
*vagyis Az, aki...*
2018. nov. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
15%

Kutyám nincs, papagájaim vannak, de kutyát is tervezek. Családtagok a madarak, de nincs elsőbbség ember és madár között, aki családtag, az egyenrangú és kész.

Az allergia meg érdekes dolog, nekem kimutattak gyerekkoromban olyan dolgokat is, amikre allergiás reakcióm sem volt. Kutyát is, aztán mégse jött elő minden esetben, rengeteget olvastam ezekről a dolgokról, a rovarcsípés allergiámat például nagyon le tudtam csökkenteni, régen nagyon durván jelentkezett, de nem hagytam annyiban a dolgot, hiszen a rovarokat nem lehet elkerülni. Elértem azt, hogy egy napra egy Claritine elég, ha megcsíp valami, de már nem dagad többszörösére a csípés, nem gyullad be, nem fáj.

A kutyát is kimutatták, az meg úgy néz ki, hogy talán mégse a kutyára vagyok allergiás, hanem a porra, és ez megfelelő takarítással, és gondozással kordában tartható. Például dolgoztam egy poros raktárban, ahol sűrűn állt a por, ugyanúgy tüsszögtem és viszkettem, mint olyan kutyatartók lakásában, akik nem tartottak rendet és összevissza volt a lakásban az állatszőr.

Természetesen nem szabad félvállról venni, mert veszélyes is lehet az allergia, de aki érintett, az járjon utána alaposan.

A rovarcsípés allergiát tudtommal csak vérvételből állapítják meg, nem a hagyományos allergiateszttel, nekem ilyen vérvételes allergiavizsgálat nem volt, de a tünetek alapján egyértelműen allergiára lehetett következtetni, mert egy ismerősömnél sem produkált olyan szélsőséges tüneteket a csípés, mint nálam.

2018. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%
Na, mi ez a lepontozó hadjárat? Valakinek kell az elsőbbség a ranglistán?...
2018. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
48%
Családtag tehát az ő jó léte, szükségletei is figyelembe vannak véve. Ha beteg kap orvosi ellátást, minőségi tápot, van hogy főzök is neki. Viszont nem úgy kezelem mint egy embert, a páromat társként kezelem a gyerekem gyerekként a kutyát kutyaként. A kutyának falkavezér kell nem pedig egy egyenrangú társ. A kutyával nem beszélem meg hogy szeretne e a kanapéra ülni hanem kijelemtem hogy nem ülhet oda (csak egy példa). Annyiban élvez ,,előnyt,, hogy mikor hazaérek a munkából neki adok először enni (kinti kutya) és utána eszik a család (bár ő ki is tudják maguk szolgálni a kutya nem). A kutya falkaállat tehát úgy is kell vele bánni mintha egy falkába lenne. Persze ez nem állatkízást jelent.
2018. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
26%
Nekem azt jelenti az egyenrangú, hogy nem teszek ki egy családtagot, mert családtag, hanem ha probléma van, utánajárok, hogy a legoptimálisabb megoldást találjam, ami mindenkinek megfelel, ettől még a gazdi falkavezér marad. Egy új ismerőssel szemben viszont a korábban megvolt állat elsőbbséget élvez, mert felelősséget vállalunk azért, amit megszelídítettünk, ők számítanak ránk. Ha összejönnék valakivel, és elkezdene hisztizni az állataim miatt, akkor nem az állatok repülnének, hanem az új ember.
2018. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
56%
A kutyáim a családunkhoz tartoznak, de ettől még kutyák, úgy is kezeljük őket. Sétában, evésben elsőbbséget élveznek, mert csak úgy nyugodt a lelkiismeretem. Kivéve, ha olyan helyen eszem, ahol látják (kiránduláskor, nyaraláskor van ilyen eset), mert ott pedagógiai célból én eszem előbb. A párkapcsolataim eleje annak idején "megszoksz vagy megszöksz" alapon működött, jeleztem, hogy a kutya hozzám tartozik, nem kötelező babusgatni, de rosszul bánni vele tilos. Mostanra már a férjem egész megkedvelte őket. Ha a gyerekem allergiás lenne a kutyákra, valószínűleg először kompromisszumos megoldást keresnék. Mivel kerti kutyákról van szó, erre több esélyt látok, mint lakásban tartottaknál... bár magamon most végignézve merő kutyaszőr és nyál vagyok :).
2018. nov. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk a kutya egy szőrös gyerek. Ugyanolyan családtag mint mindenki más. Én allergiás vagyok a kutyaszőrre, de szedek rá gyógyszert. Semmi pénzért nem válnék meg tőle.
2018. nov. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
42%

Off:

#8, "tejallergia" nem létezik, csak laktóz intolerancia- ami bármikor előjöhet. De ez nem egy allergia! Hanem csak egyszerűen nem termelődnek tovább a laktáz nevű enzimek, ezért a szervezet nem tudja megemészteni a tejcukrot (laktózt).


A kérdésre válaszolva (bár se párom, se gyerekem), én családtagként kezelem, de a többi családtag sajnos nem, és ebből vannak konfliktusok.

2018. dec. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó, ez tenyleg off, de van tejfehérje allergia, és laktóz intolerancia. Két különböző dolog.

Sok okos válaszoló még nem látott anafilaxiás sok miatt kórházba került gyereket. Akkor nincs más választás, mint új gazdit keresni a kutyának. Pesze csak akkor, he benti kutya, és nem lehet kinti, vagy azért mert a fajtája alkalmatlanná teszi a kinti tartásra, vagy azért, mert nincs kert.

2018. dec. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!