Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns kutya kezelése?

Domináns kutya kezelése?

Figyelt kérdés

A történet a következő: kb másfél hónapja befogadtunk (én és a szülőm) egy 8-9 éves kan kutyát. Előzőleg sok gazdája volt, valószínű nulla neveléssel.

Nem fordítottunk nagy figyelmet a falkasorrendre, eleinte semmi gond nem volt vele, viszont az utóbbi 1-2 hétben egyre több domináns jelet mutat. Felugrál az ágyra mikor nem figyelünk vagy nem vagyunk itthon, egyre inkább húz a sétánál, hágó mozdulatokat csinált. Elkezdtük a kiközösítéses módszert, szigorúan csak a dolgát elintézni mentünk sétálni, nem vettünk róla abszolút tudomást. A táljából előbb Én 'ettem' majd raktam le neki, ha végzett rögtön elvettem.

Ma pedig mikor a macskától ellopta a csirkecsontot és el akartam venni tőle, rám morgott. Csaptam egy enyhét a fejére, majd tovább morgott, ekkor a fenekére egy nagyobbat. (Utólag olvastam hogy nem kellett volna)

Azóta ki van zárva a folyosóra, nem veszünk róla tudomást.

Tudom hogy ez idő és türelem, mit tudnátok még ajánlani? A kiközösítés működik? Azt olvastam nyomós ok után kell csinálni, a morgás gondolom az.

Az etetést úgy csinálom ahogy előzőleg írtam, csak is utánunk, mint ha ettünk volna belőle.

Illetve, hogyan lehetne határozottabb a fellépésem vele szemben?

Köszi annak aki végig olvasta, és aki hasznos választ ír :)



2018. nov. 30. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Ezzel a "kiközösítéssel" mi a célod? Ha nem foglalkozol vele, nem fárasztod le, teljesen ignorálod, azzal csak leépíted a kapcsolatotokat.

2018. nov. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mit javasolsz, első kérdező?
2018. nov. 30. 23:09
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Ott, azonnali következetes tiltást és nevelést, a szabályok betartatását. Mellette pedig kapcsolat építést. Kutyasuli vagy kiképző nagyon nem ártana!
2018. nov. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Következetes tiltás alatt mit értesz? Mélyebb hang? Dühös tekintet? Közömbösség?
2018. nov. 30. 23:28
 5/15 A kérdező kommentje:
(Kutyasuli folyamatban van)
2018. nov. 30. 23:29
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Az első miért csak 70%-os mikor jól mondja? Ezzel amit csináltok csak sokkal rosszabb lesz! Tényleg kutyasuliba kellene mennetek inkább.
2018. nov. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A kutyasuli tényleg egy jó megoldás rá és szerintem ebből a "kiközösítés" dologból semmit nem tud érzékelni a kutyusod. Kezdd el magadtól tanítani. Az ül és a marad vezényszavak a legfontosabbak. Csináld azt, hogy amikor felugrik a kanapéra, akkor azonnal letessékeled onnan és mondjuk átviszed egy másik szobába vagy kicsukod egy kicsit vagy csak kiviszed onnan. Illetve ne bántsd a kutyust, ilyenkor a legjobb megoldás, ha valami hangos, ijesztő dolgot csinálsz, mondjuk határozottan tapsolsz felé. Hidd el, hogy ebből érteni fogja, hogy nem tetszik neked, amit csinált. A sétánál, ha húz, akkor kezdj el vele az ellenkező irányba menni, ha akkor is húz, akkor megint fordulj meg. Egy idő után érteni fogja, csak türelem kell hozzá :)
2018. dec. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14%
Hívd Cesar Milant.
2018. dec. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

A következetes tiltás azt jelenti, hogy amit nem szeretnél, hogy csináljon, azt mindig tiltod. Mindegy hogy hideg van, vagy szülinapja, vagy rád morgott....a dominans kutya nem rossz! Csak tudni kell kezelni. Határozott nem, és már akkor mikor kezdené.

Ott bukott meg a dolog, hogy eddig azt csinálhatott amit akart, és most, mikor rájöttetek, hogy ez így nem poén, elkezditek csapkodni, meg kizárni. Ő meg baromira nem érti miért van most kizárva, ha eddig lehetett, és továbbcsinálja. Szóval álljanak fel a kutya számára világos szabályok, amibe tud integrálódni, azok legyenek következetesen betartva, és kapjon új mintákat a megfelelő viselkedéshez. Ezt kivitelezni legkönnyebben kutyakiképző segítségével lehet, és rengeteg utanaolvasással.


P.S. csirkecsontot meg se kutyanak, se macskának ne adj, szilankosra törik, és ha rosszat dobtak a kockákkal az êgiek, még felhasítja a nyelőcsövet, beleket.

2018. dec. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"szigorúan csak a dolgát elintézni mentünk sétálni"

Ez nagy hiba! A séta nem csak jutalom a kutyának, hanem lehetőség arra, hogy lefáradjon, kiengedje a gőzt. Egy olyan kutyával, aki tele van energiával, sosem fárad el, szinte lehetetlen bírni.

Minél többet sétáljatok. Ha lehet addig, amíg teljesen elfárad.

Ha rácsapsz a kutyára, az nem jó, de ezt már tudod.

Én értem, hogy mire gondolsz kiközösítés címén, de annak nem az a lényege, hogy kizárod, hanem az, hogy nem veszel róla tudomást, de nem ilyen egyszerű a dolog.

Ha nem vagy elég határozott a kutyával szemben, azt megérzi és úgy értékeli, hogy neki kell a "vezetőnek" lennie. Nekem az vált be, hogy szeretem, imádom a kutyámat, mindent megteszek érte, családtagom, egyik legfontosabb nekem a világon, DE én vagyok a főnök. Ő meg "csak" kutya. Ezt így gondolom, a kutya meg ezt pontosan tudja. Nincs olyan, hogy rámmorogna, a kaját is ki tudom szedni a szájából.

Ne félj, ne tarts a saját kutyádtól, mert annyira érzékenyek, hogy megérzik a hangulatodat, érzéseidet és a pillanatnyi bizonytalanságot is. Haragból sosem büntetjük, mert azt is úgy értékeli, mint gyengeséget, hidd el azt is tudja, hogy tanácstalan vagy. Ez mind csak olaj a tűzre.

Remélem, hogy érthető, amit leírtam :)

Ha tudod, próbálj ki csak annyit, hogy másképp állsz a kutyához. Ha ez nem válik be, akkor a házhoz jövő kiképző lenne a legjobb megoldás, hiszen meg tudnátok neki mutatni a saját környezetében, hogy mi a problémátok vele.

2018. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!