Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns kutya kezelése?

Domináns kutya kezelése?

Figyelt kérdés

A történet a következő: kb másfél hónapja befogadtunk (én és a szülőm) egy 8-9 éves kan kutyát. Előzőleg sok gazdája volt, valószínű nulla neveléssel.

Nem fordítottunk nagy figyelmet a falkasorrendre, eleinte semmi gond nem volt vele, viszont az utóbbi 1-2 hétben egyre több domináns jelet mutat. Felugrál az ágyra mikor nem figyelünk vagy nem vagyunk itthon, egyre inkább húz a sétánál, hágó mozdulatokat csinált. Elkezdtük a kiközösítéses módszert, szigorúan csak a dolgát elintézni mentünk sétálni, nem vettünk róla abszolút tudomást. A táljából előbb Én 'ettem' majd raktam le neki, ha végzett rögtön elvettem.

Ma pedig mikor a macskától ellopta a csirkecsontot és el akartam venni tőle, rám morgott. Csaptam egy enyhét a fejére, majd tovább morgott, ekkor a fenekére egy nagyobbat. (Utólag olvastam hogy nem kellett volna)

Azóta ki van zárva a folyosóra, nem veszünk róla tudomást.

Tudom hogy ez idő és türelem, mit tudnátok még ajánlani? A kiközösítés működik? Azt olvastam nyomós ok után kell csinálni, a morgás gondolom az.

Az etetést úgy csinálom ahogy előzőleg írtam, csak is utánunk, mint ha ettünk volna belőle.

Illetve, hogyan lehetne határozottabb a fellépésem vele szemben?

Köszi annak aki végig olvasta, és aki hasznos választ ír :)



2018. nov. 30. 22:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Másfél hónapja van nálatok. Még nincs rendes kötődése sem felétek. Jelenleg kapcsolatot kellene építeni! Ez a "kiközösítés" arra jó, hogy a nagyon kötődő kutyánál egy stresszt alakíts ki. Szeretetéhes, figyeleméhes, simulékony legyen. De ez nálatok még nem megoldható, hisz nincs kapcsolata veletek! Büntetésnek meg végképp nem jó, mert fél órával a morgás után már fogalma sem lesz, hogy azért van még mindig elzárva! Pláne, hogy ez a kutya nem is érti, tudja, hogy ezt nem teheti meg. Egyébként ezt az egész ignorálós dolgot feleslegesnek és butaságnak tartom az esetek 99%-ban.


A következetes tiltás azt jelenti, hogy eléred, hogy azonnal abba hagyja az adott viselkedést. Ne a 10. szólásra, ne percekkel később, ne kezdjen bele pár perc múlva újra és pláne nem csak próbálod tiltani, majd végül ráhagyod és nyerhetett. Hanem ott, akkor, azonnal az első szólásra menjen le az ágyról, hagyja ott az ételt, hagyja abba a fedezést, menjen oda hozzád, stb.

2018. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megfogadom őket, és jelentkezek hogy mi változott.
2018. dec. 1. 11:41
 13/15 anonim ***** válasza:
Már berögzült dolgai vannak. Határozottan, következetesen csinálj mindent. Az enyém kicsi kora óta velem van szóval ,,bele lett nevelve,, a házirend. Nyugodtan tedd ki elé az ételt aztan állj neki enni a sajátod de addig ő nem ehet vagy etesd kézből csak megtanulja honnét jön a kaja. Ha morog akár morogj vissza (nekem bevált). Ha a kutyám (ivaros kan) megpróbál feljebb lépni a ranglétrán és hireten pl.süket is lesz alaposan leszoktam fárasztani. Kamasz korába volt hogy olyan pofátlan napja volt hogy az összes jatékát elvettem 1 napra, nem volt simogatás és fél órát ült a kajája előtt, hamar rájött hogy ezt így nem csinálhatja. Ajánlom hogy ha suli lehetőség nincs neten videókat nézeges sok hasznos módszert el lehet lesni és soha ne hátrálj meg ha kell egy bottal húzd el előle a tálját. Illet a toroknál fogva lenyomás is használható. Szorítani nem kell a hasát mutassa és addig ne enged amig fel nem adja (Ceasar Milan videkban láthatod).
2018. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ö màr idös. Sok csodàt ne vàrj töle. Valazeg egèsz èletèben ilyen volt, jó esèllyel ilyen is marad. Ez most olyan, mintha egy 60-70 èves öregembert akarnál meggyözködni, hogy vàltoztasson az èletstílusàn. Hàt nehezen menne az is...
2018. dec. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Szeretném hinni hogy valamennyire lehet még formálni, ha kitartóan mindig ugyan azt várom el tőle.
2018. dec. 3. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!