Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyának...

Hogy tanítsam meg a kutyának hogy felismerje a mérget?

Figyelt kérdés
Kersegettem neten de sehol semmi. A környéken elsősorban fagyállóval átitatott kenyeret vagy félbevágott flakonba lerakják a kapuhoz a mérget. A helyiek kutyákkal védekeztek a betörők ellen, de ezzel kicselezik őket. Én biztosra megyek, ezért beszéltem egy szakemberrel aki kijön jövő héten és rak fel kamerát meg riasztót. De a kutyáimat nagyon féltem. Próbáltam már hogy leraktam eléjük fagyállós kenyeret oda engedtem (pórázon) és miután megszagolták a tudatukra adtam hogy azt nekik nem szabad. De még így se 100% hogy elkerülik a mérget. Naponta ismétlünk de még mindíg megkóstolnák. Kihez lehet fordulni ilyenkor?
2018. dec. 2. 13:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik legnehezebben megtanítható főleg egyedül. Az enyém se eszi meg amit elé rakok ha ott vagyok de ahogy bejövök a házba láttom hogy leskelödik aztán gyors bekapja. Szerintem ezt (persze van aki tapasztaltabb ügyesebb) kiképző nélkül nagyon nehéz olyan szinten megtanítani hogy akár órákon keresztül ellen álljon amíg pl haza nem érsz főleg ha valaki úgy dobjabe és a kutya tudja hogy nem te adtad neki nem is tudsz róla és nem is lesz büntetést. Nálunk egy kutya volt az évek alatt aki soha semmit nem evett fel de sajnos ő úgy tanulta meg 100%ra hogy megmérgezték de sikerült megmenteni. Onnantól kezdve semmit nem evett fel pedig több gyanús hús darabot is talaltunk párszor. Mivel fiatal korába történt és erős méreg volt hatással.lett a belsőszerveire is. (Persze ezzel a módszerrel senki nem akarja a kutyaját megtanítani direkt!!!)
2018. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hiába a tiltás,ha nem vagy ott a kutya úgy is megeszi.


Kivéve ha nagyon belevésték és pokoli kellemetlenséggel járt a tiltás.

Ilyen pl erős paprikával,borssal kell megszórni az ételt,tehát ami a kertben a földön van azt nem eheti fel.

Másik az elektromos nyakörv,ahányszor a falat felé megy gomb megnyomás, idővel bele ékelődik,hogy nem nyúlhat a földön lévő ételhez,mert ráz. Persze a nyakörvnek rajta kell lennie. Próbát is kell csinálni,nem tudom milyen hatósugarú,de a ház közelében maradni. Valakit megkérni dobjon be kaját,ha látod,hogy megindul a kaja felé nagy sebességgel már akkor gomb megnyomás. Sok sok gyakorlás,kellemtlen élmény és nem fognak hozzányúlni.


Viszont érdemes előtte bevésni azt,hogy a kutyatálból, az ehetsz,tied stb vezény szóra ehet.



Azt meg nem lehet megtanítani,hogy tőled,párodtól és néhány családtagtól fogadjon el,össze zavarnád a kutyát. Most vagy egy embertől fogad el kaját,vagy mindenkitől.

Igen ha baleset ér,kórházba kerülsz vagy bármi okból nem tudsz te enni adni nekik,akkor van a gáz. Nyilván pár nap éhezés után,meg nem vagy ott enni fognak.. De azért ne ez legyen a cél.


Kutyásbarátom egyszerűen oldotta meg ezt a feladatott. Két kapus megoldás.

Kerítés,kapu közvetlen közelébe a kutyák nem tudnak menni,így ha bedobnak vmit,azt nagyon be kell dobni,hogy a kutyák el is érjek.Felhúzott még egy kerítést,kaput. Mondjuk ők este bent alszanak a házban. Napközben vannak csak kint.

2018. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#7 én úgy tudom, hogy a fagyállót éppenhogy édeskés illata miatt szeretik az állatok, ezért veszélyes.
2018. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nalunk hiàba van kert, sose hagyom itt felügyelet nèlkül a kutyàkat. Pont az ilyen aberràlt emberek miatt, akik eandom kutyàkat mèrgeznek meg. Ez elkeseriti dolog amugy, higy nem lehetnek szabadon a nemnormalis emberek miatt. Esetleg kennel? Vagy lelerített rèszt kialakítani. Míg nem bagytok otthon?
2018. dec. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk pont emiatt kennelben van a kertünk kellős közepén, amikor pedig kiengedem akkor folyamatosan megyek a seggében, mert ha nem vagyok ott tuti felnyalná. Így sem mindig tudom letiltani egy-egy számára "ízletesebb" macskaszarról... :( Van amikor sikerül, de az az igazi megkönnyebbülés amikor kimozogta magát és behozom magammal a házba.


Sajnos fordult elő mérgezés a közvetlen környezetünkben, a szomszédunk kutyáját mérgezte meg az ő másik szomszédja, a foglalkozás teljes hiánya miatti állandó ugatás miatt. :(

A miénk ugyan jó kutyus, de az ilyen rosszaindulatú pöccsfejeknek (sajnos ismerem a nőt) nem kell különösebb indok sem a mérgezésre...

2018. dec. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!