Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Okozhat problémát, ha csirkeli...

Okozhat problémát, ha csirkeliszt van a tápban?

Figyelt kérdés
Taste o. w. pacific canine táppal etetem az allergiás kutyámat. Jó tápnak tartom szereti is a kutyus. Az állatorvos javasolta, hogy inkább vadhusos táppal etessem. Ezen tápcsaládom belül találtam is ilyet, de ebben van a csirke liszt.
2018. dec. 3. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor lesz baj, ha komoly mértékű az allergiája és/vagy naponta 20 kilót bezabál.
2018. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A csirke liszt egy csirke allergiás kutyának nem jó. :( Ha csirke zsír akkor az nem gond.

A TOTW-nak van csirkehús/liszt mentes tápja, nem kell feltétlenül vadhúsosnak lennie. Jó a halas vagy a bárányos is.

2018. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csirke fehérjére allergiás, akkor a csirkeliszt problémát okoz, igen.
2018. dec. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos allergia teszt az ára végett nem készülhetett.De általában a csirke kerül szóba ha ilyen gond van. Vakaródzik rázza a fejét. Olyan mintha folyamatosan vedlése lenne. Tele van szőrrel a lakás.
2018. dec. 3. 15:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért tisztázzuk. Most TOTW Pacifiket eszik, és allergiás tüneteket produkál?

Csak mert a Pacifik, nyomokban sem tartalmaz csirkét, még zsírt sem, így allergizáló okként kizárható.

Ami ebben allergiás tüneteket szoktak produkálni az a bárány, és esetleg a paradicsom, de akkor a kutyának súlyos étel intoleranciója van.

Másik lehetőség, hogy a kutya nem étel allergiás, hanem a környezetében valamire. Pollenek, és atkák szoktak még gondot okozni. A doki kizárta a parazitákat mint a vakarózás, és fejrázás okát?

2018. dec. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
TOw-ot eszik lazacosat, e mellett is vannak tünetei. Tudom hogy ebben nincs csirkeliszt,csak találtam egy vadhusos tápot amiben volt ezért kérdeztem. Most kapott Apoquel tbl-t amire jól reagált, de sajnos nagyon drága 1.100.- ft/db. Az orvosi javaslat hosszutávon hypoallergen táplálás mellet a fent emlitett gyógyszer. Havi szinten több mint 30.000 csak a gyógyszer és trovet táp Probálok valami olcsóbb verziót keresni. Mert sajnos ez nagyon sok bármennyire szeretem a kutyámat.
2018. dec. 4. 16:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a Pacific mellet vakarózik, nézd meg esetleg a Brit Care Szarvasos tápját. Az burgonya-szarvashús, 1400-1500 Ft/kg árban van. Tudom, hogy van benne csirke zsír, de az nem ijesszen meg, csak a fehérjék allergizálnak, a zsírok nem.

A bárányt is kerülendő, megnézheted még a Platinum Natural Iberico tápját is. Az Sertés-burgonya.

Vannak különleges húsos tápjai a Wolfsblut termékcsaládnak. Tevehúsos, strucchúsos.... Nem tudom hogy az ABC zoo-ban még megvan-e a bevezető ára, de ha igen, akkor be tudod szerezni 1450-1500Ft/kg árban.

Ha nagyon nem boldogulsz akkor nem tudod kikerülni az allergia tesztet. Amennyiben teljesen esélytelen, nézz utána az úgynevezett eliminációs diéta módszerének. Kutyáknál így lehet a legjobban kisakkozni a tényleges allergiás tüneteket okozó élelmiszereket.

2018. dec. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kimeritő válaszaidat.
2018. dec. 4. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!