Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Befogadtam" egy kutyát. Hogy...

EvaSz86 kérdése:

"Befogadtam" egy kutyát. Hogy tudom megoldani ezt a problémát?

Figyelt kérdés
A helyzet nem egyszerű. A szomszédom lánya elvált. Nagyon jó barátnőm. Nem tudta, hol tudna helyet találni a kutyájának, amíg meg nem oldja a lakáskérdést. Felajánlottam neki, hogy idehozhatja a kutyát 1-2 hónapra, míg nem talál más helyet. Ő visszaköltözik a szüleihez addig. 2 éves labrador ivaros kan kutyusról van szó. Nekem is van két kistestű kutyusom, mivel ivartalanítva vannak mind a ketten, jól kijönnek a "nagy" kutyussal. A labradorral viselkedés szempontjából nincs semmi gond. Együtt vittük mind a három kutyát iskolába, szóval nem viselkedési problémáról beszélünk. A gond ott kezdődik, hogy a labrador kinti kutya...ne aggódjon senki, Olaszországban élünk, itt még mindig 28 fok van nap közben. A házba a férjem amúgy sem engedné be. A konkrét probléma az, hogy nagyon kellemetlen szaga van a kutyusnak. Szeretném, ha tényleg csak azok válaszolnának, akik megértik a helyzetet. Az a gond, hogy az első udvaron lett elhelyezve, oda lett betéve a kutyaháza is...jól is érzi magát. Ivaros kutya, szóval amikor elkezd jelölgetni már annak borzalmas szaga van. Tudom milyenek a kutyák, mint írtam nekem is van kettő. De erre nem voltam felkészülve. Barátnőm lelkiismeretesen jön minden egyes nap, összetakarít mindent...de sajnos még így is megmarad a szag, és én lassan az ablakokat nem tudom kinyitni. Ha nem ajánlom fel a helyet, akkor szinte biztos, hogy menhelyre kellett volna adnia addig, amíg nem talál lakóhelyet. És szerintem aki szereti az állatokat, az megérti, hogy miért nem szerettem volna, hogy ekkora törés legyen a kutyus életében. Minket ismer, jólnevelt kutyus, ezenkívül nincs vele gond. Van valakinek tippje, hogy mivel lehet eltüntetni ezt a szagot? Le van betonozva az udvar...szóval olyan mintha a betonba "beleenné" magát ez a szag. Van olyan tisztítószer, amivel a kutyusnak sem ártunk, de mégis elvenné ezt a szagot? Vagy esetleg valamilyen tipp, amivel érdemes lenne próbálkozni? Előre is köszönöm a segítséget.

2018. okt. 19. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Kutya kenelbe gyeptégla? Azt később fel lehet szedni, és jobban elvezeti a szagokat.
2018. okt. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet egészségügyi gondja a kutyának? Nekem is nagy testű, ivaros kan kutyám van, mégsem büdös (a pisije sem, csak néha a szája... :D ). Ha még olyan meleg van nálatok, akkor miért nem fürdetitek meg?
2018. okt. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Eszembe jutott még valami: az én kutyámnak akkor volt érdekes szaga, amikor sokáig nyers húst kapott. Lehet lepontozni, de nem tehetek róla. A szomszédban óriási farm van, disznók, bikák. A bácsi meg kedveli a kutyám.
2018. okt. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A kutya most is kennelben van. A gyeptéglát lehet, hogy kipróbálom, köszönöm az ötletet. A gond nem magával a kutyával van, nem a kutya a büdös, hanem a pisije, nagyon "erős" kellemetlen szag terjeng az udvaron, ami bejön a házba is. Hiába van takarítva naponta. Egészségiügyi problémája tudtommal nincsen. A kutyus allergiás a csirkére, szóval speciális tápot kap. Egyébként maga a kutyus tiszta, tényleg olyan helyről jön, ahol foglalkoztak vele, és most is, mint írtam, barátnőm naponta jön elrendezni a dolgait, sétáltatja, kitakarítja a kennelt, enni-inni ad, játszik vele. A gond a szag.
2018. okt. 19. 08:47
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Érdemes jelezni a leányzónak, ha megy legközelebb, mert tényleg jelenthet rejtett problémát, vesegondot vagy egyebet. Ha nem jár fájdalommal, a kutya nem fogja magától jelezni. Érdemes lenne elvinni egy alaposabb kivizsgálásra, legrosszabb esetben azt mondja a doki, hogy az ivarosság az ok (bár nem szabadna).

Az olasz termékeket nem ismerem, de itthon is léteznek szagtalanító termékek, szóval érdemes utánakérdezni egy állatkereskedésben.

[link]

Ez most így hirtelen google találat, de én a szobába valókat is simán kipróbálnám a kutyaház környékén, ha csak az van kéznél, ugyanazon az elven működnek alapvetően.

2018. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jeleztem rögtön. A szagtalanítót kipróbálom, köszönöm.
2018. okt. 19. 09:12
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Bűzmirigy is okozhatja a szagot. Ivartalanított kutya vizelete már nem annyira "illatos".

Venni kell vagy klorofill tablettát, vagy más vizeletszagtalanító készítményt.

2018. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bűzmirugy probléma is lehet, illetve az, hogy ivaros kan, és egy elég bizonytalan szituációban él. Nem csak a domináns, hanem a magukban bizonytalan kutyák is jelölhetnek, pisilhetnek baromi büdöset. Sajnos így van hutalozva, esetleg aara rászoktathatod, hogy a kertbe ne végezzen dolgot, hanem séta alkalmával.
2018. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás teljesen ki van zárva? Nagyon úgy tűnik, hogy az oldaná meg a problémát.
2018. okt. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek. Ivartalanítás tervben van. Biztos az is benne van, ahogy írtátok, hogy most elég bizonytalan helyzetben van szegénykém. Új hely, kennel...sokkal kisebb a hely, mint ahol eddig lakott, gazdája sincs vele egésznap, mint eddig. De tényleg jól viselkedik, szóval remélem, hogy találunk rá valamilyen megoldást. Ma délelőtt átmostuk az egész helyet először fertőtlenítővel, aztán ismét átmostuk egy ilyen itteni szagtalanító készítménnyel...amíg száradt a hely, addig volt egy hosszú séta. Eddig rendben vagyunk. Most nincs szag, vagy legalábbis én nem érzem. Meglátjuk holnap, hogy alakul, és ha ez így működik, akkor naponta át lesz mosva ezzel a szagtalanítóval. Egyenlőre ez most adott egy kis reményt a helyzet megoldására. Köszönöm a tippeket.
2018. okt. 19. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!