Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Stresszes, remegő, nyüszögös...

Stresszes, remegő, nyüszögös kutyát hogy célszerű leállítani?

Figyelt kérdés

Sajnos kutyám másik kutya halála után felvett rossz szokásokat,pl ha beviszem a munkahelyemre. Akkor állandóan követ,nyüszög,remeg, látszik,hogy stresszes,előtte míg a másikkal voltak bent. Nem csinálta.

Ha heti 5 nap viszem akkor sem javul a helyzet gondoltam ha minden nap bent van akkor megszokja,de nem.

Az lenne a cél több helyre tudjam magammal vinni,mivel egy kutyát egyszerűbb így szívesebben vinném több helyre,de egyszerűn a nyöszögése miatt képtelenség.


Volt már tiltás,volt már figyelmen kivül hagyás,volt,hogy azt jutalmaztam mikor csendben volt,köves palackot mellé dobtam ez egy hétig hatásos volt utána nem.


Egyszerűen nem tudom mit kezdjek vele.

KUtyasuliban voltunk,nem tudtak vele mit kezdeni.Ott is ezt csinálta.


Másik suliba nincs lehetőségem vinni:/


Valakinek vmi tipp?

Autóban is nyüszög egyébként, nyöszörgött akkor is mikor megvolt a másik kutya,de ennyire intenzíven nem.


Tanácstalan vagyok,mivel zökkenthetném ki.


Ha leültetem,lefektetem feladatot adok neki akkor is képes ülve,fekve nyöszögni..


Ja és a nyöszögés szinte folyamatos.

Addig fekszik le és marad csöndben mikor a gépek zúgnak,de egész nap nem működtethetjük a gépeket :D


2018. dec. 3. 20:10
 1/7 anonim válasza:
0%
Vedd ki az elemet.
2018. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg cseng a füle, idegi alapon. Ezt vizsgálgasd. Ha a másik kutyád halála után kezdte el, akkor az viselhette meg. Nagyon ragaszkodhatott hozzá.
2018. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbáltad már simogatni, mellé feküdni/ülni? Sokáig! Csendes, nyugodt hangon dicsérni, és mély, ütemes levegővételek kíséretében nyugtatni? Szerintem vagy ez, vagy egy új(kölyök)kutya kell, aki ezt megteszi helyetted. Esetleg egy nagyon jól tanított idősebb kutya.


Szerintem nem cseng a füle, nekem is volt nyüszögős kutyám, néha csak úgy magában rákezdte, de mikor mellettem volt és simogattam/rajta nyugtattam a kezem, mindig megnyugodott.

2018. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hívj házhoz járó kiképzőt.

Illetve konzultalnék orvossal, hogy esetleg ez a trauma nem váltott-e ki egy lappangó idegi rendellenességet.

2018. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha nyugtatnám,simogatnám akkor ráerősítenék erre viselkedésre vagyis az izgatott stresszes állapotára.

Mellesleg ha csak hozzá érek munkában akkor még intenzívebben csinálja,ugrál és ugat is mellé,ha pedig egy másik kutya a közelünkben van akkor neki is megy. Szóval nem szoktam simogatni,mert rosszabbat teszek vele.


Új kutyát nem tudok hozni.


Baj az,hogy a környéken normális kiképző nincsen.

Tök híres kutya suliban kértem segítséget,de ugye ott nem tudtak segíteni.


Kutyás körben érdeklődtem. Környéken nem nagyon van kutyasuli,kiképző akit bárki ajánlott volna.



Kicsit korlátoltak az anyagi kereteim jelenleg szóval Pestről valakit lehívni az eléggé költséges lenne :/


Nyilván ez lesz majd,mert megszeretném oldani a helyzetet,de akkor ez majd áttolódik jövőre.

2018. dec. 4. 11:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Esetleg ami megfordult a fejemben, hogy jól le kellene fárasztani még mielőtt beviszed magaddal dolgozni, hogy ott már csak aludni legyen ereje. De ez akkor komolyan lefárasztás kell legyen a javából.

Így hátha rögzülne benne egy kicsit, hogy nem kell mindig, mindenhol nyüszítenie.


Esetleg valami nagyon nagy koncentrációt igénylő feladattal kellene lekötni. Egy-egy bonyolultabb trükköt megtanítani neki otthon és azt kérni amikor nyüszít.


Az én kutyám is nagy hisztis, de azért ennyire nem, nála a tiltás tökéletesen elég. Oda jutottunk, hogy egy felháborodott Hééé-re befejezi a nyüszítést.


Még amit kipróbálhatsz, hogy pórázon van és ha nagyon hisztizik, egy aprót belerántasz a pórázba. Nem kell erőset, hogy fájjon neki, csak éppen, hogy érezze, kizökkentsd a helyzetből. Majd amikor csöndben van, akkor juti, ami kaja is lehet, vagy ladba, plüss, amit szeret.


Talán a Kong is lekötné, de közel sem biztos.

2018. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pórázon még nem volt bent,hogy tudja rajta rántani, ezt majd még kipróbálom! Bár járkálok is,meg nem mindig szabad a kezem. De majd megpróbálom megoldani :)


KÖszi!!


Lefárasztást is próbáltam :D én naív hogy majd aludni fog a frászt :D 8 órát végig nyöszögte pluszban. Haza értünk beverte a vacsit, másnap reggelig az ágyam alatt aludt :D :D

2018. dec. 4. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!