Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem furcsa, ha egy kutya...

Nem furcsa, ha egy kutya törzskönnyvvel 140 eft anélkül meg 100 eft?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta szeretnék egy kutyust. a legjobban az amerikai akiták, meg a boxeek tetszenek. Tudom fogadhatnék örökbe kutyust menhelyről is, de nem találtam olyat ami tetszene... na mindegy ez az én dolgom.

Igazából azt találom furcsának h nekünk volt törzskönyves perzsa cicusunk és a tenyésztő akitől vettem annak idején azt mondta h egy kölyök törzskönyvének a lekérése 1000 ft mindösszesen...

Akkor miért kér mégis egy magát jó tenyésztőnek mondó ember a kutya árának feléért megegyező összeget egy törzskönyvért? Meg hírdetések tömkelege h törzskönyvvel vagy nélküle. Az emereknek is van születési anyakönyvi kivonata, miért kell ezért ennyit elkérni??

Válaszokat köszönöm!


2010. jún. 27. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg kb 4500-5000Ft a törzskönyv... én nem vennék e nélkül kutyát ha már fajtatisztát akarok, és számomra igenis gyanús ha a törzskönyv választható poció. Igazából a tenyésztőnek az egész alomra le kellene kérnie a tk-t, legfeljebb egy szerinte csak hobbikutyának való kiskutya esetében beleütik hogy nem tenyészthető.
2010. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
poció= opció:D
2010. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Az ár ne tévesszen meg senkit, attól mert a kutya ennyibe kerül, még nem biztos, hogy tenyésztő árulja. Ugyanis ha komoly tenyésztő lenne, eleve nem adna el törzskönyv nélkül kiskutyát, a törzskönyv kiváltása pedig 5.500 forint most. Ha pedig az az indok, hogy azért olcsóbb, mert hobbikutya, akkor is érthetetlen, mert egy hobbikutyának is ugyanúgy jár a törzskönyv, mint a kiállítási minőségűnek. Ez valami szaporító szerintem, csak az igazán ravasz fajta.
2010. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen szaporító. Tenyésztő nem ad el kiskutyát törzskönyv nélkül. Ne vegyél tőle!
2010. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

Szia!

Én hobby célra veszem a kiskutyámat, tk. nélkül.

A tesóinak lekérik, az övét nem.

Attól még szerintem ugyanolyan fajtatiszta egy kutya, ha nincs tk-e.

Legfeljebb sokan itt belekötnek, hogy nem fajtatiszta, mert nincs tk-e, nem tudod bizonyítani a származását.

Minek is bizonyítani, és kinek?

Te tudod, az a lényeg, más meg mond amit akar.

2010. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezért volt nekem is gyanús h 40 eft-ot kérnek egy törzskönyvért pluszba... tudom h a szaporító nem ad tk-vet a kutyikhoz és lehet h nem is fajtatiszta a kutya. Az embereknek is van anyakönyvi kivonata a kutyanak is jár főleg ha már 100 eft-ot kérnek érte...szerintem.

Köszönöm az értelmes hozzászólásokat, további szép hétvégét! :)

2010. jún. 27. 13:36
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Talán azért sokkal magasabb az ára a törzskönyves kutyának, mert úgy érzik az eladók, a "minőséget", a kutya értékét jelzi a különbség. Hiszen tk-vel lehet kiállítani, tenyészszemlére menni, stb. Viszont papír nélkül .......

Tehát nem a papír árát fizettetik meg, hanem a különbséget .

Hogy helyes, vagy helytelen, az most nem téma.

2010. jún. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy igazi tenyésztőnél nem a törzskönyv miatt drága a kutya! Hiszen igazi tenyésztőnél a színhibás, foghibás, hobbi minőségű kutyához is jár a törzskönyv! Pedig ezekkel sem lehet kiállítani, tenyészteni ugyebár. Az árban ugyan megmutatkozik a különbség, de a törzskönyv ugyanúgy "tartozéka" nekik is. A kérdező esetében maximum azt tudnám elképzelni - bár az elmondottak alapján nyilván nem így van - hogy a hobbi kutyákat adná a tenyésztő 100 ezerért törzskönyvvel, a kiállítási minőségűeket 140 ezerért, szintén törzskönyvvel természetesen. De mivel ez az ember nem ad törzskönyvet a hobbi minőségű kutyákhoz, nem nevezhető tenyésztőnek!
2010. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

"Minek is bizonyítani, és kinek? "

Neked bizonyítani , hogy szűrt szülőktől származik pl....

Ilyen alapon én is eladhatnék mondjuk egy nj-t , világbajnok szülőktől de tk nélkül 200e Ft-ért , közbe meg szűretlen kutyáktól származna a kicsi...


Kérdező , én a helyedben nem venném meg onnan a kutyát , sztem csak lehúzás , főleg ha 40e Ft a különbség a tk-s és a tk nélküli kutyára.Am ha nincsenek valami különleges szülei a kutyának (külföldi fedezőkan stb) , sztem nem ér meg 140-150e ft-ot egy kutya , bár ez csak az én véleményem.

2010. jún. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

17.12-nek.

Én a saját példámról beszélek, hogy nem kell bizonyítanom senkinek.

Ismerem a jövendő kutyusom szüleit, tehát biztosan tudom, hogy fajtatiszta.

/Első alom, egyetlen szuka van, a kan nem saját volt, de őt is ismerem, tehát nem zsákbamacska/

Én nem kértem a tk-t, fajta éppen most kezd divatkutya lenni, és egy ilyen minőségű kutya 150-200 ezer ft, így megkapom 75-ért.

Nem a tk. miatt a külömbség, hanem mert csak hobbyra veszem, nem kiállításra, és tenyészteni.

Persze, lehet, hogy a tulaj lekéri a tk-t, és én majd a későbbiekben esetleg elkérem, és kifizetem a külömbözetet, de ez még a jövő zenéje.

2010. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!