Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem furcsa, ha egy kutya...

Nem furcsa, ha egy kutya törzskönnyvvel 140 eft anélkül meg 100 eft?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta szeretnék egy kutyust. a legjobban az amerikai akiták, meg a boxeek tetszenek. Tudom fogadhatnék örökbe kutyust menhelyről is, de nem találtam olyat ami tetszene... na mindegy ez az én dolgom.

Igazából azt találom furcsának h nekünk volt törzskönyves perzsa cicusunk és a tenyésztő akitől vettem annak idején azt mondta h egy kölyök törzskönyvének a lekérése 1000 ft mindösszesen...

Akkor miért kér mégis egy magát jó tenyésztőnek mondó ember a kutya árának feléért megegyező összeget egy törzskönyvért? Meg hírdetések tömkelege h törzskönyvvel vagy nélküle. Az emereknek is van születési anyakönyvi kivonata, miért kell ezért ennyit elkérni??

Válaszokat köszönöm!


2010. jún. 27. 10:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%
Én sem azért vettem törzskönyvezett kutyát, mert bizonyítani akartam a származását, hanem azért, mert szeretem ezt a fajtát és tudom, hogy a fajta feljlődésének érdekében szükség van a törzskönyvezésre. Így nem támogatok olyan szaporítókat, akikben egyáltalán felmerül, hogy bizonyos egyedeket papír nélkül adjanak el.
2010. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Félre értések elkerülése végett:

- Én nem akarok 150 ezerért kutyát venni... a kérdésem arra vonatkozott h egy hírdetésben miért van ekkora különbség egy t.könyves meg egy anélküli kutya között(?) Engem kvázi jobban fogalkoztat az h a kutya TENYÉSZTŐJE feltudja mutatni azt h igen, én olyan kutyákat tartok akiknek van a különféle betegségekről szűrésük.

Bár szerintem is egy fog, szőr, szín hibás kutyához is adnak törzskönyvet, bár ebben az esetben az a baj h a bolond elviszi és elkezdi szaporítani. Lásd a boxerek esetében akik sajna elég sok betegségtől szenvednek az agyon SZAPORÍTÁS miatt... ez az akiták esetében még nem annyira mondható el.

Szóval én arra voltam kíváncsi ( bár a gyanum beigazolódott, hogy azok aki tényleg tenyésztenek gondot fordítanak a pénz kereseten kivül az egészséges kölykökre is) adnak törzskönyvet minden kutyához és ahogy az előttem szólók is mondták ez nem csak opcióként szerepel és nem korcs vagy beteg, hibás kutyára adsz ki annyi pénzt amennyit.

Köszönöm :)

2010. jún. 27. 22:25
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod. Az a tenyésztő, aki pedig lelkiismeretes szűréseket csináltat, már nem fog spórolni azon az 5.500 forinton, mert nincs értelme. Nem a papír miatt drága a kiskutya, hanem a szülők szűrései és eredményei, na meg a jó tartási körülmények miatt.
2010. jún. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Az én Komondorom 1000€ törzskönyvvel. :)
2016. ápr. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!