Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrzés-védésre szeretnék...

Őrzés-védésre szeretnék dobermannt, erőteljeset. Melyik kennelt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Egyedülálló anyuka vagyok egy kiskorú lánnyal. Nem az első kutya (jelen pillanatban is van, csak kicsi), csak most jött el az idő, hogy kell egy védelmező. Sajnálom, nagyon nem támogatom ezt, de kérnék kupírozással kapcsolatos segítséget! Nagyon komoly a helyzet! Köszönöm

2018. dec. 5. 18:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Legalább két éves korára lesz kiképezve (!) - mert ki kell képezni, csak ösztönből nem támad mindegyik - addig mit csinálsz a zaklatóddal? Vagy egy pajkos kölyöktől is megijed?
2018. dec. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem beszélve, hogy 2 perc alatt lemérgezik fagyállós kenyérrel.
2018. dec. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megfontolt válaszod! Tisztában vagyok a kiképzés időtartamával, amit extrém komolyan veszek. A jelenlegi nagyobb méretű yorkie-nak is kellett annyi mim mzm. Mivel jelen pillanatban nincs más esélyem, nem tudok elköltözni, az zaklatás már 8 éve folyik, egyre durvul a mai napig. A rendőrségi feljelentés 1 éve viccnek bizonyult számára. Nem részletezném. Ehhez képest a 2 év kiképzés nem sok. Nagyon határozott vagyok ezügyben. Ezért kérnék szépen segítséget jó kennel ügyben.
2018. dec. 5. 19:05
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem állatkínzás lesz, lakásban lakik majd velünk. Esélye nem lesz megmérgezni, meg is tenné, amit művel velünk. Napi 3 hosszú séta biztosítva (1-1 óra, hétvégente több, a jelenlegi kiskutya is uezt élvezi). Kérnék tényleg megbízható kennelt! Köszönöm!
2018. dec. 5. 19:10
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy legjobb órző-védő a roti. Ha már "munkakutya" lesz, akkor én tuti ezt a fajtát választanám.
2018. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Igen, tudom, hogy a rottweiler remek ebben, de maradnék a dobermannál.
2018. dec. 5. 19:29
 7/15 A kérdező kommentje:
Bár célom van a kutyussal, szerető családban lesz! Függetlenül, hogy markáns, tekintélyt parancsoló kinézete kell, hogy legyen!
2018. dec. 5. 19:33
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

És hogyan képzeled a kutyával való védelmezésed?

Nálunk nincs személyvédő kutya státusz. Ha megharapja a kutya a zaklatódat, téged fognak megbüntetni miatta. Ha kosárban eltöri bármijét, szintén neked jár ki a büntetés.

2018. dec. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én nem igazán értek a dobermann fajtához, de ha megbízható válaszokat szeretnél kapni, akkor érdemes lenne a facebookon keresned egy kimondottan dobermannos vagy Őrző-védő kutyás/Munkakutyás csoportot (hozzátéve, hogy az ÖV a legtöbbeknek pusztán sport).

Arra nem gondoltál esetleg, hogy valakit felbérelj testőrként, akinek képzett kutyája is van? Addig is, amíg lesz saját. Persze nem tudom, anyagilag ezt megengedheted-e, csak ötletként mondom.

2018. dec. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Ne Dobermannt. Örző-védő kutyán belül is nehéz eset.

Most a Német Juhász fajtamentésnél van egy elég kemény kan kutyus, nem fiatal, de tökéletes "testőr" lenne. DE mivel kemény kutya keresni kell egy nagyon jó és megbízható trénert aki foglalkozik vele és veled is, hogy tudd kezelni,mert alapból ő sem lenne kezdőnek való.

A kölyöknél meg az a baj, hogy nem csak az idő, de hiába a befektetett energia, lehet mégsem lesz jó ÖV kutya belőle, ez benne van a pakliban. Akkor mi lesz? Már nem fog kelleni?

Vannak cégek, és trénerek akik azzal foglalkoznak, hogy a rendőrségnek, járőr szolgálatoknak, és biztonsági cégeknek képeznek kutyákat. Keresd fel őket, és mond el mit szeretnél. Nem lesz olcsó, de egy kiképzett jó kutyát kapsz, aki tudja mi a dolga.

2018. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!