Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem ra a szuleimet,...

Hogy vegyem ra a szuleimet, hogy kutyat tarthassak tombhazban?

Figyelt kérdés
nagyon szeretnek egy spanielt, mar mindent tudok rola csak azzal van baj h szuleim nem engedik
2008. nov. 6. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Kérd születésnapodra vagy karácsonyra. De előbb gondold át, hogy mennyire lennél jó gazdája. Egy kutyának enni, inni, sétálni, vécézni kell akkor is ha neked nincs kedved ezeket elintézni(lustaság, rossz idő). Gondolom a szüleid azért is vonakodnak mert attól tartanak, hogy megunod és a kutya ellátása rájuk szakad. Egy másik ok, hogy egy kutyának akkora mozgásigénye van, amit a séták nem igazán fedeznek.
2008. nov. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
37%
Szerintem ne akarj tömbbházban kutyát tartani. Kertes ház kell neki. A napi egyszer-kétszeri séta nem elég nekik.
2008. nov. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

A helyedben én inkább azon gondolkodnék, milyen más háziállatot tarthatnék tömbházban. Kutyának nem való a panel, legfeljebb a nagyon miniatűr testméretű "szobakutyáknak", de egy kutya alapvetően NEM ÉRZI JÓL MAGÁT a "4 fal közé bezárva", márpedig egy tömbház ilyen. Én se tartanék (és nem is tartok) kutyát panelban, majd ha lesz egy olyan lakásom, aminek udvara van, akkor lesz kutyám, addig nem.


A kutya nem érezné jól magát igazán, te örülnél, ha a kutyád nem érezné jól magát? Gondold ezt át még egyszer. Én még macskát se nagyon tartanék panelben, de az a méretei miatt valamivel elfogadhatóbb, mint a kutya, bár a macskák meg szeretnek csavarogni.


Panelba kistestű állatot érdemes tartani, díszmadarakat (de abból is a kisebbeket csak, hullámos, nimfa, pinty, kanári... mivel a nagyobbaknak nagy kalitka is kell, és az igényesebbeknek már egész szobát kéne biztosítani, ahhoz meg a panel kevés), rágcsálót, halat-hüllőt (amiknél ugyancsak van akvárium-méret követelmény, úgyhogy náluk se mindegy, mekkora és mennyi).

2008. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem igaz, hogy egy spániel nem érezné jól magát. Ők kifejezetten szobakutyák, panelba valók. Én egyébként úgy vettem rá a szüleimet, hogy rengeteget olvastam a kutyákról és főleg a kedvenc fajtámról és állandóan nyaggattam, de ami a legfontosabb, hogy a nagymamám kutyáját minden nap elvittem sétálni és tulajdonképpen én neveltem meg, előtte még pórázon se lehetett rendesen sétáltatni, én elértem, h pórázon is lehessen. Végül a szüleim megengedték, hogy tartsak kutyust, mikor látták, hogy milyen rendesen gondozom. Persze nekem könnyebb dolgom volt, mert kertes házban lakunk. De neked is segítene, ha látnák, hogy dolgozol érte. Ígérj meg valamit cserébe, pl. megtanulsz egy nyelvet, javítasz a jegyeiden, vagy te is sétáltathatsz kutyát, ha nem ismerősét, akkor menhelyen vállalj önkéntes munkát. Szerintem utóbbi a legjobb, de próbáld ki, hogy a szüleidnek mi jön be leginkább.Csak az a fontos, hogy amit elkezdtél, azt rendszeresen csináld, akkor is, ha nincs kedved vagy sok a tanulnivalód, mert a kutyát is így kell gondoznod később. Nem igérek gyors eredményt, lehet, hogy évekig kell dolgoznod érte, mint nekem.
2008. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Az előző válaszoló vagyok, a kutyának nem az a fontos, hogy mekkora a mozgástere, az számít mennyit foglalkozol vele. Az én kutyám is egész nap csak fekszik, ha éppen senki nem foglalkozik vele.
2008. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudok semmi olyan újdonságot irni de én még hozzá füzzöm hogy mutass a szüleidnek spánielekröl képeket hátha ellágyul a szivük.
2008. nov. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek:) Az egyik ismerosomnek kolyok spanielkutyaja van (o is tombhazban lakik) es anyumnak megmutattam a kolykot , nagyon tetszett neki!!!:)))Sot meg a valaszokat is megfogom mutatni amit a kerdeseimre irtatok:) nagyon kossz, sokat segitettetek!
2008. nov. 7. 13:11
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
kérdező!!! végül is majd írd meg kaptál e kutyust :D drukkolunk :D
2008. nov. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is kiváncsi vagyok.
2008. nov. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
koszi:)))
2008. nov. 9. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!