Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg szüleimet,...

Hogyan győzzem meg szüleimet, hogy tarthassak kutyát?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiskutyát, de volt egy nagyon rossz kutyám, aki után a mamám már nem szeretne mégegyet. (egy házban élünk velük, mi az emeleten, ők a földszinten) Őt elég nehéz meggyőzni, szóval arra gondoltam, hogy hozzánk, a felső szintre kellene hozni egy kutyust. Mivel már korábban volt egy tengerimalacom, amit koromnál fogva nem tudtam önállóan gondozni, anyukám úgy gondolja, hogy egy kutyát sem tudnék. Azóta több, mint 3 év telt el, és tudom, hogy már képes lennék gondoskodni egy kutyáról. Hogyan tudnám ezt bebizonyítani szüleimnek? Örömmel vennék még ötleteket ahhoz is, hogy milyen kisebb termetű kutyafajta való kisebb családi házba, és lehetőleg nem hullik és nincs sok gond a szőrével. Előre is köszönöm!
2010. aug. 19. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az olyan kutyáknak nem hullik a szőre amiket nyírni kell vagy trimmelni.


Szobakutya fajtak:


Bichon frisé

[link]


Bolognai pincs

[link]


Csivava

[link]


Francia bulldog

[link]


Mexikói szőrtelen kutya

[link]


Miniatűr bullterrier

[link]


Mopsz

[link]


Német kis spitz

[link]


Pomerániai törpespitz

[link]


Tacskó (nem igazan szobakutya , de tartható lakásban is)

[link]


Törpe schnauzer

[link]


West Highland White terrier

[link]


Yorkshire terrier

[link]


Német közép spitz

[link]


Ausztrál selyemszőrű terrier

[link]


Bedlington terrier

[link]

2010. aug. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. aug. 19. 15:38
 3/12 anonim válasza:
A helyedben a szünet két hetére keresnék egy munkát, ami kutyagondozással jár. Vagy elmennék önkéntesnek egy közeli menhelyre.
2010. aug. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a német közép spicc a legszebb!!! vagy még a westie is aranyos.

a többi vagy divatkutya, vagy aránytalanul borzalmasan néz ki...


de a legjobb lenne valami kistestű keverék menhelyről.

2010. aug. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. aug. 19. 15:43
 6/12 anonim ***** válasza:

Mond anyukádnak, hogy 3 év alatt rengeteget fejlődtél és már képes lennél ellátni egy kutyust is. Mond neki, hogy tudod milyen felelősségteljesnek kell lenned, ahhoz, hogy legyen egy háziállatod és, hogy már úgy érzed készen állsz egy kutyára. Mond neki el, hogy ha lesz egy kutyád sosem unatkoznál, mindig lenne melletted valaki, még akkor is számíthatnál rá, amikor senki nincs otthon... Mondjad, hogy minden vágyad egy kutyus és, hogy semmi mást nem szeretnél, csak egy kiskutyát.:)



a fajtákról is beszélhetsz neki, ezek igazi lakásba való kutyák:


Uszkárok (törpe, közé):

Aktív, élénk, játékos fajták. Lételemük a bohóckodás, a gazdi és persze önmaguk szórakoztatása, éppen ezért alkalmasak az agilytire. Az előítéletekkel ellentétben igen intelligensek és nagyon jól taníthatók, képezhetők. Szőrük ápolására különös gondot kell fordítani.


Bichonok (bolognese, havanese), shi-tzu, yorki, pekingi palotakutya, máltai selyemkutya:

Igénylik a gazdi társaságát, nagyon embercentrikusak, nem igazán önállóak. Szeretik a lustálkodást a kényelmet. Hosszú selyem szőrük gondozása mindennapos, gondos ápolást igényel.


Csivava, törpe pincher, mopsz, francia bulldog:

Szőrük rövid, minimális ápolást igényel. Kis termetű, kevés mozgásigényű, fázós kutyák. Idegenekkel szemben bizalmatlanok, gyakran ugatósak.


Remélem tudtam segíteni, majd írj, hogyan alakultak a dolgok! :D

2010. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Remélem, megengedi :)
2010. aug. 19. 15:52
 8/12 anonim ***** válasza:
15:41 - A westie nem való lakásba, mivel vadászkutya múltjából következtetően kaparós, szaladgálós izgága.
2010. aug. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én rosszul vagyok azoktól a fehér pamacsoktól (havanese, bichon stb.), a spiccek ugatósak és macerás a szőrük. A mopsz, francia bulldog forever!
2010. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
-A
2010. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!