Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények, tapasztalatok a...

Vélemények, tapasztalatok a következő fajtákról?

Figyelt kérdés

Érdekelnének a vélemények a következő fajtákról. Ti melyiket és miért tartanátok? és melyiket nem és azt miért?

-boxer

-amstaff

-doberman

-border collie

-bearded collie


2010. jún. 27. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
A dobermannt tartanám. A többinek sem a külleme, sem a jelleme nem tetszik! De lehet nekem más elképzeléseim vannak mint neked. Te mire szeretnéd?
2010. jún. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igazából van kutyám (cocker)

de ezek a fajták tetszenek és kíváncsi vagyok a tapasztalt tartók/azok véleményére akik tudnak valamit a fajtákról. boxer keveréket tartottam, arról tudok néhány dolgot.

2010. jún. 27. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én a dobermannhoz tudok hozzászólni. Szerintem kedves, tündéri kutyusok, imádják ha dédelgetik őket, nagyon tudják szeretni az embert és jól elbolondoznak a család többi tagjával is. Nagyon energikusak, de nem olyan mániákus módon, bár nagyon be lehet pörgetni őket. A nevelésük olyan szempontból fura, hogy nagyon okos kutyák, de valahogy lassan érnek, vagyis amikor kölyökként tanítgatod, folyton hibázik, aztán egyik pillanatról a másikra mikor más feladnád hirtelen minden összeáll a kis fejükben. Ezt a kutyát olyannak ajánlanám aki tud elég időt szánni a mozgatásukra, aki nem veti meg ha a kutyája bohóckodik, és aki szívesen vakargatja a füle tövét tévénézés közben. A kanok elég dominánsak, de ütni nem szabad őket attól nagyon összezavarodnak és bizony megeshet hogy agresszíven reagálnak. gyerekekkel jól kijönnek, de olyan szempontból nem szabad felügyelet nélkül hagyni őket, hogy ha nagyon belelendülnek a játékba könnyen fellökhetik őket.
2010. jún. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a boxerhez tudok hozzászólni. Nagyon aranyos és gyerekszerető kutyus. keresztlányomat mondhatni ő tanította járni. Soha nem tapasztaltunk vele kapcsolatba rosszat. Könnyen tanítható. Jó házőrző. Szófogadó. Én csak jót tudok róluk mondani.
2010. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Nekem boxer kutyusom volt nagyon barátságos, szófogadó volt. Nagyon szeretett játszani és azaladgálni úgyhogy csak olyan helyen érdemes tartani ahol nagy a mozgástere.:)
2010. jún. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem borderem van és a beardiket ismerem még. Azért van ilyen kutyám, mert illik a temperamentumomhoz, az életformámhoz, a jellememhez, pont olyan kutya, amilyennel én teljesen egy hullámhosszon vagyok. A másik három említett fajta nekem sosem lenne, egyszerűen nem szimpatikusak az ilyen típusú kutyák és nem az én jellememhez valók. Szeretek minden kutyát persze, de olyanokat nem tartanék.

Szeretem a pásztorkutyákban azt, hogy alkalmazkodóak, jól irányíthatóak, a borderben kifejezetten szeretem, hogy mindene a munka és hatalmas a megfelelni akarása. És igen, azt is szeretem benne, hogy rengeteget kell foglalkozni vele, mi tökéletesen kiegészítjük egymást. Én elunnám magam egy lusta kutyával. :D Imádom, hogy így pörög és "munkamániás". A családom és az ismerőseim már sokszor kérdezték, hogy bírok együtt élni vele, nekik ez sok. :D Nekem nem. Ha kell, tud nyugton is lenni és heverészni is persze. De sokat kell vele foglalkozni, különben lakberendezővé válik és elviselhetetlen. :D Nekem viszont ez nem akadály. Így, hogy biztosítani tudom számára a megfelelő mennyiségű szellemi és fizikai tornát, számomra egy nagyon kellemes társ.

2010. jún. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó eltérőek...szóval érdekes kérdés.


A boxer , jó fajta, de egy kemény és néha harcias munkakutya, viszont gyerekekkel jól el van, szereti a családját, első kutyának nem ajánlanám.


amstaff : Csak tapasztalt kutyásnak, aki tudja mire vállalkozik, de aki ért hozzá remek őr kutyát fog kapni, én mindenesetre nem vennék. Inkább akkor már a boxer.


doberman : Hát megintcsak: inkább a boxer


border collie : állítólag a ,,legokosabb kutya" Sokat kell vele foglalkozni, lekötni, nagyon aktív fajta.

Úgy nem érdemes tartani, hogy a gazda csak reggel meg este látja.


bearded collie: Kedves barátságos szőrmók. Házőrzőnek nem való, de nagyszerű házikedvenc.

Őt ajánlanám első kutyának is, egyedüli baj talán vele a szőre, amit ápolni kell, de ez szerintem csak csekély bonyodalom. Megéri, nekem személyes kedvencem, így természetesen azt mondom, ő a legjobb választás.

2010. jún. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most vettem meg a harmadik dobermannomat. Ő még pici, de az előző kettőről csak jókat tudok mondani.

Ösztönösen védik a családot, de tudják ki a barát. Nálunk mindkettő imádott labdázni és bár soha sem voltak kennelbe zárva és rohangálhattak egész nap, ha meghallották a póráz csörgését, megőrültek. Imádtak sétálni, bicaj mellett futni és fürdeni ( mármint a Dunában, a fürdőkádat nagyon utálták)


Volt egy boxer barátunk. Hát az egy csuda pofa volt. Labda őrült és egy nagy bohóc. A házőrzés az ugatásban kimerült nála. Nagyon barátságos volt.

2010. jún. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!